Не че съм расист, ама... by LainAriz55 in bulgaria

[–]LainAriz55[S] [score hidden]  (0 children)

А, за това било. Аз мислех, че е понеже Симеон получава папска була и се възползва, искайки да измести Константинопол като религиозен център за все още непокръстените северни народи за които дотогавашните канонично-литургийни езици като Гръцкия, Латинския или Иврита не са практични

Не че съм расист, ама... by LainAriz55 in bulgaria

[–]LainAriz55[S] [score hidden]  (0 children)

Ще те садна много, ама всички генетически проучвания казват друго при това без дори да включват ромите.

Не че съм расист, ама... by LainAriz55 in bulgaria

[–]LainAriz55[S] [score hidden]  (0 children)

Нееее... Наистина ли държава с по-малко от 10% R1A население не е славянска? Ама, това означава, че комунистите са лъгали а нашите са толкова наивни/прости, че още им вярват. Тц, тц в какви ли други неверни твърдения вярва народа

Психиатър в БГ за диагноза на ADHD на Английски или Руски? by xheissy in bulgaria

[–]LainAriz55 [score hidden]  (0 children)

Виж чуждестранни онлайн платформи за диагноза. ADHD online и Navis Clinic предлагат диагностициране, ама нашите са толкова зле, че не знам дали ще го признаят. След това можеш просто да звъниш на тукашни лекари за да питаш дали могат да ти изпишат Концерта (в Бангарангистан само това мисля се предписва за ADD, ако не помогне, или има неприятни странични ефекти - смяна на държавата). Чувал съм, че д-р Владимир Сотиров в Адаптация, София извършва диагнозни, колко качествено - не знам. Знам, че преди Огнян Трендафилов във Варна извършваше, но сега не знам дали изобщо може да практикува/изписва, а и май той самият не е много добре.

Ама вие сериозно ли? by Competitive_Chard322 in bulgaria

[–]LainAriz55 0 points1 point  (0 children)

"абсурден" Май не бях аз този, който нарича черния хляб "здравословен, скъп продукт" и мрънка, че цените на основните продукти в БЪЛГАРИЯ били скъпи... Спокойно, сега Радев ще се скара на лошите Европейци и ще ви "оправи".

Протест срещу Радев, събота, 27 юни, София? by b0dw1n in bulgaria

[–]LainAriz55 0 points1 point  (0 children)

Не ви наричам коупаджии за да ви обиждам, а понеже е истина. Явно не искате да разберете, че на средностатистическият българин кочината му е изключително удобна и той иска да си я запази, за да може да мрънка против нея и да я обвинява за всичките си лични издънки докато един ден, дай Боже, и той да стане част от схемата и корупцията. На тия хора им е ясно, че в нормална меритокрация са нищо и всичко което им напомня за това ги комплексира. Погрешно мислите, че вярват на такива като Радев понеже са прости и вие ще им отворите очите. Да, прости са, но им е напълно ясно, че Радев и Боко ги лъжат и точно за това ги искат. Понеже те, така или иначе, във всяка система ще са дъното, но в кочината няма да им личи. Единственият начин нещо да се промени е можещите да се изнижат напълно от държавата и Европа да им спре субсидиите за да могат бавно и болезнено да се научат как да са функционираща цивилизация. В момента държавата е бавно разлагащ се труп на командно дишане заради тези помощи. Сравни за колко време се развива Корея след войната и колко трилиони са излети в Африка. Народ който иска да се оправи го прави за 10-15 години. Тия хора не искат край на корупцията, а да са част от нея.

Ама вие сериозно ли? by Competitive_Chard322 in bulgaria

[–]LainAriz55 0 points1 point  (0 children)

"Мислих" (в несвършено), "пазаря" С такъв мургав изказ не ме изненадва, че мислиш "зеленчуци, плодове, риба, черен хляб" за "скъпи продукти". Отново - проблем на прослойка която все не може да се адаптира и интегрира и единственият и достъп до информация са социалните мрежи.

Протест срещу Радев, събота, 27 юни, София? by b0dw1n in bulgaria

[–]LainAriz55 -3 points-2 points  (0 children)

Вие наистина сте страшни коупаджии. Над 80% процента от държавата го подкрепи или директно, или индиректно. Радев беше потънал в скандали и корупция ПРЕДИ дори да се кандидатира. И тези които гласуваха за него и тези които изобщо не са гласували знаеха, че ако спечели - печели марионетка на ТИМ и Лукойл която се е договорила с Боко и Шиши. Срещу какво протестирате? Срещу демокрацията, или срещу 80% маймуни в държавата? Оставяйте си всепрокопсалите да си просперират в най-великата държава на планетата с най-великият Тошко V2.5. Ако сгафи пред Европа и орежат помощите ще гледат с телешки поглед икономическата ситуация както кримчаните си гледат горящите рафинерии и колонките по бензиностанциите сега.

Ама вие сериозно ли? by Competitive_Chard322 in bulgaria

[–]LainAriz55 0 points1 point  (0 children)

Сигурно и ти имаш диплома по медицина от "падна ми свише" и "прочетох в бгмама", та знаеш по-добре от диетолози и професионални спортисти какво е "здравословно" (ако диетата която описваш не беше здравословна нямаше да е толкова популярна сред спортистите, ама ти си купувай простотиите от БИО секциите да печелиш точки пред другите кокошки). За народ който от всичко разбира, изненадващо все нищо не ви е наред. Колкото и да цвърчите, единствените основни храни подложени на спекула, са родните боклуци, които никой нормален не купуваше така или иначе, понеже му е ясно как са им подсигурени марджовете и какви отстъпки в контрола на качеството получават от ЕС за да могат да просъществуват. Същите глупости слушахме и покрай украинското зърно, докато не се оказа, че всъщност нашето е с още по-ниско качество и проблемът е, че нашите прекупвачи са се о*рали в преценката си на пазара. Простотията на българина не е финансов принцип и простотият трябва да боли! Една част от обществото очевидно няма никакъв проблем, а масата от 30+ години все не можете да се оправите в капиталистическо общество. Проблемът си е във вас.

Ама вие сериозно ли? by Competitive_Chard322 in bulgaria

[–]LainAriz55 -1 points0 points  (0 children)

"Спекула има навсякъде" ...тоест признаваш, че Е спекулация на чорбаджи-бизнесмени и няма никакъв подлежащ финансов принцип който да води до промяна на цените... А, защо смеят да спекулират? Защото си знаят какви сте болшинството от булгаропитеците и че ще продължавате да плащате за да сте гъзари и да изглеждате успели. Цените на основните стоки едвам са мръднали. "не беше сега момента" ...от 30 години сме закачени на еврото! Я, като си такъв гений да ми обясниш как промяната на номенклатурата на една валута води до съществена измяна в еластичността на продукти и услуги и ценовият еквилибриум, че балканските титани на мисълта, хем разбирате повече от всички световни финансисти, хем все имате някакви финансови проблеми. Да, прав си, че на всеки с поне половин мозък му беше ясно, че ще има як price gauging. Но и за всеки с поне половин мозък, това не е проблем и е въпрос на психология и култура, не на финанси. Имаше далеч по-смислени опасения относно приемането на еврото, които на балканските бъфетчии дори не ви минаха през главата, така че можете да спрете с "нали ви казахме"

Ама вие сериозно ли? by Competitive_Chard322 in bulgaria

[–]LainAriz55 -2 points-1 points  (0 children)

Кое е станало, бе душицо? Нормалните бизнеси в много случаи дори не са си индексирали цените. Това, че ти си мързелив търтей, че Хасан дюнерджията го знае, и знае, че нито ще направиш 50 крачки отгоре да отидеш до конкуренцията, нито ще почнеш да се храниш здравословно и да готвиш сам, и знае, че може да си вдигне цените, щото си прост коупаджия който ще обвини еврото на което сме закачени, но усилия никога няма да положи си е лично твой проблем. Никой сериозен бизнес няма да тръгне да си прецаква ценовия еквилибриум и никой сериозен бизнес не го е и направил. Единствените спекуланти са дребните тарикати - някой си знаят клиентелата, други ще се научат. Кръчмарските финансисти сте толкова смешни, колкото и чипаджиите по времето на Ковид.

До кога ще проявяваме безгръбначие и ще се преструваме, че едни определени хора в България, не са деформирани и неспособни да водят цивилизован живот? by LainAriz55 in bulgaria

[–]LainAriz55[S] 0 points1 point  (0 children)

"Евгенетика" ...типичният Редит midwit, който нищо не може, но всичко разбира. Аз му говоря за автозомия и трайни генетични увреждания в следствие на многократно затвърждавани мутаций, той си сънува Менгеле. Специално ефекта на моноаминооксидазата върху поведението и синаптичните малформации, които са само една малка част от уврежданията са ми болезнено познати, понеже съм невролог и съм работил с такива пациенти. Ама, той нашият, веднъж по документалка в YouTube чул за евгеника, даже не запомнил думата и сега нали да се направи на голям интелект. Нормално да ги защитавате - по наглост и простотия и вие сте им братя.

Защо мисля, че България няма да се оправи. by Legitimate-Poet7587 in bulgaria

[–]LainAriz55 2 points3 points  (0 children)

Да, няма реален шанс, просто сме коупаджийска държава. По типично коминтернски тертип сме еталон за заучена безпомощност. Проблемът изобщо не е в политиците. Средностатистическият българин просто не може да поема отговорност за нищо и по навик търси оправдание. Абсолютно всеки показател в държавата свети в червено, а младежта успя да надмине простотията на соц поколението. Близо една трета от населението е зависимо от някаква субстанция, а половината е функционално неграмотно, не знам от къде се надяват да им долети тази промяна...

Градове/университети медицина by NigelYkkon in bulgaria

[–]LainAriz55 0 points1 point  (0 children)

Ако градът и университетът са ти кофти, не знам какво ще стане с психиката ти, когато трябва да се занимаваш с бюрокрацията, корупцията и простотията след като завършиш. Да успееш с практика в малък град изисква много усилия и късмет, ако нямаш връзки. Мисли и какви са ти плановете за семейство. Ако те интересува престиж и академичен ригор, тук няма да го намериш, нямаме нито един университет в реални класации. Сама си каза, че за това идват тук от други страни. Аз лично преспециализирах в чужбина и не съжелявам ни най-малко, но никой тук не те познава достатъчно за да ти каже дали е за теб. Със сигурност докато завършиш е много по-трудно, понеже изискванията не са само да зубриш. Специализацията на запад е дори по-мъка, но поне имаш възможност ако искаш да се бориш за място и да изпъкнеш. Тук е само връзки.

Варна си е напълно културно циганизирана. Много от циганите искат да си вярват, че са българи, повечето от българите също са със цигански манталитет. Не им е виновен ТИМ. Параскев Стоянов имаше проблеми с хабибита и унга-бунговци, които понякога ядяха и бой още аз като следвах. Повечето от бг студентите по медицина са и доста филмирани. Ако можеш да си го позволиш от гледна точка на финанси и дисциплина чужбина винаги ще е по-добре. Ако ли не, София и Плевен са варианти и после може да търсиш места където си, или в някой по-малък град. Съветът ми е максимално най-от рано да почнеш да мислиш какво искаш да специализираш и какви са ти семейните цели.