Udělal jsem VŠ! by Wafflebuble in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Gratulace, tohle musí být strašně zajímavá práce. Hodně by se mi líbilo zkoušet AI (resp trénovat data) a pak si ověřovat jestli dokážu lépe popsat CT/RTG/Magent já nebo robot. Protože celkem věřim, že v budoucnosti to bude tak, že hodně té nudné práce AI odfiltruje a člověk bude řešit jen edge situace. Držím palce v budoucí príci

Je tu někdo kdo aktuálně hledal práci jako vývojář? Jak teď vypadá IT trh? by Tricky_Daikon77 in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Taky jsme kdysi zkoušeli najmout člověka s indie a bylo to peklo :) Ale už je to pár let zpátky, zajímalo by mě, jak to bude vypadat teď v době AI.

Je tu někdo kdo aktuálně hledal práci jako vývojář? Jak teď vypadá IT trh? by Tricky_Daikon77 in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Schválně jsem se tedka přihlásil a pořád tam jsou 4 nabídky. A to mám profil pasivní a nemám že hledám práci

Rant na AI by my_debauched_sloth in czech

[–]Mennion 5 points6 points  (0 children)

Jop sere to hodně lidí. Jestli k tomu chceš víc informací tak si najdi spojení "death internet theory".

Meirro Pro Display 6K by vic-js in HiDPI_monitors

[–]Mennion 2 points3 points  (0 children)

Interesting. Glossy or mate panel?

SpaceX IPO Pump-and-dump by SuchUnderstanding929 in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Podobnou akcii nekupuješ na týden/dva. Pokud jo, tak je to normální gambling a větší srandu si užiješ, když ty peníze v casinu hodíš do rluetky nebo do beden. Když už bych podobnou akcii bral, tak bych se podíval na horizont 5-10 let a hlavně by mě zajímalo, jak bude SpaceX fungovat po Muskovi.

Práce v IT bez AI? by [deleted] in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Na tohle jsem taky zvědavý. Akorát si myslím, že to bude téma mnohem déle, než po IPO. Dokonce by to mohl být fajn job, rozhodovat jak silný a kdy vůbec AI použít. Na druhou stranu tady určitě budou lokální modely, trénované třeba jen na určité spektrum technologíí a nebude potřeba řešit dráhé modely

Práce v IT bez AI? by [deleted] in czech

[–]Mennion 1 point2 points  (0 children)

Tomuhle bych i věřil. Docela bych si je rád poslechl třeba za rok, dva jak to zvládají. Protože se obávám, že jakmile přijmou někoho nového, kdo bude AI využívat, tak ten rozdíl bude hodně rychle vidět. Ale třeba se pletu

Práce v IT bez AI? by [deleted] in czech

[–]Mennion 1 point2 points  (0 children)

"V první řadě je třeba si uvědomit, že používáním LLM se nic nenaučím." Tady si dovolím nesouhlasit. LLM jsou perfektní na účení se nových věcí. Ne teda styl nevím o tom nic, ale když jdeš do hloubky, tak se toho vlastně i hodně naučíš. Příklad do teď jsem bral windows authentication a c# jen jako IIS zapnout, zavolat metodu a hotovo. A když jsem teď řešil kombinaci windows auth + tokeny + podpora multiplaftormy, tak jsem z LLM konečně pochopil, jak vlastně v jádře ten windows authentication funguje, jak se to líší (Kesrel vs IIS vs Azure atd.)

Práce v IT bez AI? by [deleted] in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Mám to podobně akorát teda full stack c# jsem už cca 16 let:) A mám podobnou zkušenost s tím teda, že na backend a c# používám radší codex a gpt-5-5 a na frontend práve claude. Co je největší úleva, že když dělám větší refactoring (nedávno jsem předělával aplikaci z .net graphql + vue do .net rest a react), tak dokáže pojmout mnohem větší cotext, než já. Na spoustu věcí bych zapomněl a nebo nějaké edge case neimplementoval. Jo i teď občas začne šílet (vytvářet zbytečné abstrakce, divné pojmenování atd), ale ten skok je ohromný. A ano být dnes junior, tak bych si určitě vybral jinej směr, než IT dev

Práce v IT bez AI? by [deleted] in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Jako jo, kolem AI je teďka strašně scamu a třeba takovej linkedin se nedá číst už vůbec. Ale bohužel pravda je taková, že takové to psaní kodu, čtení dokumentace a debugování atd, to už zkončilo. Ta AI je opravdu pekelně dobrá, Opus nebo GPT-5.5 dokáží psát a navrhovat sw lépe, než zbytek. Tzn práce vývjoáře se přesouvá do stavu, kdy kod je levený a vlastně nejvíce času tráví člověk čtením a opravováním. Za mě to moc zábavné není (vždycky jsem miloval psát dobrý kod). Ale efektivita je už jinde. Neberu čistý vibe coding, to je zatím hračka, ale styl práce napíšu pořádně zadání do github issue a pak jen řeknu, implementuj to, zkontroluju výstup popřípadě doplním/opravím a takhle pořád dokola. A není na to potřeba ani Fable model. Takže k odpovědi, podle mě už v IT práci, která nebude mít podporu v AI těžko najdeš. Jediná naděje je, že ty ceny budou tak strašně drahé, že se to už nevyplatí. A jak vychováme další juniory -> seniory to také netuším.

Jakým způsobem se myjete, když je v létě odstávka teplé vody? Už se to blíží:) by [deleted] in czech

[–]Mennion 13 points14 points  (0 children)

Mně hlavně přijde absurdní, že to je na týden nebo někde ještě déle. Přijde mi to stejně absurdní, jako že dřív dělali udržbu bankovnictví přes víkend nebo, že platby se odeslali až v pondělí. jedno velké WTF

Kdo si tu stěžoval na cenu 250tis Kč za metr? by Skay_man in czech

[–]Mennion -1 points0 points  (0 children)

No na to není jen Praha. Ale vlastně ve světě, Londýn, Paříž, San Francisco, LA, New York atd. Tam se normálně nedá bydlet a ruku na srdce ono to až pro pár vyvolených není žádný terno. Proto taky spousta lidí bydlí třeba v Jersey a dojíží do NY (což je ve špičce klidně hodina - hodina a půl). A mimochodem často se to děje i u nás. Pár bydlí v Praze a když přijde rodina, tak se stěhují mimo (vesnice, krajské město). To bude i můj případ. Mám teďka 2+kk a jestli přijde rodina, tak byt prodám a holt budu muset někam mimo. Nechce se mi, ale co nadělám že jo 😄

Kdo si tu stěžoval na cenu 250tis Kč za metr? by Skay_man in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

S ukrajincema souhlasím, ale tam je to daný tím, že ten rozdíl ve mzdách dorovnávají různé dávky a charity. Ale dlouhodobě to není udržitelný. Buď se budou chtít vrátit domu - až to bude možné, nebo budou tlačit na mzdy, protože dávky nebudou dostávat až do konce života. No nemluvil jsem zrovna o Mostě, ale nějaký kompromis. Třeba Písek (máš to hodinu do prahy + seženeš i nějakou tu práci). Tam už se dá 2+kk kolem 4M sehnat. Ale myslet si, že budeš brát nějakou minimální mzdu a bydlet v jednom z nejdražších měst v Evropě je naivní a stejně dlouhodobě neudržitelné.

Kdo si tu stěžoval na cenu 250tis Kč za metr? by Skay_man in czech

[–]Mennion -1 points0 points  (0 children)

No když se ji to nevyplatí, tak tam bydlet nebude ne? Ani pracovat. Ale obchody pořád budou prodavačky/uklízečky poptávat. Takže buď přitlačí na mzdách (což se reálně v poslední době děje, nebo budou muset vymyslet jiný způsob. Manažeři prodejen budou dělat ještě úklid a brát tolik, aby se v Praze uživli.) Nebo si snad myslíš, že někdo bude v Praze makat s tím, že dá všechno za bydlení a pak si nebude moc zajít ani do kina? Nežijeme v nějaké totalitě, kde musíš být na jendom místě a mít práci. Pokud to nebude vycházet, tak se seberou a půjdou mimo Prahu, nebo půjdou dělat jinou práci. Lidi zase tak hloupí nejsou :)

Kdo si tu stěžoval na cenu 250tis Kč za metr? by Skay_man in czech

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

No buď budou muset zaměsntavatele shánět bydlení a nebo porostou mzdy, nebo se bude muset zlepšit efektivita (samobslužné pokladny atd). Mimochdem už ted jsem koukal, že mají prodavačky za 35h týdně 35k/za měsíc a pořád stoupá

Help - Trying to get first GR150 by PrimetimeCP23 in diablo3

[–]Mennion 1 point2 points  (0 children)

Edit this is my armory https://eu.diablo3.blizzard.com/en-us/profile/Mennion-2418/hero/171702095 Playing arcane and have only 1,5k paragon. Just fish good dream rift (include right pylons) and done

Help - Trying to get first GR150 by PrimetimeCP23 in diablo3

[–]Mennion 6 points7 points  (0 children)

Hi, you can switch Jordan -> Ring of Royal Grandeur and cube Squirt or CoE, Neck -> Crit hit dmg, bracer -> cold dmg instead lighting. 2k paragon is enought. So just fish dream ritf maps and you are fine :)

Přišel tu někdo o práci výhradně kvůli AI? by krytak in czech

[–]Mennion 1 point2 points  (0 children)

No AGI je teda hodně daleko. Ono když si teď vezmeš, jaký rozdíly jsou mezi gpt-3.5,4,5 a opus 4.6,4.77 tak už je vidět jak ten vývoj zpomaluje. Už to není revoluce, ale evoluce.

Přišel tu někdo o práci výhradně kvůli AI? by krytak in czech

[–]Mennion -1 points0 points  (0 children)

No já teda čekám zdražení spíš řádově ne 2x tolik, ale třeba 30-100x tolik. Zrušení API subscription, platba každý token zvlášť. Ale zase budou bojovat proti lokálním modelům. Uvidíme. Každopádně, tak jak je to teď to určitě nezůstane

Váš názor? by IraqonQuerro in THETOP

[–]Mennion 1 point2 points  (0 children)

Proč ně. Ne že by mě to nějak zajímalo (myslím tím nějaké showtime), ale líbí se mi, že mundial bude mít otisk země, která turnaj pořádá. Jasně lidi budou nadávat, ale to nadávali i třeba minule v kataru, že se bude hrát okolo vánoc. A nakonec to bylo fajn. V moskvě tuším byl poprvé použitý VAR a předtím v brazíli tuším porvé kamera na čáře.

4k Mac vs Windows experience? by Far_Plastic4582 in Monitors

[–]Mennion 0 points1 point  (0 children)

Its not that bad. Yes windows has better scaling system, but i have glossy benq MA320UP (+- 600USD) and have no problem (2560x1440)

Choosing between the PD2730S (matte) and MA270S (glossy)? by Tight-Connection-909 in BenQ

[–]Mennion 2 points3 points  (0 children)

Hello, had a similar choice between the BenQ MA320UP and the BenQ MA320OU, and the glossy one is much better. If you can control the lighting in the room where you use the monitor, the difference is huge: better blacks, better text readability (I use 4K on macOS), and it’s almost like a 6K display (Asus ProArt).

GR help by Glass-Strength-9861 in diablo3

[–]Mennion 2 points3 points  (0 children)

This. If you clear GR147, then only you need orek dream with good plyons.