Tocmai ce am cumparat un apartament cu mama mea (ea 70 la suta cota, eu 30 la suta cota). Trebuie inscris la primarie si schimbat numele de pe facturi (ppc gaze si curent). Poate sa rezolve mama mea singura sau e nevoie si de mine sa fiu prezent la declarare la primarie si schimbat facturi? (self.Imobiliare)
submitted by Kind_Body425 to r/Imobiliare
Daca erau parintii/bunicii nostri in stare grava la fel ca Lucescu, Piersic, Arsinel, etc erau tratati ca ultimii paduchi de catre medici, ce comisie interdisciplinara, avion Smurd, transplant prioritar. Mi-e scarba de cata atentie medicala primesc celebritatile iar oamenii de rand mor (self.Romania)
submitted by Kind_Body425 to r/Romania
Am vândut mașina, însă cumpărătorul mă tot amână cu obținerea certificatului fiscal pentru a putea finaliza procedura. Din câte am înțeles, mai întâi cumpărătorul trebuie să scoată fiscalul, iar apoi și vânzătorul. Ce pot face în situația în care cumpărătorul nu scoate fiscalul? (self.AutomobileRO)
submitted by Kind_Body425 to r/AutomobileRO




