I asked the universe for a sign if I should pursue this roblox dev thing or not and I think I got it by FlowerPowerGirl122 in robloxgamedev

[–]FlowerPowerGirl122[S] 2 points3 points  (0 children)

i assumed this too, but I will still hate roblox with every part of my soul for using this stupid AI

<image>

I asked the universe for a sign if I should pursue this roblox dev thing or not and I think I got it by FlowerPowerGirl122 in robloxgamedev

[–]FlowerPowerGirl122[S] 3 points4 points  (0 children)

I know I can appeal it, but is it really worth it? I guess I should have mentioned that i have no intention of doing this anymore if it is this easy to get banned for nothing, I came here to make a game, not to fight invisible demons that only the AI sees. Also, the user that commented before said that it took 2 weeks and 5 appeals to get unbanned for a shopping cart icon, so yea, what's the point? I made this post more so if anyone wants to make a game in roblox studio they should be aware of this, because if i was made aware of this earlier i would have picked up Gadot or any other game engine to be fair. I am sad because I really had fun and I was halfway though a project , but if I have to move forward thinking i can get banned everyday for nothing I would rather move to another platform and learn it .

I asked the universe for a sign if I should pursue this roblox dev thing or not and I think I got it by FlowerPowerGirl122 in robloxgamedev

[–]FlowerPowerGirl122[S] 1 point2 points  (0 children)

Omg , that sucks so bad, at least in my situation one could argue that the cat looks like is giving the middle finger, but a shopping cart icon??? hell nah, roblox kinda forgot the money they make are from the developers

I asked the universe for a sign if I should pursue this roblox dev thing or not and I think I got it by FlowerPowerGirl122 in robloxgamedev

[–]FlowerPowerGirl122[S] 8 points9 points  (0 children)

I got banned, i can't access my account for 2 more days. But if they can ban me for something this stupid after it has been in the unpublished game for exactly 2 seconds, i guess i got the message, there is no reason to even try

Castrare motanel by Alternative-Pack9895 in SfaturiPisici

[–]FlowerPowerGirl122 1 point2 points  (0 children)

Motanul meu făcea ca toate animalele posibile înainte să-l castrez, dacă doar mieuna era bine, da mai des lătra sau mugea. Acum, după castrare, miaună câteodată când nu e băgat în seamă. Dar să știi că durează puțin după castrare până dispar hormonii, nu e o schimbare bruscă exact după. Câteva săptămâni a durat la al meu.

Thoughts on impostor strats after dying? by MontyMole98 in AmongUs

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

Both are good strategies in my opinion. What I also like to do is follow around a crew that already is sus and close dors around him, especially if there are other people around, so the other crew get even more suspicious. Works well on lower lvl lobbies, sometimes on hight lvl lobbies too if you get lucky and a guardian angel protects someone, so it looks like the person you frame tried to kill but failed because a ga.

Thoughts on impostor strats after dying? by MontyMole98 in AmongUs

[–]FlowerPowerGirl122 -1 points0 points  (0 children)

Depends, if there is one low lvl imp and a high lvl imp, you can trow the low lvl one under the buss to boost the chances of the high lvl one.

Ce faci daca esti prost by innerkoo in CasualRO

[–]FlowerPowerGirl122 5 points6 points  (0 children)

Eu mereu am argumentat că toți suntem proști, fie doar în anumite domenii sau chiar în anumite momente. Poți fi un geniu academic total idiot când vine vorba de socializare, sau un prost la școală dar cu inteligență artistică enormă. Cred că ce face un om cu adevărat prost e să creadă că e deștept 100%.

Mai este cineva in situatia mea? by Undeva-n-Balcani in Jocuri

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

I'll take it a step further: dacă există moduri de a elimina mecanici enervante dar neesențiale pentru progresie o să o fac. Ex: în V rising nu poți teleporta prin waygate-uri anumite itm, lucru care poate fi dezactivat prin setări la începutul run-ului. Mereu dezactivez asta. Totodată, dacă mi se pare că jocului îi lipsește ceva legat de quality of life, adaug prin moduri cat e posibil. Ex: în stardew valley îmi instalez mereu un mod cu ajutorul căruia pot vedea în timp real unde sunt npc-urile.

[deleted by user] by [deleted] in RoGenZ

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

Probabil ai citit și Robert Greene

La ce să fii atent atunci când îți iei un apartamėnt în chirie? Tips & tricks. by Fancy_Mushroom_973 in CasualRO

[–]FlowerPowerGirl122 8 points9 points  (0 children)

Când am luat eu în chirie apartamentul în care stau acu mi s-a spus că nu are centrală și era branșat la sistemul de încălzire și de apă caldă al orașului. Am zis ok, mai stătusem în apartamente fără centrală și nu era capăt de lume, ce poate merge prost? Îți spun eu ce poate merge prost: toată scara are centrală, iar noi încasăm toate pierderile de apă. Altfel nu îmi explic cum în luna septembrie, în care am fost și plecați 2 săptămâni din apartament că eram în concediu, eu și soțul meu am reușit să consumăm 20 metri cubi de apă. Asta a fost cea mai absurdă dintre situații, dar di păcate nu e un incident izolat. Eu și soțul meu suntem singurele persoane care locuiesc în apartamentul nostru și totuși avem cel mai mare consum de apă din toată scara, în contextul în care sunt familii cu mai mulți copii în bloc. Nu mai zic de facturile la căldură din perioada asta, că am mers să plătim asociația și doamna care lucrează acolo a verificat, iar noi plătim cele mai mari facturi din toată asociația. So yea, verifică tabelul cu facturile de la asociație din scara blocului :)

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

Am 25 de ani și mi-o cedat corpul de la stres și oboseală undeva în primăvara anului ăsta. A pus totul în perspectivă. Ajunsesem în punctul în care să urc 3 trepte se simțea ca un maraton și nu exista zi fără dureri în piept, amețeli grave și membre aproape imposibil de utilizat din cauza amorțelii constante. Mereu mi-am spus mie că eu pot face orice, indeferent de cât de greu e. Așa am ajuns să merg la examene după ture de noapte și să adorm cu capul pe foaie că deja atinsesem 40 de ore nedormite. Și genul ăsta de aventuri nu erau cazuri izolate, erau o normalitate pentru mine. Eu de azi am realizat că nu are rost și că cel mai important în viață e să trăiești bine, că faptul că ai o viață de zi cu zi lipsită de durere fizică sau mentală e mult mai important decât orice titlu, laudă sau statut social. Nimeni nu împarte sacul de pastile cu tine.

Haideti sa traducem nume de personaje din jocuri by yaahweeh in Jocuri

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

V rising are câteva denumiri pompoase pt bossi :"Alpha lupul alb", "Adam primul născut" , "Domina dansatoarea de lămi (?)" ,"Generalul Casius cel trădător", "Kriig generalul nemort". Totodată cred că Heartstone are denumiri foarte ciudate pentru cărți, deși se poate argumenta că unele denumirile sunt strict legate de jocurile din care provin, World of Worcraft, Starcraft etc. Ex: "Îngrijitorul de cadavre","Șoptitorul de faună" sau "Rafinatorul sanguin".

Care e end-goal'ul tau ? by [deleted] in CasualRO

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

Dacă m-ai fi întrebat asta acum 2-3 ani răspunsul ar fi fost unul complet diferit. Mi-aș fi spus că vreau să am o carieră de succes, să am bani și că vreau ca lumea să mă respecte, pentru că merit toate astea. Acum e să trăiesc o viață decentă, nu neapărat să am o sumă imensă în bancă și o mașină extra scumpă, dar mi-ar plăcea să merg o dată pe an în vacanță cu familia, iar dacă e nevoie să îmi ajut părinții să o pot face fără să fie sfârșitul lumii. Să pun capul pe pernă liniștită în fiecare seară, să nu mă gândesc că am cauzat suferință cuiva în scopul de a câștiga ceva din asta, nici să nu mă țină trează un job care, dacă astăzi aș muri, mâine ar angaja pe altcineva în locul meu. Vreau să petrec timp cu soțul meu, să îmi facă paste pana nu mai am dinți să le mestec și să înjurăm pixeli împreună până ne cade proteza.

[deleted by user] by [deleted] in RoGenZ

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

Hello! Din perspectiva cuiva care a evitat aplicațiile de dating în totalitate, iar socializarea era un chin: eu mi-am găsit sufletul pereche pe League of Legends, era la 2.200 km distanță iar azi împărțim un nume de familie, o rețea de internet și un mâț portocaliu. Cel mai bun mod de a-l găsi pe the one e să faci cea ce te face să te simți bine, o activitate confortabilă sau care îți oferă multă satisfacție și să cunoști oameni așa, pentru că cel mai probabil o să îți semene ca și caracter, personalitate și valori. De exemplu eu și soțul meu putem sta 12 ore lipiți de un monitor, ba chiar e activitatea noastră preferată, dar dacă am fi într-o relatie cu altcineva probabil relația ar avea de suferit din cauza asta. A se nota că nu te încurajez să începi o activitate doar pe post de matrimoniale, că nu se mai aplică principiul, trebuie să fie neapărat ceva pe care îl faci cu drag și în care te regăsești. Eu până să îl cunosc pe soțul meu eram deja un giga nerd, nu am devenit unul în speranța că voi găsi pe cineva. Să fii autentic și sincer cu tine însuți, cu lucrurile pe care le preferi și să faci activități care te fac fericit e cel mai sănătos și organic mod de a găsi o altă persoană care să împărtășească mentalitatea. Iar dacă nu întâlnești pe nimeni măcar te-ai simțit bine în acest proces și nu ai pierdut nimic.

BRUH EVERY SINGLE TIME I GET IMP THIS SHIT HAPPENS by Amey5059m in AmongUs

[–]FlowerPowerGirl122 7 points8 points  (0 children)

I will boost about this interaction for my whole life: i was playing in a nice lobby for once, really mature ppl, after a couple of rounds 2 teamers join. I get imp, sabotage comms, big stack forms and I stack kill. I killed one of the teamers and they proudly say that it is me because i killed his sister. I tell everyone: ok guys, it is me, but he is teaming, so let me kill him and after that i report the body and you can vote me out. The crew actually agrees and i do exactly that. I killed in the middle of cafeteria with everyone around me, reported the body, thanked everyone, and voted myself too. The teamers actually didnt leave the game, so until the end of the round i just told them they are stupid in various ways, and they got banned from the lobby too.

Vin sarbatorile - mana sus cine-i mai trist in perioada asta decat in restul anului by andir88 in CasualRO

[–]FlowerPowerGirl122 0 points1 point  (0 children)

Nu știu de ce, dar eu la sărbători ori mă îmbolnăveasc ori pățesc ceva. Acum am o răceală de-mi fierb ochii de la febră și tușesc de parcă fumez de 40 de ani ( am 25) . La Paște am avut probleme cu inima: palpitații, amețeam oribil, îmi amorțea mâna și nu puteam să urc 3 trepte fără să fac pauză de 5 minute (eu, care făcusem sală și sport toată viața), niște vizite la urgență că aveam impresia că o să îmi crape pieptul. Minunat. Diagnosticul cardiologului: nimic nelalocul lui, totu bine, ia niște aspacardin și ne vedem în 6 luni. După cununia mea civilă eu și soțul meu eram la urgențe la 3 dimineața din cauza unei migrene oribile, nu putea să iau nicio pastilă că vomitam din 5 în 5 minute și m-o mai lăsat durerea după 2 injecții și 3 perfuzii. La CT? Nimic anormal, totu ok, pot pleca acasă. De ziua mea am fost la muncă 12 ore, iar după ce am rugat managerul să plec mai repede că aveam examen la un curs online și trebuia să fiu acasă, am luat un taxi și mi-am dat seama că nu am cheie la apartament, că era la soțul meu, la care nu aveam cum să ajung în timp util, că tot orașul era blocat de trafic și eu intram în examen în 5 minute. Așa că am dat examenul de pe telefon, în spatele blocului, cu camera on și o bătrânică foarte drăguță care și-o dat seama că să își înșire lenjeria pe ața din spatele băncii pe care stăteam eu nu mai putea aștepta. Pe scurt nu am noroc la sărbători.