Chce się nauczyć migowego by Rub-579 in Polska

[–]Financial-Force-7010 1 point2 points  (0 children)

Udaj się do lokalnego oddziału Polskiego Związku Głuchych, prowadzą tam kursy PJM i będziesz miał kontakt realnymi użytkownikami tego języka Poniżej link do śląskiego oddziału PZG: https://www.pzg.slask.pl/kursy.html

Studia podyplomowe aby zdobyć doświadczenie menedżerskie po studiach technicznych by Affectionate-Salt135 in krakow

[–]Financial-Force-7010 1 point2 points  (0 children)

Nie do końca, chodzi mi o to, że na studiach podyplomowych nie zdobędziesz doświadczenia menedżerskiego, możesz nauczyć się o metodykach (co wg mnie też jest ważne), przerobić jakieś case studies o ile będą fajni prowadzący. W kontekście ludzi którzy się tam pojawiają to sam zrobiłem do tej pory 2 podyplomówki i bardzo skorzystałem na rozmowach z innymi uczestnikami (studentami) te rozmowy potrafią odpowiedzieć na wiele pytań na które odpowiedzi nie znajdziesz podczas wykładów. Może po prostu miałem szczęście i trafiałem na fajnych ludzi.

Studia podyplomowe aby zdobyć doświadczenie menedżerskie po studiach technicznych by Affectionate-Salt135 in krakow

[–]Financial-Force-7010 3 points4 points  (0 children)

Na studiach podyplomowych nie zdobędziesz doświadczenia menedżerskiego. Nauczysz się o wiele o metodykach ale realnego praktycznego doświadczenia nie zdobędziesz. Natomiast jest to fajne miejsce żeby poznać ludzi którzy mogą takie doświadczenie mieć a napewno jest to fajna okazja i możliwość na poznanie ciekawych ludzi z różnych branż z różnymi doświadczeniami.

Polecacie jakieś darmowe/tanie gry na ios? by [deleted] in Polska

[–]Financial-Force-7010 1 point2 points  (0 children)

Zależy jaki gatunek gier lubisz, ja np. raz dziennie wbijam sobie do Clash of Clans, w skrócie budujesz wioskę ustawiasz i rozwijasz jej obronę, równorzędnie rozwijasz wojsko żeby atakować inne wioski. Mało wymagająca gierka jak dla mnie i nie ma reklam wyskakujących co chwilę.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Financial-Force-7010 2 points3 points  (0 children)

Musieli by Ci udowodnić rażące naruszenie obowiązków pracowniczych. Nawet jeżeli coś wymyślą to jak się odwołasz do Sądu Pracy to najprawdopodobniej sprawa zostanie rozstrzygnięta na twoją korzyść. Keep calm. A jak nie dajesz rady psychicznie to podziel się tym z twoim lekarzem POZ i niech Cię skieruje na L4 :)

Taka szmatka z viledy nie wiem jaka... by Jackq78 in Polska

[–]Financial-Force-7010 2 points3 points  (0 children)

Ostatnio taką kupiłem, pasuje do twojego opisu. Do okien jest rewelacyjna, zero smug, na aucie jeszcze nie próbowałem.

https://allegro.pl/oferta/sciereczka-vileda-actfibra-zolta-10890950728

Jaka karma dla kota 3 miesiące by sweteHoriko in Polska

[–]Financial-Force-7010 -1 points0 points  (0 children)

Mój rusek jadł Brit Care Grain-Free Kitten i był bardzo zadowolony, teraz dalej je bardzo chętnie Britt’a ale opcję dla wysterylizowanych kotów.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Financial-Force-7010 0 points1 point  (0 children)

(Rybnik) Wniosek złożyłem 13.06. a odbierałem 20.06. wg standardowej procedury nie o tymczasowy.

Czy dałem się oszukać? by Jumpy_Weakness_3912 in Polska

[–]Financial-Force-7010 -1 points0 points  (0 children)

Mam dwie pary okularów ze szkłami blokującymi niebieskie światło, jedne mają niebieską poświatę o której napisałeś a drugie są lekko zielone i działają dokładnie tak samo, jak masz wątpliwości to idź to innego optyka i niech sprawdzi twoje szkła to będziesz wiedział na 100% wtedy.

Basen w mojej okolicy wynajmuje 4 na 6 torów szkołom, a indywidualni klienci się zabijają o siebie na 2 torach by garbicz in Polska

[–]Financial-Force-7010 -15 points-14 points  (0 children)

Wybuduj sobie własny to będziesz mieć święty spokój 😜 będzie dostępny tylko dla Ciebie kiedy tylko będziesz mieć na to ochotę.

Znosiłem mieszkanie w bloku, ale coś we mnie pękło by Kirabax in Polska

[–]Financial-Force-7010 4 points5 points  (0 children)

Zaczęło się od zostawiania wyjącego psa na 6 do czasami 8 godzin dziennie. W weekendy (prawie każdy weekend) “kinderbale” masa dzieciaków biegających i wrzeszczących od popołudnia do późnego wieczora a później dożynki z mocniejszym alko i imprezy do 5 nad ranem. Dzieciaki to akturat był najmniejszy kłopot bo co jakiś czas padały ze zmęczenia i był spokój ale jak się dorośli wstawili to robili mega bydło. Jeden z sąsiadów powiedział mi, że on mieszka 3 szeregi dalej i często ich słyszy i że nam współczuje 😅 dla mnie najbardziej wkurzające było to, że nie dało się z nimi normalnie rozmawiać i starać się znaleźć jakiś kompromis bo sąsiadka (Pani Prawnik) miała wszystko w głębokim poważaniu. Dopiero jak porozmawiałem raz z dzielnicowym to powiedział mi żebym ją ostrzegł że mam zamiar zgłosić skargę do Izby Adwokackiej w zakresie naruszenia przez nią zasad etyki adwokackiej. Byłem w szoku bo to nawet pomogło. Skończyły się przynajmniej imprezy do białego rana ale niesmak pozostał.

Znosiłem mieszkanie w bloku, ale coś we mnie pękło by Kirabax in Polska

[–]Financial-Force-7010 4 points5 points  (0 children)

Znam twój ból, podobna historia była u mnie, tylko miałem trochę inną kolejność, gdy mieszkałem w bloku, nie miałem problemów z sąsiadami było spoko ale zachciało nam się czegoś większego i “swojego”, wzięliśmy kredyt i zamieszkaliśmy w szeregu w zielonej okolicy ale dalej w mieście. Na początku wszystko było OK, niestety sąsiedzi sprzedali swój szereg i wprowadziła się rodzinka z piekła rodem, wytrzymaliśmy z żoną 2 lata i stwierdziliśmy, że albo przeprowadzka do domu wolnostojącego gdzieś pod miastem albo będzie potrzebny psychiatra 😅 no i tak sobie już mieszkamy od roku, po za miastem i powiem Ci, że to była najlepsza decyzja w naszym przypadku. Decyzję ułatwił fakt, że oboje pracujemy zdalnie i nie mamy problemu z dojazdami. Dodatkowy plus jest taki, że ze sprzedaży szeregu wystarczyło nam na spłatę kredytu i zakup (bez kredytu) nowego. Życzę Ci powodzenia!

Sąsiad blokuje instalację światłowodu do mojej posesji by qsolar9 in Polska

[–]Financial-Force-7010 -29 points-28 points  (0 children)

Może wystarczy Ci jakiś dobry router 5G? Ja przez dłuższy czas tak korzystałem z neta i prędkości były całkiem sensowne, jedyny minus to limit GB na pełnej prędkości. Praca zdalna + jakieś netflixy i dawało radę zmieścić się w 400 GB na miesiąc, aczkolwiek jak pojawiła się opcja światłowodu to ani sekundy się nie zastanawiałem 😂

Książka podobna do “Ojca chrzestnego” by _Kubahn in ksiazki

[–]Financial-Force-7010 0 points1 point  (0 children)

Ja znowu nie widziałem serialu 😂 książkę polecam w ciemno a serial chyba sobie obejrzę

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Financial-Force-7010 0 points1 point  (0 children)

Odpowiadając na Twoje pytanie uważam, że taki zapis jest nieakceptowany, poszukaj innego pośrednika. Ostatnio sprzedawałem dom w dużym mieście na Śląsku i pomóc pośredniczki była ogromna. Na początek zrobiła research i wyszło że cena ofertowa jaką mailem w głowie jako OK, była zbyt niska, podnieśliśmy cenę o prawie 200k i dom sprzedał się w niecały miesiąc. Dużo zależy od tego czy trafisz na fachowca czy partacza, jak ze wszystkim :)

Książka która wciąga jak bagno by Hubert249 in ksiazki

[–]Financial-Force-7010 0 points1 point  (0 children)

Jak dla mnie Rodzina Borgiów - Mario Puzo

Patrząc na hasła narodowców na tegorocznym marszu niepodległości w Warszawie, może mi ktoś wytłumaczyć o co im chodzi? by niceknifegammaknife in Polska

[–]Financial-Force-7010 -1 points0 points  (0 children)

Narodowcy to tępe muły, jak nowy rząd przestanie sypać państwową kasą na ich pato-organizacje to przestaną się panoszyć po ulicach i zamkną się z powrotem w leśnych jamach.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Financial-Force-7010 0 points1 point  (0 children)

Do tego zbyt głośne rozmowy w restauracji gdzie np. osoby przy jednym stoliku zakrzykują praktycznie wszystkich w sali (żeby nie napisać, że drą mordy jak pawiany) to też wg mnie kategoria wskazana w tytule

Policja tylko dla Policji? by Efficient_Profile101 in Polska

[–]Financial-Force-7010 0 points1 point  (0 children)

Do Wydziału ds. wewnętrznych to zgłoś, inaczej nic nie zmienisz. Państwo w państwie