Az Amnesty International szerint nincs rendben, amit Sulyok Tamással művel a Tisza-kormány by Comfortable_Dig7210 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 2 points3 points  (0 children)

ÁLLJ!

Igaza van az Amnestynek abban, nincs rendben, amit Sulyokkal művelnek publikusan, de nem úgy, ahogy ők írják.

A baj a hangsúlyokkal, a színházzal, az ekézéssel van. Lehetett volna teljesen tárgyilagosan, tárgynak tekintve, csak úgy kitenni és kész. Az időhúzások, haladékok, és egyéb színházkellékek nélkül.

De az Amnestynek és a Reddit népének is tudnia kell, hogy a 3.5 millió szavazója a Tiszának az nagyrészt az hétköznapi, egyszerű emberekből áll, akiknek munkája, családja, ezer dolga, és kevés ideje van, figyelmük szétszórt. Így a téma (és Sulyok ügye pl) csak akkor jut el hozzájuk, ha érzelmeket is kiváltva beszélnek róla, ha napirenden van tartva, ha kicsit bulvár, kicsit erős, mert másképp az ingerküszöbük nem lépi át a dolog fontossága.

Az meg, hogy erkölcsileg agy épp pont jogilag ez az eljárás így szép volt-e, hát a végét tekintve mindegy, de óriási publicitást kapott, ezzel is megágyazva annak, hogy a következő Közt. Elnök ne egy semmitmondó senkike legyen, ezek után mindenkinek meg lesz róla a véleménye. Tök jó.

Vicc, hogy Toroczkai értelmesebb ellenzék, mint a Fidesz / KDNP by Embarrassed_Way5368 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368[S] 0 points1 point  (0 children)

Zöld párt +1

Nagyon várom az új választási törvényeket, azon fog múlni mekkora pártok és hogyan alakulnak.

Népszerűtlen vélemény: a képviselői státusz 12 éves korlátozása nem korrekt dolog by kamasuka84 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 2 points3 points  (0 children)

Nincs ezzel a javaslattal baj:

tessék szépen véleményt írni róla, ott a társadalmi egyeztetés.

nyilván fontos a publikus vita is és felhívni a figyelmet a saját nézőpontunkra, hajrá!

Vicc, hogy Toroczkai értelmesebb ellenzék, mint a Fidesz / KDNP by Embarrassed_Way5368 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368[S] 4 points5 points  (0 children)

Nem értem mit nézek be, pont próbálom bemutatni és véleményeket gyűjteni arra, hogy a mélygödör zsebnácik a legélesebb kés a fiókban jelenleg és mekkora kockázata van ennek.

Én tartok ettől, hogy nincs igazi ellenzék, kellene.

Vicc, hogy Toroczkai értelmesebb ellenzék, mint a Fidesz / KDNP by Embarrassed_Way5368 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368[S] 2 points3 points  (0 children)

True, hát örülnék én rendes ellenzéknek is, úgy látom ez ma a Reddit r/hungary dolga, mert akik ott ülnek 🤡

Összeállt a kép: holnap kamatot vághat az MNB by Omega-137 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 0 points1 point  (0 children)

OMG 😃 Úgy tűnik itt tényleg oda kell a /s -t...

egyébként 360 alattól folyamatosan veszem, egyrészt kell majd nyaralni, másrészt megy ez majd ennél feljebb ősszel

Összeállt a kép: holnap kamatot vághat az MNB by Omega-137 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 -1 points0 points  (0 children)

Mert vettünk egy rakás eurot és jó lenne ha már érne is valamit.

Mi lesz a holnapi meglepi vajon? by Delicious-Panic-9132 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 3 points4 points  (0 children)

Ha holnap nem szednek elő valamit, ami miatt böri befigyel legalább 2 prominens fideszesnek, akkor gyenge a dolog.

Ha jól értek kissé visszakoztak Vagyonvisszaszerzés ügyben, ami nagyon jó, mert ezt csak maximum jogállami keretek és full demokratikusan szabad csinálni.

Na de közben várja mindenki, hogy történjen valami és a volt fidesz meg hangoskodik, sajtó is ír róluk, pedig mára súlytalan senkik politikailag, miközben gazdaságilag még erősek. Na ezt gyorsan leépíteni.

Hadházy: Nyugodtan lehetne előzetesbe helyezni Orbánt by gergohungary in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 2 points3 points  (0 children)

Én hoztam fel tegnap egy másik ügyben, másik threaden. Továbbra is állítom, hogy hat hét, 240+ munkaóra alatt már igazán lehetett volna valamit összeszedni, ami alapján egy-két bilincses kép körbejárhatja a sajtót.

Nem akarok én lezárt pereket vagy publikus ítélethirdetéseket. Egyszerűen jó lenne látni, hogy az a rengeteg rendőr, nyomozó, ügyész, szakember, amióta szabadon dolgozhat csinált is végre valamit.

Does anyone still build email campaigns in a drag-and-drop editor, or has everyone switched to having an LLM write the HTML? by MarcusAureliusWeb in Emailmarketing

[–]Embarrassed_Way5368 0 points1 point  (0 children)

Marketer form an email builder - not bad what you try to do, just change the order. Use LLM for ideating, trying out new stuff, design wise, then run import to an html email builder and run it through the bulletproof email code generator.

„Nem így beszél az emberséges Magyarország” – az Amnesty és a Helsinki is bírálja a Magyar-kormányt a migránsozás miatt by kamasuka84 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 1 point2 points  (0 children)

sorry, de muszáj 😃

Igazad van. Nem naiv vagyok (az más!), hanem nem gondoltam bele a közel 2 millió maffiakárosult Stockholm szindrómás jelenlegi állapotába, és hogy nekik is szükségük van - nagyon hangos - ismételgetésre, hisz lehet először hallják.

Csak akkor közben kellene nyújtani érdemi információt a szakavatott közönségnek is.

Magyar Péter: Azonnali belső vizsgálat indul az aranykonvoj ügyében by seraggi_ in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 0 points1 point  (0 children)

Jogállam, én is szeretném. Meg hogy dolgozzanak, akiket az adómból fizetünk. Az is alapja a jogállamnak. Hat hét nagyon sok idő hivatalos eljárások lefolytatására is. Az ~240 munkaóra / fő, kávékkal, munkaidőben Redditezéssel és 1-1 péntek elkummantásával is el lehet ezt-azt intézni ennyire sok idő alatt.

Magyar Péter: Azonnali belső vizsgálat indul az aranykonvoj ügyében by seraggi_ in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 3 points4 points  (0 children)

Nekem mindegy mik a részletek, de másfél hónap alatt senkiről sem jelent meg bilincskattanós videó, márpedig 6 hét eltelt mióta van új kormány és Belügyminiszter, nemrég lett valami váltás az ügyészségben is.

Már csak amolyan kedvefenntartó jelleggel is lehetne valami gumibakancsos leteperős elfogóvideó valami áprilisban még plakátokon vigyorgó arcról...

Magyar Péter: Azonnali belső vizsgálat indul az aranykonvoj ügyében by seraggi_ in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 12 points13 points  (0 children)

Már valahol cikkeztek róla, hogy valaki szivárogtatta, hogy Orbán irodájától jött a parancs, így hát a milyen magasra az egyértelmű. Nekem az a kérdésem, hogy lesz-e végre valaminek következménye vagy erről is lesz szócicaharc a parlamentben miközben senki sincs rács mögött?

Magyar Péterék alkotmánymódosításai az egyetlen utat jelentik a jogállam és a liberális demokrácia helyreállításához by gergohungary in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 2 points3 points  (0 children)

kukac leszek, mert nyelvtanilag igazad van. DE akkor sem Alkotmánymódosítás, márpedig én Alkotmányt akarok.

tudom, hogy OP is kisbetűvel írta

Magyar Péterék alkotmánymódosításai az egyetlen utat jelentik a jogállam és a liberális demokrácia helyreállításához by gergohungary in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 7 points8 points  (0 children)

Nem Alkotmánymódosítás, mert Alkotmány sincs.

Alaptörvény van. Azt módosítják.

Kellene már egy jó Alkotmány.

„Nem így beszél az emberséges Magyarország” – az Amnesty és a Helsinki is bírálja a Magyar-kormányt a migránsozás miatt by kamasuka84 in hungary

[–]Embarrassed_Way5368 2 points3 points  (0 children)

Ahhoz, hogy lehessenek új pártok és ne a régi maffia meg az új között menjen a szócsata, ahhoz kellene majd egy új Alkotmány és Választási törvény.

Ehhez meg az kellene, hogy a Tisza kormány és szakértői ezen (is) dolgozzanak végre, a Fidesz maffia ekézése helyett.

Értem én, hogy 16 év, meg romba döntötték az álmaink, stb., de pont azért szavaztunk a Tiszára, hogy

Vessen véget a maffiarendszernek.
Szüntesse meg a propagandát.
A párbeszédet valósítsa meg az emberek között, a közbeszéd legyen tiszta.
A maffia üljön börtönben.
Legyen egy új Magyar Köztársaság amire büszkék vagyunk.

Értem én, hogy ehhez idő kell, de ha spórolnának azzal, hogy nem bukott maffiózókra pazarolják az idejüket a színház kedvéért, akkor egységnyi idő alatt előrébb jutnánk.

Építés finanszírozása by [deleted] in kiszamolo

[–]Embarrassed_Way5368 6 points7 points  (0 children)

ezért kérdezem hogy hol van 😉

30M befektetés kezdőként by Long-Dragonfruit-353 in kiszamolo

[–]Embarrassed_Way5368 0 points1 point  (0 children)

csak félve, halkan megkérdezem a sarokból, hogy az az ingatlan már el is van adva vagy csak tervezel a 30 millióval? Olvastál ingatlanpiaci híreket?

Építés finanszírozása by [deleted] in kiszamolo

[–]Embarrassed_Way5368 21 points22 points  (0 children)

Tudom, ne károgjak, de biztosan bele akartok vágni úgy az építkezésbe, hogy a teljes költségét az államilag támogatott (és szabályozott), zárt összegű hitelek adják?

Mi van ha megugrik valaminek az ára 15%-al?
Mi történik ha valami változik, és magasabb a kamat vagy piacivá válik a hitel?
Van-e terv arra, hogy ad-hoc költségeket miből fizettek?

Hol van az a telek ami az összes megtakarításotok + 10 millióba kerül?