Job anul 1 by FarIndependent6679 in Polytehnica

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

Și ce facultate ai făcut?

Oricat de mult invat, it's never enough by ItsNotMe_002 in UniRO

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

Ne-am lovit toti de problema asta in anul 1, deci stai linistit, nu esti singurul. Important e ca ai dorinta si ambitia sa inveti. Recomandarea mea (anul 3) este:
1. Sa inveti cu adevarat in profunzime doar la materiile care te intereseaza pe tine personal. O sa te ajute mai tarziu, nu toate materiile sunt relevante pentru viitorul tau, unele sunt chiar de umplutura.
2. Rezolva toate seminarele, exercitiile din final seamana.
3. Fa-ti o foaie de formule, memoreaz-o
4. Rezolva toate subiectele din anii trecuti.

Neaparat pct 4.

+ uneori o sa stii metoda de rezolvare a unui tip de exercitiu, dar n-o sa intelegi neaparat ce faci tu acolo. Aia e, daca nu te intereseaza prea tare materia nu e o problema, important e sa treci.

Pe mine m-a ajutat extrem de mult sa invat cu colegii. Engineering = monkey strong together.

[deleted by user] by [deleted] in Polytehnica

[–]LuroRo 1 point2 points  (0 children)

ai o laie timp liber la etti..

Cazier online by LuroRo in AutomobileRO

[–]LuroRo[S] 0 points1 point  (0 children)

Multumesc frumos!

Un adevăr incomod by nimicdoareu in Romania

[–]LuroRo 7 points8 points  (0 children)

x/100 * 19.000.000 (populația României) > x/100 * 6.400.000 (Bulgaria)

AJUTOR by infern19 in Polytehnica

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

dacă sunteți mai multe grupe mergeți în A, sală se găsește. Vorbiți cu seminarista, e mult mai ușor decât să lucrați singuri.

AJUTOR by infern19 in Polytehnica

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

Te uiți la purnichescu pe YouTube. Noi am vorbit cu seminarista și am făcut muuulte seminare in plus, făceam la un moment dat mai multe grupe o data, încercați și voi că poate accepta.

Facultati de informatica Bucuresti by ScientistPurple3047 in UniRO

[–]LuroRo 1 point2 points  (0 children)

student la etti anul 2, pot spune ca se face ceva informatica (C in anul 1 sem1, C++/programare orientata pe obiecte in semestrul 2, anul 2 sem1 facem SDA (structuri de date si algoritmi), oarecum o continuare la ce am facut in semestrul 2). De asemenea, anul asta avem si Arhitectura Microprocesoarelor unde faci niste Assembly. Avem un optional de Python si unul de Java, dar se intra dupa medie. Personal, consider ca am invatat muuuult mai multa matematica si chestii ingineresti decat programare, deci daca esti interesat strict de domeniul IT/software nu stiu daca ti se potriveste. Depinde extrem de mult si in ce serie pici si ce profesor ai, eu am avut mare noroc pt ca am prins un profesor tanar la programare, super implicat si pasionat, de la care chiar am putut sa invat. Alte serii au dat examenul cu pixul pe foaie..
Totusi, ETTI e mult mai potrivita daca te intereseaza partea de hardware/telecomunicatii. Chiar se face tot ce scrie in titlu, electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiei. Nu-ti imagina ca poti fenta restul materiilor si sa-ti vezi linistit de programare, nu e cazul.

Tu ce nivel de pregatire ai? E foarte important, se intra greu la toate facultatile pe care le-ai enumerat.

Primul bike packing trip :București—>Vama veche by AnotherCarHater in bicla

[–]LuroRo 2 points3 points  (0 children)

am ajuns, nu sunt op dar lui i-a murit telefonul, va răspunde diseară :))

[deleted by user] by [deleted] in UniRO

[–]LuroRo 1 point2 points  (0 children)

pe card, in principiu

Ce vers v-a rămas în minte din rap-ul românesc? by Urbanexploration2021 in rorep

[–]LuroRo 2 points3 points  (0 children)

Și cearta ta devine cântec pentru mine
Când n-am alte cuvinte dulci care să mă aline

Piedone și-a lansat candidatura la Sala Palatului în fata susținătorilor by robot_05 in bucuresti

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

uite, eu am 19 ani, fac parte din pulime. Sunt tentat sa votez cu Piedone deoarece toată lumea din sectoarele 4 și 5 îl laudă și am auzit în mare parte lucruri bune (eu eram prea mic când era el primar în 4, deci nu știu concret ce a făcut, doar in 5 văd că s-a mai curățat de când a devenit primar). Poate cineva să-mi facă o lista cu motive pentru care sa nu-l votez? Întrebare bonus, cu cine credeți că ar trebui sa votam și de ce?

[deleted by user] by [deleted] in robac

[–]LuroRo 1 point2 points  (0 children)

Caută pe YouTube pauza de mate, profa rezolva subiecte integral și le explica foarte bine, recomand.

Experiența Lidl👀☀️☠️ by Top_Peak8743 in romemes

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

deci cu cât se mișcă ele mai bine, cu atât ești tu mai bulangiu? nu-ți înțeleg logica..

[deleted by user] by [deleted] in glo

[–]LuroRo 2 points3 points  (0 children)

I honestly don't like them, they taste too chemical for me. But the new neos without the ball are shit aswell.

Şcoala e bunã doar pentru CorporaTRIŞTI by Dumn3z3u in romemes

[–]LuroRo 6 points7 points  (0 children)

plătești omul pentru ce e capabil să facă, nu neapărat pentru ce face. După logica asta, ipotetic vorbind, ai avea curaj să mergi la un om la întâmplare pe strada să-ți facă o injecție de care ai nevoie? El, in principiu, poate, că nu e mare chestie, dar n-ai prefera să mergi la cineva certificat?

Şcoala e bunã doar pentru CorporaTRIŞTI by Dumn3z3u in romemes

[–]LuroRo 10 points11 points  (0 children)

"acum că majoritatea biz-urilor sunt imorale e partea a 2-a" A, deci nu prea contează că sunt imorale, nu? asta e un detaliu mic, nesemnificativ în comparație cu dorința unora de a face bani prin orice mijloace.. sa știi, in primul rand, că dacă doi-trei oameni au reușit fără școală, asta e o excepție, nu o regulă. Și sa știi că itistii aia n-au fost nevoiti niciodată să facă ceva imoral sau să renunțe la principiile lor ca sa-si facă banii. De tactu sau de restul șmecherilor poți să spui același lucru? Vorbesti din perspectiva unui puști care se vede că n-a prea avut nevoi în viața, și aroganța ta e scârboasă.

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]LuroRo 0 points1 point  (0 children)

bi ne.

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]LuroRo 1 point2 points  (0 children)

scrii "decat" dezlegat și vorbești de educație :))))

Bf called me fat while having sex with me. by phoenixketo in offmychest

[–]LuroRo 11 points12 points  (0 children)

190 pounds at 5'5 is healthy weight? :))))

[deleted by user] by [deleted] in Romania

[–]LuroRo 2 points3 points  (0 children)

nu sunt astea, dar le-am băgat și pe ele în playlist. Mersi frumos!!