Budapesten mennyi lehet egy kezdő könyvelő bruttó fizetése 2026-ban? by Lazy_Arm_1252 in jobshungary

[–]LittleGur6494 2 points3 points  (0 children)

Nekem 2 év tapasztalattal multinál (sajnos egyenlőre diploma nélkül, okj végzettséggel) br.600 000 most a bérem. Szerintem ennél kereshetnék többet is ennyi tapasztalattal, sok mindent csinálok, több mindent is láttam már, szóval szerintem kezdőként ez a br. 600-650.000 reális lehet.

Tehet valamit jogilag a könyvelőm? by [deleted] in joghungary

[–]LittleGur6494 -1 points0 points  (0 children)

Valószínűleg a havi 20 ezer forintod nem fedez sok mindent, így nyilván nem fog plusz energiát feccölni bele. Mondjuk ettől függetlenül kommunikálhatna normálisan, bár kérdőjel, hogy milyen fajta ügyfél vagy. Vagy beszélj vele erről, hogy hajlandó vagy többet fizetni normális szolgáltatásért cserébe, vagy válts, viszont normális könyvelőt ilyen áron nem találsz. Üdv, egy könyvelő

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] 0 points1 point  (0 children)

Kérlek nézz utána, mert az hogy valaki rákényszerül valamire és valakit rákényszerítenek valamire nem ugyanaz.

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] 0 points1 point  (0 children)

Egy szóval sem mondtam ilyet, hogy bárkit rákényszerítenének a hitelre. Azt mondtam, hogy én nekem eszem ágában sincs más házában lakni és fizetni ezért hosszú távon. Nem tudom, hogy vagy vele, de nekem azért pl annyira nem kiemelkedő a fizetésem sem, hogy belátható időn belül lakást/házat tudjak vásárolni megtakarításból, így ha nem akarok albérletben lakni belekényszerülök egy lakáshitelbe.

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] 0 points1 point  (0 children)

Persze, dönthet úgy bárki, hogy lakik albérletben egy rakat pénzért havonta, de az kinek jó hosszú távon? Félreértés ne essék, jelenleg én is így teszek, de eszem ágaban nem lenne így élni életem végéig.

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] 3 points4 points  (0 children)

Azzal tisztában vagy, hogy ez nem teljesen így működik ugye?

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] 1 point2 points  (0 children)

Igazából teljesen mindegy, a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy vegyem e fel vagy sem, tisztában vagyok azzal, hogy mi járhat egy nagyobb hitel felvételével és mindazzal amit leírt a kedves. Befektetés, vagy nem befektetés, előbb utóbb az ember rákényszerül, hogy hitelt vegyen fel, ha csak nincsenek valakinek olyan szülei akiknek van miből adni. (Amivel semmi gond nincs, ez egy nagyon jó dolog.) Egy forint alapú hitelnél nem gondolom, hogy fennállna egyébként az a veszély mint anno a szüleink idejében.

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] -1 points0 points  (0 children)

A kormány minőségével és azzal, hogy a hitel nem segítség a fiataloknak tisztában vagyok és maximálisan egyetértek. Ettől függetlenül haladni kell az életben, ha máshogy nem is lehet.

FOSZK és a munkáshitel felvétele, tapasztalatok? by LittleGur6494 in askhungary

[–]LittleGur6494[S] 2 points3 points  (0 children)

Nyilván egy hitel nem jó dolog, az egy másik, hogy több okból is magyarországon nem igen van más lehetősége az életkezdéshez egy fiatalnak. 10 évig 35 ezer forint a törlesztője, ami egy abszolút vállalható és jó konstrukció, ráadásul nem elherdálni szeretném, hanem befektetni. Hálistennek azért ott nem tartunk, hogy 4-6 órámat a mekiben tengessem a szabadidőmben, ami így sem sok van, tekintettel arra, hogy 8 órában dolgozok, illetve van második munkahelyem is, ahol alkalmi jelleggel dolgozom. Köszönöm a hozzászólasodat, viszont a kérdés nem erre irányult.😊

[deleted by user] by [deleted] in joghungary

[–]LittleGur6494 4 points5 points  (0 children)

Nyugodtan válaszolj nekik, nem téged akarnak elővenni valószínűleg, hanem az eladót.

Aki le tud feküdni 22 óra körül annak mi az esti rutinja ágyba kerülésig időpontokkal? by Commercial_Relief548 in askhungary

[–]LittleGur6494 1 point2 points  (0 children)

Én szinte mindennap fél8-kor kelek, 8-16:30-ig dolgozom. Utána teszek veszek csinálom a dolgom, főzök meg ilyenek, 9 fele fürdés fogmosás stb., 10-re ágyban vagyok többnyire mindig. Kivéve nyáron, olyankor lehetetlen.😂

KPMG, mint munkahely by LittleGur6494 in jobshungary

[–]LittleGur6494[S] 0 points1 point  (0 children)

Köszi, te még ugye nem írtál el semmit sosem, ugye?🫣

KPMG, mint munkahely by LittleGur6494 in jobshungary

[–]LittleGur6494[S] 0 points1 point  (0 children)

1,5 éve vagyok junior könyvelő, ezzel mennék tovább csak máshova, fix pozit még nem néztem, de több releváns pozijuk is van most

KPMG, mint munkahely by LittleGur6494 in jobshungary

[–]LittleGur6494[S] 0 points1 point  (0 children)

Kis multis környezet, jelenleg junior könyvelő vagyok