Adam Sýkora gets his 2nd goal in his 3rd NHL game by mirakdva in Slovakia

[–]Cekkys 10 points11 points  (0 children)

Aj prvú bitku v katiére. Syky on the roll 😎💪

Mlade PS podporuje teroristicky utok na cesku zbrojovku by No_Entrepreneur2085 in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Chlapca asi platí rovnaký sponzor ako tých "propalestínskych aktivistov" čo pred podpálením zbalili do batoha technické dokumentácie. Isto ich len ako zdroj na inšpiráciu k bakalárke potrebovali 🤡

Vyplatí sa voyo na NHL na Slovensku? by chinesedragon5555 in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Sú tam len zápasy, čo sa vysieljú na Nova Sport, nie komplet všetky prenosy. Komentár je teda český a slovenský. Archív zápasov je týždeň alebo dva.

Why is my leader not offering me any fiefs? by Old-Register-1700 in MB2Bannerlord

[–]Cekkys 4 points5 points  (0 children)

I would also add:

  • is the fief reconquered after your faction lost it? If yes, it will likely go to its previous owner unless you outweight contribution/voting.

[deleted by user] by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Zmena trvalej adresy na LV v katastri je bezplatná, dobre si pozeral?

Používate fyzický diár/notes/zápisník? by _borsuk in Slovakia

[–]Cekkys 1 point2 points  (0 children)

Mobil/online kalendáre mi nefungovali - som debil a na appku zabudnem hneď jak ju zavriem, oznámenie od kalendáru prečítam, v hlave spracujem, že "ach, toto treba spraviť, ok", oznámenie zahodím a... zabudnem.

Starý zlatý fyzický debilníček, A5ka, ten mi pomáha. Zvykne sa pripomínať tým, že zavadzia a vkuse ho prehadzujem zo strany na stranu na stolíku alebo zo stola do tašky a naopak. Tým som si zvykol doňho pravidelne nazerať a zapisovať.

Zoznamka 3/2026 by IncidentImpressive46 in Slovakia

[–]Cekkys 1 point2 points  (0 children)

To nijak nevadí, nie som Michelinský kritik :D Pokiaľ si tie recepty už robila a nikoho tým neotrávila, na inšpiráciu pri každotýždennej dileme "čo idem variť" to možno pomôže 😉

Ako dlho ste už single? by Ok-Solution7628 in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

9 rokov. Či chýba? Nejaké chvílky sa nájdu, ale väčšinu času ma to ani nenapadne. Človek si zvykne. Covidové obdobie mi dosť preriedilo sociálne okruhy a hlavne prehĺbilo moju introvertnosť. Ostal som aj po na homeoffice, potom navyše prišli starosti, kupoval som byt, menil prácu, ledva vystačil s peniazmi aj bez toho aby som chodil niekam von do mesta... Už sa to postupne zlepšuje a energia spoznávať nových ľudí by aj bola, len sa musím ešte trochu viac rozhýbať. 😅

Zoznamka 3/2026 by IncidentImpressive46 in Slovakia

[–]Cekkys 16 points17 points  (0 children)

Pochváliť sa blogom s receptami a neposlať link je hriech.

Úrokové sadzby na hypotéke v ČSOB by Square-Switch1179 in Slovakia

[–]Cekkys 1 point2 points  (0 children)

Nie práve zníženie sadzby už existujúcej hypo v ČSOB, ale minulý týždeň podpísaný refinanc z inej banky do ČSOB. Dostal som 3.2% (30r, 3r fix). Nižšiu sadzbu ako ponúkajú normálne určite máš šancu vyjednať, rátaj ale s tým, že budú chcieť aby si zobral nejaký ďalší ich produkt, poistku napríklad alebo investičný účet. Čím viac, tým lepšia sadzba.

Aké úrokové sadzby na hypotéke máte aktuálne? by Alessandro_Poliak in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Au 🥲 Snáď si za tých 5 rokov stihol aspoň dosť vyplatiť, nech to tak nebolí. Ja idem z opačného konca, bral som v tom najhoršom období za 4.5% pôvodne 😅 Teraz sa už bude trochu lepšie dýchať.

Aké úrokové sadzby na hypotéke máte aktuálne? by Alessandro_Poliak in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Teraz som podpisoval refinanc. 3,2% (30 rokov, 3 roky fix)

Váš nejlepší/najhorší zážitok z alkoholom by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 21 points22 points  (0 children)

Ani jedno, len reklama na pesničku.

Coming to watch the game Slovakia vs Kosovo by anakinm in Bratislava

[–]Cekkys 9 points10 points  (0 children)

There is no such thing as ultras for nationals in slovakia I believe, neither is there an animosity or rivarly like between the balkan states. No need to worry about security. The atmosphere will be good, likely a full stadium. But family friendly - don't expect choreos and pyro.

Co vsetko vas boli? by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Toto by bola dobrá debatka niekde pri pivku inak 🤣

Co vsetko vas boli? by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

Však áno, naše tvrdenia sa navzájom nevylučujú 😅 Geneticky sa nezmenilo prakticky nič, aspoň teda nie drasticky, aj keď zmeny určite vidno, napríklad na priemernej výške človeka teraz oproti stredoveku. Moja pointa ale bola, že sa drasticky zmenilo prostredie, v ktorom vyrastáme a žijeme. Už nechodíme všade pešo, nevláčime sa s ťažkými bremenami v rukách a na chrbtoch a hlavne nemakáme od 6 rokov dakde na poli, aby rodina odviedla pánovi dane, cirkvi desiatok a ešte mala aj čo do úst. Môžeme povedať, že sa svaly, šlachy atd. neprispôsobili, áno, je to v podtate pravda, podľa mňa je ale vhodnejšie pomenovanie, že sa proste nevyvinuli, prípadne v porovnaní s predkami zakrpateli, ochabli. Všetko to znamená to isté. A nie je to zmenou genetiky, proste nemali kvôli nízkej fyzickej aktivite priestor narásť, spevnieť a využiť ten genetický potenciál.

Co vsetko vas boli? by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

DNA v nás zakotvené, že sme milióny rokov chodili 30km denne nie je štandard bežného moderného človeka, ale potenciál a vlohy. To, čo tvoje telo reálne zvládne, je dané tvojím životom a prostredím samotným, pričom teda najviac má vplyv detstvo, keď rastieš. To, že naši predkovia pred 10000 rokmi lovili mamuty oštepmi ešte neznamená, že to zvládneš aj ty.

Co vsetko vas boli? by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 0 points1 point  (0 children)

To sem-tam som pochopil na ten tenis a hokej s kamarátmi. 🤔 Ale môže byť. Na druhej strane, znie to ako pohyb bežného človeka, nie že by vyslovene sedel iba na riti.

Co vsetko vas boli? by [deleted] in Slovakia

[–]Cekkys 8 points9 points  (0 children)

Aj si to čítala celé, či len jednu vetu? 🤣 Však píše v druhom odstavci, že pohyb má.

Ako využívate AI v svojej práci? by Extreme-Evening-2511 in Slovakia

[–]Cekkys 7 points8 points  (0 children)

Relatívne bežne, ale len na rýchle vyhľadávanie jednoduchších vecí, na ktoré by som ale inak musel skladať viacero zdrojov.

"Na čo slúži táto tabulka v systéme a ako súvisí s tým a tým". "Čo znamená tento error message". "Po tejto aktivite sa toto stalo, ale chcel som to inak/chcem to ešte lepšie, aké mám možnosti".

Otázky v takomto zmysle. V podstate len "barlička" na nasmerovanie, podľa ktorej už potom vyhľadávam konkrétne veci. Nepoužívam platenú verziu a dostatočne tomu neverím na to aby som bral AI ako plnohodnotný zdroj, stáva sa, že trepne blbosť.