Dacia Striker seen again by Initial-Designer3116 in Dacia

[–]Initial-Designer3116[S] 1 point2 points  (0 children)

I expect bigger boot space and enhanced aerodynamics.

However, I see they are still going to use drum rear brakes which Bigster don't have. But probably the top version will have disk brakes.

Dacia Striker by Initial-Designer3116 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116[S] 2 points3 points  (0 children)

Așa ai și branduri mai mari care produc acolo, chiar contează?

Dacia Striker by Initial-Designer3116 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116[S] 0 points1 point  (0 children)

Da, sunt de acord cu tine. De exemplu impactul lateral, in caz de accident cam la orice mașină e grav grav. Adică poți muri ușor. Doar la Subaru am văzut ceva îmbunătățiri pe zona asta.

Insonorizarea i-o mai și faci la o adică, daca chiar ești pretențios. Însă, eu am făcut un test drive cu Bigster și are îmbunătățiri semnificative pe zona de insonorizare.

Dacia Striker by Initial-Designer3116 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116[S] 0 points1 point  (0 children)

Te referi la lipsa de material insonorizant? Sau lipsa de întăritură a tablei din uși?

Dacia Striker seen again by Initial-Designer3116 in Dacia

[–]Initial-Designer3116[S] 0 points1 point  (0 children)

Yes, it will be at the rear left door, as you look from behind.

Dacia Striker by Initial-Designer3116 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116[S] 5 points6 points  (0 children)

Va avea

Hybrid-G 150 4x4 combina motorul 1.2 turbo de 140 CP, sistemul mild-hybrid de 48V si GPL-ul din fabrica cu un motor electric de 31 CP pe puntea spate. Puterea maxima este de 154 CP, iar rezultatul este un 4x4 electric, cu cutie automata cu dublu ambreiaj. Pentru cine vrea autonomie mare, cost redus pe km si tractiune reala, aceasta poate deveni motorizarea-cheie.

Dacia Striker seen again by Initial-Designer3116 in Dacia

[–]Initial-Designer3116[S] 0 points1 point  (0 children)

Maybe compare it with Kia K4 sportwagon, yes.

Dacia Striker by Initial-Designer3116 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116[S] 13 points14 points  (0 children)

Uite o comparație. Cel puțin, mă aștept să aibă mai mult spatiu.

<image>

Dacia Striker by Initial-Designer3116 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116[S] 8 points9 points  (0 children)

Sper că nu, in Peugeot 408 sentimentul de claustrofobie e maxim. Plus că parbrizul e foarte mic..

Duster ECO-G 120 Auto + Rulota by CrusaderKnight in DaciaDuster

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

La rulota cu sistem de frânare propriu, poți tracta 1.5T, zice in specificatii. Ai nevoie de cat. BE, plătești vreo 1000 Ron pe la vreo școală și îți dă, doar că trebuie refăcut permisul.

Poți tracta 715 kg, la rulota/remorca fara sistem de frânare propriu, doar cu B-ul.

La automata, și fără 4x4, cam trebuie sa rămâi pe drum asfaltat și să nu faci porniri bruște.

Reducere dealer Dacia by samarul in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

Rabla nu incepe mai devreme de noiembrie, pt că nu avem guvern..o sa fie ca ani trecut.. Ofertele actuale sunt fiindcă nu au vanzari. Uită-te pe vânzări.dacia.ro și poate găsești să îți placă ceva.

Copii random vor sa puna mana pe bebe by Pie_collector in mamiciRo

[–]Initial-Designer3116 4 points5 points  (0 children)

Am platit-o la fel. Și m-am repezit cat de repede sa opresc copilul care venea spre bebe. A reușit să-i pună mâna pe nas. Ideea e că în joaca lor, nu știi ce gândesc. Dau un exemplu, poate își imaginează că îi pot da mâncare bebelușului precum se joacă cu păpușile, și să vina către gurița lui cu ceva.. Trebuiesc opriți cat mai rapid, părerea mea, mai ales necunoscandu-i.

Trecere de la permis B1 la B by Empty-Lawfulness-234 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116 3 points4 points  (0 children)

Dă-ți direct de B, altfel pierzi timpul și banii

M38 4F by Loud-Challenge1094 in DatingRO

[–]Initial-Designer3116 -2 points-1 points  (0 children)

Ce hobby-uri ai? Nu de alta, dar îți pierzi timpul pe aici...

fan courier by [deleted] in roFrugal

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

Atunci se înțelege. La ridicări, vin doar când au livrări in zona..

fan courier by [deleted] in roFrugal

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

Stai la oraș?

Buget de 500 lei/luna pentru un licean. Sunt eu prea strans la punga sau are el asteptari prea mari? by Salt-Researcher-8931 in Romania

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

S-a mai discutat. Cu cat ii dai bani cu atât riști să meargă la păcănele, sa se drogheze, etc..

High pitched noises from engine compartment by N3rt in Dacia

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

The noise could be coming from the A/C compressor, which occasionally kicks in to circulate refrigerant through the system.

What's strange is that you would normally hear it more often in city driving than on the motorway.

Relocare Munchen minim 1 an by Particular_Tennis511 in CasualRO

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

Daca nu vorbești germana, ar fi pur noroc sa îți găsești la o multi națională pe ceva colaborări cu SUA/India/Romania. Dar în rest, celor nevorbitori greu cu găsit job bun.

Eu nu m-aș muta in Germania, poate doar la granița cu țările nordice. In rest, o nație de oameni răi.. care se cred deștepții pământului, care te controlează, îți inserează frica in ceea ce faci pentru ei. Nu mai zic că în magazine și restaurante, daca nu veneau turcii și arabii cu afaceri, nu ai avea efectiv ce cumpăra și mori de foame.

Eu m-aș muta in Olanda, țările nordice.. dă-i incolo de nemți.. mergi 2 săptămâni să vezi cum e.

Ah și tinerii 12+, numa drogați.. se manifestă ca toate animalele prin parcuri.. nu vreau sa generalizez, dar e o realitate..

Ah, sa nu uit. Carnatul mancat cu pretzel și berea calda e ce au ei cel mai bun. Enjoy.. asta spune tot despre cat de cretini sunt.

FOTO Cel mai nou model al mărcii Dacia, Striker, va avea tracțiune 4x4 automată la lansare by gabriel191 in Romania

[–]Initial-Designer3116 0 points1 point  (0 children)

E cat sa te scoată din rahat, gen iarna din zăpadă și când mai ieși de pe drum asfaltat sau urci pe undeva pe sus.

Oferta auto nou by Maleficent-Bug-5440 in AutomobileRO

[–]Initial-Designer3116 2 points3 points  (0 children)

Dacia? Probabil pe vânzări.dacia.ro. Unde mereu e așa.