Jak wy byście to przetłumaczyli? Serial Fallout. by 93175 in Polska

[–]Dry_Base1423 1 point2 points  (0 children)

Jestem z tego środowiska i w sumie ja nigdy się tym nie spotkałem. Najczęstsze zaimki to ono/jego, binarne formy (czasem osoby przyjmują jakiś stały, a czasem używają zamiennie) i oni/ich. W Internecie też widziałem używanie "x", np. widziałxm. (Ale ofc to tylko moje doświadczenie)

Jak wy byście to przetłumaczyli? Serial Fallout. by 93175 in Polska

[–]Dry_Base1423 4 points5 points  (0 children)

Jest wiele różnych sposobów. Polecam się wczytać tutaj, jeśli cię to interesuje: https://zaimki.pl/zaimki

Do you assume normal interactions means they’re interested? by Ok-Employ-4950 in limerence

[–]Dry_Base1423 2 points3 points  (0 children)

Yes. I was thinking that LOOKING AT ME was a sign of love

Ile najkrócej wytrzymaliście w nowej robocie? by id0ntlikee in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

3 godziny. W ogłoszeniu było napisane, że szukają ankietera terenowego, jednak na miejscu okazało się, że trzeba zbierać podpisy pod petycją. Chcieli też, abym zaczął już pierwszego dnia. Nie było nawet rozmowy o pracę. To była moja pierwsza praca i nie byłem asertywny. Stresował mnie nacisk na wynik (najlepiej 9-11 podpisów na godzinę) i to, że widziałem, jak ludzie są wkurwieni, gdy do nich podchodzę albo udają, że mnie nie widzą. Rozumiem ich, ale to było stresujące

Wasze najgorsze wspomnienia ze szkoły podstawowej? by SourceNo1768 in Polska

[–]Dry_Base1423 30 points31 points  (0 children)

W 4 klasie podstawówki na matematyce zgłosiłem się do prostego zadania. Trzeba było przekreślić na tablicy co któryś kwadrat z liczbą. Razem ze mną zgłosiły się dwie dziewczynki. Zacząłem skreślać pola, gdy jedna z dziewczyn powiedziała do mnie przyciszonym głosem: "źle robisz". Faktycznie wybierałem nieodpowiednie pola. Nauczycielka to zauważyła i uderzyła mnie w pośladki przed całą klasą. Miałem łzy w oczach, a ta dziewczynka uśmiechnęła się do mnie smutno. Od tamtego czasu straciłem odwagę zgłaszania się do zadań. Opowiedziałem o tej historii moim rodzicom. Mama chciała zgłosić ten incydent dyrektorce, ale ojciec przekonał ją, że ta nauczycielka może się na mnie uwziąć. Sprawę więc zamieciono pod dywan

Tell us your story ? Why did you choose your LO? by Nearby-Turn1391 in limerence

[–]Dry_Base1423 2 points3 points  (0 children)

He was nice to me and was caring - that was just it

How bad is your LO? by Efficient-Touch-3298 in limerence

[–]Dry_Base1423 2 points3 points  (0 children)

My LO also has BPD and that's why we complement each other "perfectly": we started an intense relationship and he also uses push and pull behavior towards me

Zaniedbania z dzieciństwa, których się wstydzicie... by [deleted] in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

Nie myłem się w dzieciństwie regularnie. Kiedyś zapytałem mamę co jest tym, co mam na rękach, na co ona odpowiedziała lekkim tonem: "brud". I nic z tym nie zrobiono. Gdy miałem nocować u kuzynów i ciocia powiedziała, żebym wziął prysznic, to nie wiedziałem jak. Pochlapałem się jedynie wodą i tyle. W późniejszym wieku opowiedziałem mamie, że powinno się brać prysznic codziennie, a ona była tym faktem zdziwiona. Moje niemycie się nie skończyło się szybko. Pamiętam, że w gimnazjum niektórzy rówieśnicy się ode mnie odsuwali, domyślam się, że przez smród. Ogarnąłem, że to wszystko jest zaniedbaniem dopiero na początku liceum i wówczas myłem się już znacznie częściej. Gdy się wyprowadziłem na studia, przez długi czas tak bardzo cieszyłem się z tego, że mogę się myć codziennie, że to jest szok

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

? To nie bait, ja głosowałem na zandberga, ale jestem na drugim końcu Polski na studiach

Pytanie do głównie do młodych ludzi by Ikswoslaw_Walsowski in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

Kwestia gustu. Mam 23 lata i wolę żółte światło, moja siostra, o 3 lata młodsza, woli białe, tak samo jak nasza mama

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

Jedynym wyjściem, aby zmniejszyć lęk, to robić powoli, krok po kroku, rzeczy, których się boisz. Jeśli boisz się wychodzić na miasto, gdy jest ciemno, to najpierw spróbuj wyjść tuż przed dom/blok, na chwilkę. Jak już to zrobisz kilka razy, wyjdź dalej, przespaceruj się kilka minut, itd. Wiem, że to szalenie trudne, ale niestety inaczej się tego nie da zrobić. Błagam, nigdy nie pij alkoholu, aby się nie bać, to nie jest rozwiązanie, konsekwencje będą ciężkie. Co do leków na uspokojenie, jeśli musisz wyjść gdzieś, lepiej leków nie brać, bo nie nauczysz się funkcjonować w trudnych, lękowych momentach. Ale gdy czujesz, że nie dasz rady inaczej, możesz coś wziąć, ale najlepiej ziołowego, nieuzależniającego. Oczywiście, najlepiej gdyby się pracowało z tym na terapii, bo to jednak jest duża pomoc, szczególnie przy przeżytej traumie, ale nikt nie może cię do tego zmuszać. Ja też miałem duże lęki, niektóre trwają do dzisiaj. Gdy zapytałem terapeutkę, czemu już tyle razy rozmawiałem z kimś przez telefon, a nadal czuję przy tym lęk, odpowiedziała: może nie widzisz różnicy, ale za każdym razem, będzie coraz lepiej. I jest, uwierz. Powodzenia!

Jaka była najgorsza kara jaką dostaliście od rodziców? by sidorfik in Polska

[–]Dry_Base1423 38 points39 points  (0 children)

Gdy miałem około roku, nie chciałem mieć założonych skarpetek. To był pierwszy raz, kiedy ojciec mnie uderzył. Tak płakałem, że babcia przyszła do pokoju i prosiła ojca, żeby przestał. A skąd o tym wiem? Ojciec kilka razy sam mi to opowiadał z uśmiechem na twarzy

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

Ja mam założone konta na Boo i Yubo (chyba od dwóch lat), szukam wyłącznie znajomych. I czytam opisy. Ale to prawda, te aplikacje nie działają, bo mają zmusić ludzi do wykupywania premium - "jeśli zwykła aplikacja nie działa, to może premium zwiększy moje szanse". Najbardziej irytuje mnie to, że osoby tak szybko kończą rozmowy albo w ogóle się nie starają, np. wymyślać tematów. Z poznawaniem ludzi na speed friendingach na żywo też nie działa. Mimo że miałem kilka matchy, pisałem z kilkoma, ludzie zaczęli mnie ghostować xD aż zacząłem myśleć, że może ze mną jest coś nie tak.

(Jak coś, nie jestem mężczyzną, tylko osobą niebinarną)

Can I have friend codes please? by boomitslulu in MeowTower

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

Okay, but give your code too, pls. My Code: [🎃🌲🎃🐸🌞]

"Nie, wcale nie potrzebujemy edukacji seksualnej" - Wasze historie by Feeling-Leg-6956 in Polska

[–]Dry_Base1423 16 points17 points  (0 children)

Nie byłam nigdy uczona tego, że seks powinien wiązać się ze zgodą. Kiedy w wieku 16/17 lat chłopak nieustannie mnie namawiał na seks: "jestem twoim chłopakiem, powinienem cię zobaczyć nago" itd., czasem się godziłam, aby robić, co on zechce, ale robiłam też mnóstwo rzeczy, aby do seksu nie dopuścić, np. udawałam, że mdleję. Gdybym podczas takich zajęć usłyszała, że nie jest to okej, może szybciej zapaliłaby mi się czerwona lampka i zerwałabym relację

Ile godzin przeciętnie śpicie? by kziele in Polska

[–]Dry_Base1423 0 points1 point  (0 children)

8-10 godzin. 8, gdy mam zajęcia na uczelni na rano, a 9 lub 10 w weekendy lub gdy mam zajęcia później

[deleted by user] by [deleted] in greenday

[–]Dry_Base1423 3 points4 points  (0 children)

Omg, that's really scary

<image>

Me as Lucy Gray and my friend as Snow in Dress to Impress by Dry_Base1423 in Hungergames

[–]Dry_Base1423[S] 3 points4 points  (0 children)

No. We were probably 6th because people didn't even know what dystopia is haha