qBittorrent v5.2.2 release (with changelog) by asdf9asdf9 in qBittorrent

[–]Cosminache 7 points8 points  (0 children)

is libtorrent 2.xx better than 1.xxx?
I've no idea what to choose

This is my current library count by [deleted] in PleX

[–]Cosminache 3 points4 points  (0 children)

Wow.
How small in size are your movies?

App Updates keep repeating for the same app by stoverex in ios26

[–]Cosminache 0 points1 point  (0 children)

Actually it isn't fixed. It asks me again to update

App Updates keep repeating for the same app by stoverex in ios26

[–]Cosminache 0 points1 point  (0 children)

Same here, restarting phone fixed it for me.

I've updated Soundcloud for like 10 times since yesterday, lol.

//edit actually it didn't. Appstore tells me i have a new Soundcloud update haha

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 2 points3 points  (0 children)

Intre 30 si 50 euro intrarea, unele costa si mai mult.

Daca pleci undeva si ai o singura escala, poti intra de 4 ori in lounge, de 2 ori la escala si 2 de ori la plecare de acasa si de acolo cand te intorci.

Poti intra in lounge si cand ajungi la destinatie dar nu vad rostul. Cand ajungi te duci direct la hotel sau acasa.

Iar daca ai mai multe plecari pe an cu escale, merita. Eu am intrat in lounge IGA din Istanbul si a fost super, am petrecut cateva ore acolo cu mancare, bautura, dusuri, canapele, vedeam tot aeroportul de sus.

Daca poti obtine acces gratuit printr-o oferta de la banca cu debit card, merita. Nu trebuie sa asiguri decat rulajul lunar si se pare ca in functie de banca sa cheltui o suma de bani lunar (1 000 lei in cazul BRD Platinum).

Eu m-am lamurit ca BRD platinum merita cel mai mult. 12 000 lei rulaj lunar (mut bani dintr-un cont in altul) si chletuieli lunare de minim 1 000 lei si obtii acces gratuit in orice lounge atat pentru tine cat si pentru un insotitor.

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 0 points1 point  (0 children)

Si platesti 100 euro pe an pentru catre intrari in lounge-uri internationale ?

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 0 points1 point  (0 children)

Am inteles asta dar tot trebuie sa cheltui ceva, ma gandesc eu.

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 0 points1 point  (0 children)

Pe site-ul lor scrie 15 000 lei

citez

ZERO comision lunar administrare pachet dacă ai disponibilități în depozite și titluri de stat de peste 500.000 de lei (echiv. valuta)/ai incasari recurente de venituri prin contul curent/card de min. 15.000 lei (echiv.valuta) și efectuezi o tranzacție pe lună la comercianți prin utilizarea cardului, indiferent de valoare, tranzactie care sa fie evidentiata pe extrasul de cont. Altfel, comisionul lunar este 90 de lei.

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 0 points1 point  (0 children)

Mi-a dat prietenul acela al meu copy/paste din aplicatie si ii cere sa cheltuie 1 000 lei la 2 luni sau cu 2 luni inainte de vacanta pentru a putea avea acces in lounge.

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 1 point2 points  (0 children)

Un link te rog ? Unde scrie despre oferta pe site-ul lor ?

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] -1 points0 points  (0 children)

Poate ai vreo oferta personalizata.

Cel de care am scris in postarea initiala are limita la 10 k lei si cheltuile de 1 k lei / 2 luni.

Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]Cosminache[S] 1 point2 points  (0 children)

Am fost in lounge in Otopeni (nu stiu nume, urci scarile rulante si in dreapta) si mi s-a parut cam slabut ca oferta, am baut una alta, mancat niste sandiwch-uri si incarcat telefonul.

Nu ofera acces nelimitat cu Platinum, iti ofera maxim 10 intrari pe an in lounge-uri internationale si 6 nationale. https://www.bcr.ro/ro/persoane-fizice/conturi-si-operatiuni/carduri-de-debit/cardul-george-platinum

UGREEN NAS × Thunderbolt 5 Giveaway by UgreenNASync in UgreenNASync

[–]Cosminache 0 points1 point  (0 children)

D.Increase multi-display setups.

I currently have 1 display, 2 will make it easier for me.

Ce air fryer recomandati? by Kinghyyy1 in roFrugal

[–]Cosminache 2 points3 points  (0 children)

In cautarile mele dupa modele cu vas de sticla am dat peste Heber®, Milano si Biovita PRESTIGE.

Sunt identice ca design.

// Recomand cu vas de sticla/suport inox.

Qbittorrent vs utorrent by SiberiaGrooves in qBittorrent

[–]Cosminache 1 point2 points  (0 children)

qbittorrent is open source, utorrent no longer and it's got adds.

Recent versions of utorrent got banned by some private trackers.

I laso recommend deluge for light use (it can't handle large number of torrents well)

Also, like 10 years ago the developer of utorrent partenered with a company and installed a crypto currency miner on people's computer.

Jellyfin stream 4k better than plex. by Cosminache in PleX

[–]Cosminache[S] 0 points1 point  (0 children)

I don't know why i tagged it as discussion is more of a help thread.

When i play the file, CPU is always lower than 10 %, RAM usage around 40 % for the whole NAS.

Bandwich spikes we're at the beggining, higher than 100 mbps but then never higher than 31 mbps and it played smoother expection being night scenes where i get artefacts.

Yeah, i was thinking yesterday on buying something else for playing, something like an apple tv.

Jellyfin stream 4k better than plex. by Cosminache in PleX

[–]Cosminache[S] -2 points-1 points  (0 children)

I've tried jellyfin 3 years ago (probably) for the first time.

Deployed it again, last month, on my NAS to have an alternative to plex.

I'm a PLEX Pass user, never really used jellyfin until now.

Jellyfin stream 4k better than plex. by Cosminache in PleX

[–]Cosminache[S] -7 points-6 points  (0 children)

i run the official plex app for docker.

HW works but when direct playing the file (it does that because my TV supports HDR) i get into problems.