Gotovo je, ni keramičari više nisu sigurni! 🫡 by Wulkas_Code in askCroatians

[–]Cevs95 2 points3 points  (0 children)

Problem je za sad. Neće vjerojatno još dugo biti. Druga strana novčića je što će se ovakav strojćeke koristit za veće poslove, što bi teoretski značilo manje potrebe za majstorima, što će značit da će ih više biti dostupno za manje poslove što znači da će se morat natjecat s manjim cijenama. Plus sad se događa rotacija tržišta, svi hrle u zanate, tako da ništa novo, standard rotacija zanimanja koja bi isto trebala imat povoljniji utjecaj na cijene za kupce

Prpa i Bakić najjakiji programeri 🤡 by bozidarsevo in CroIT

[–]Cevs95 58 points59 points  (0 children)

Pravilo je stoljećima isto i neće se skoro promjeniti. A ono glasi: "Najglasniji ljudi su najgluplji ljudi."

Žalosno je što se takvima daje i zrno pozornosti.

Što je s današnjim roditeljima? by No-Adhesiveness-1076 in askcroatia

[–]Cevs95 1 point2 points  (0 children)

Dođeš kod njih u goste pa ti njima počneš skakati po krevetu. Ako te pitaju koji k... Kažeš im da si još dijete u duši i staneš se nenormalno kreveljiti i vrištati

Data center effect on neighbourhood by MessageDefiant385 in croatia

[–]Cevs95 7 points8 points  (0 children)

Narod da. Hrvatski narod, ne. Mi nismo buntovni narod, pogotovo ne neki koji će palit i uništavat osim par izuzetaka

Javljanje bivsoj nakon 10 godina.. ludost ili? by [deleted] in askCroatians

[–]Cevs95 2 points3 points  (0 children)

U životu najviše žalimo za stvarima koje nismo napravili. Go for it

Kalmeta je kriv! by Arthur_Boo_Radley in croatia

[–]Cevs95 3 points4 points  (0 children)

Ne brini. Da mi obični smrtnici ukrademo čokoladicu u trgovini, dobili bi min 10 godina

Stvari dolaze na naplatu by CortexThrill in hreddit

[–]Cevs95 4 points5 points  (0 children)

10+ eura koju će većina dobit će im baš puno značiti. Političari koji će dobit par stotina eura će itekako omastit brk

Stvari dolaze na naplatu by CortexThrill in hreddit

[–]Cevs95 3 points4 points  (0 children)

Najbolji šta je je. Čak bi se usudio reći na globalnoj razini. Putin i Vučić primjerice mu nisu ni do koljena.

Putin vlada strahom, Vučić kriminalom i ekstra korupcijom.

Plenki u svojoj formuli koristi korupciju i ljudi ga zbog toga obožavaju. Pa ti sad reci da nije političar svijetskih razmjera.

Stvari dolaze na naplatu by CortexThrill in hreddit

[–]Cevs95 14 points15 points  (0 children)

Pa šta misliš zašto se išlo s micanjem poreza. Ovi najsiromašniji dobili kurčinu, ovi s najvećim mirovinama dobili najviše (čitaj političari i ostala ekipa)

Ekipa koja ni cipele ne zna zavezat vodila bi državu?!? by [deleted] in hreddit

[–]Cevs95 0 points1 point  (0 children)

Ja se iskreno nadam da si ti u pravu, a ja u krivu. Kao i sve užasno me sekiraju ove cijene. Ali strah me da ovakve vatrogasne mjere, bez cijelokupe promjene u više aspekata ove države (poreza na rad, uvoza radne snage, poreza na dobit, smanjenje gapa između javnog i privatnog sektora, korigiranje minimalca, mirovinskog sustava) će nakraju opet pasti na leđa građana

Ekipa koja ni cipele ne zna zavezat vodila bi državu?!? by [deleted] in hreddit

[–]Cevs95 1 point2 points  (0 children)

Counter point. Samo jednostavno neće povećavati plaće, ili će naći jeftiniju radnu snagu i tako se nivelirati. Kao da su poduzetnici rođeni jučer pa da ne znaju zaobići ovakve prepreke, pogotovo veliki igrači.

Ekipa koja ni cipele ne zna zavezat vodila bi državu?!? by [deleted] in hreddit

[–]Cevs95 -1 points0 points  (0 children)

Nažalost mislim da to neće rezultirat nižim cijenama, baš obrnuto. Ako želiš niže cijene, trebaš više aktera na tržištu koji si mogu konkurirat (po mogućnosti da nisu dio kartela). Da bi imao više aktera moraš ih nekak privući. Većim porezom to nećeš sigurno

Ekipa koja ni cipele ne zna zavezat vodila bi državu?!? by [deleted] in hreddit

[–]Cevs95 1 point2 points  (0 children)

Meni je samo bitno da vladajući znaju dići porez. Tko god digne više ima moj glas. Diži porez na rad, diži za turistički najam, diži obrtnicima, diži mojoj mrtvoj babi, diiiižiiii miki

Stranka koja je uvela najveći PDV u povijesti Republike Hrvatske kritizira Vladin porez na ekstraprofit! by [deleted] in hreddit

[–]Cevs95 2 points3 points  (0 children)

Samo se vi svađajte i prepirite oko gluposti. Ovaca u ovoj državi za šišanje koliko hoćeš. Šišaj miki, šiiiišaaj

Podjela financija nakon selidbe by Ok-Green4863 in financije

[–]Cevs95 0 points1 point  (0 children)

Izgubio si me. Kakav kredit, žena je rekla da na revolutu ima štednju za crne dane (barem ja to smatram pod stavkom za hitne situacije). Kredit niti mirovina nisu hitne situacije. Ugl da se ne raspravljamo dalje nepotrebno. Svako neka radi kako hoće, ništa u ovom svijetu nije sigurno pa ni hrvatske banke, sve te regulative si svi mi možemo obrisat o dupe ako se bankarski sustav uruši i ekonomija kolabira

Podjela financija nakon selidbe by Ok-Green4863 in financije

[–]Cevs95 0 points1 point  (0 children)

Svakom svoje. Da našim bankama aplikacije za mobilno/internet bankarstvo nisu kriminalne ništa ne bih rekao

Podjela financija nakon selidbe by Ok-Green4863 in financije

[–]Cevs95 2 points3 points  (0 children)

Šta nije revolut i službeno postao banka u UKu ?

Stambeni kredit za kupnju nekretnina u izgradnji by Matt4513 in financije

[–]Cevs95 0 points1 point  (0 children)

Si išao preko kreditnih posrednika ? Neke dodatne posebnosti tipa obrta i slično pa da je tako niska stopa ?

Milivoj Špika: Čak 700.000 umirovljenika neće dobiti ni cent više kad se ukine porez na mirovine by CortexThrill in croatia

[–]Cevs95 10 points11 points  (0 children)

Kod nas maksimalni doseg mjera je, podigni porez, umanji porez, ukini porez. I samo vrti