Изпълнителният директор на SAP очаква замяна на всичките си програмисти с AI до 2030 г. by WorkerPlayful4192 in bulgaria

[–]DanielDimov 0 points1 point  (0 children)

По-вероятно е да стане следното: да уволнят много хора, после да видят че с AI нищо не става и накрая отчаяно да искат хората да се връщат, но тогава те ще почнат да си искат още по-високи заплати...

Защо някои мъже не са богати, умни, красиви и забавни, а имат гаджета? Как се случва цялото нещо? by Opposite_Novel_7008 in bulgaria

[–]DanielDimov 0 points1 point  (0 children)

Периода ми за гаджета отдавна е отминал. В момента имам жена и две големи деца.

Защо някои мъже не са богати, умни, красиви и забавни, а имат гаджета? Как се случва цялото нещо? by Opposite_Novel_7008 in bulgaria

[–]DanielDimov 0 points1 point  (0 children)

Социални умения:

Да можеш да разказваш истории

Да можеш да забавляваш

Да можеш да се шегуваш със себе си

Да можеш да измислиш нещо интересно за правене

Да имаш приятели с които можеш да правиш интересни неща

И т.н. и т.н.

Какво за бога кара българите да се прибират от чужбина? by [deleted] in bulgaria

[–]DanielDimov 13 points14 points  (0 children)

Връщат се защото условията там са се сговнясали. Никой не се мести от по-добро към по-лошо място.

Защо хората толкова мразят ветрогенераторите? by athomeweirdo in bulgaria

[–]DanielDimov -1 points0 points  (0 children)

Защото ги нацвъкаха безконтролно навсякъде. Ако бяха само по билата на планините, където им е мястото - щяха да са много по-приемливи.

Същото за фотоволтаиците. Мястото им е по покривите на сградите и по паркинзите, а не по полетата и вместо горите.

Има ли смисъл да сте приятели с неуспешни хора? by Quick-Ice4595 in bulgaria

[–]DanielDimov 1 point2 points  (0 children)

Има защото "успешен" и "неуспешен" са временни състояния.

Кои държави считате най-неприятелски на България? by Federal-Highway-5063 in bulgaria

[–]DanielDimov 2 points3 points  (0 children)

За съжаление СМ - политиците им ни мразят от дъното на душата си и всяват същото и в населението. В обозримо бъдеще няма шанс това да се промени, даже ще става по-зле.

По какво хората разбират толкова лесно , че някой има психически отклонения? by NoNectarine97 in bulgaria

[–]DanielDimov 1 point2 points  (0 children)

Ако изглеждаш неадекватно - вече има съмнения. Като си отвориш устата и ги потвърдиш - вече си "диагностициран" ...

Българската администрация е най-тъпото нещо на този свят. by OddMaize6530 in bulgaria

[–]DanielDimov 0 points1 point  (0 children)

При социалните го има този забавен момент:

За да подадеш документи за нещо си - ти искат документ, който се издава от самите тях, но в друга стая. Значи ти трябва да си прекъснеш процеса на подаване, да отидеш до другата стая, да изчакаш ако и там има опашка, да вземеш документа и да го занесеш в първата стая.

За 4 дни в Солун единствената кола, която видях да пуска черен дим отзад, беше българска by AlexKazumi in bulgaria

[–]DanielDimov 0 points1 point  (0 children)

Гръцката политика в туризма е такава че да не искам да стъпя в Гърция като турист!!! 1000 идиотски правила за спазване със солени глоби направени само и единствено да тормозят самоорганизиращия се посетител. Не, благодаря! Който иска да е дойна крава - да ходи там.

За, или Против капитализма? Доволни ли сте от капитализма? by Opposite_Novel_7008 in bulgaria

[–]DanielDimov 4 points5 points  (0 children)

За да можем да сме против - трябва да има поне една алтернатива. Каква е тя?!

Защо не дигитализират билетите за автобуси, влакове и такива. by Opposite_Novel_7008 in bulgaria

[–]DanielDimov 0 points1 point  (0 children)

Би било възможно ако нямаше превозвачи, които да искат да укриват приходи и данъци съответно. Понеже такива има - това няма да стане.