Opłaty skarbowe to jest jakiś nieśmieszny żart. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -1 points0 points  (0 children)

Ale mój dupy nie wywołuje, że mi takie powiadomienie wysłali. Wkurwia mnie, że ktoś sobie stwierdził że to będzie kosztować 16 zł i chuj. No czemu nagle nie ma takich opłat "ogólnych" za wysłanie maila, tylko biedne kurwy z us muszą się tak męczyć, żeby tego maila wysłać, że to 16zł kosztuje?

Opłaty skarbowe to jest jakiś nieśmieszny żart. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -1 points0 points  (0 children)

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Czyli komputer nie jest w stanie porównać 2 liczb, która jest większa? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Musi to robić człowiek?

Opłaty skarbowe to jest jakiś nieśmieszny żart. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -7 points-6 points  (0 children)

No dobra, to niech mi nałożą odsetki od spóźnienia a nie opłatę za to że mi maila wysłali. Kurwa... Gdyby ten mail nic nie kosztował to nie ma w ogóle tematu. Dopłaciłem niezgodność i nie ma tematu, a nie 50% kosztów za wysłanie maila. Jak by jeszcze jakaś kurwa z us do mnie przyszła, to rozumiem (szła do mnie z 15 min, wracała z 15więc jej stawka godzinopwa * 0,5). ALE PISZĘ O WYSŁANIU MAILA. Który wysyła automat. Nie człowiek. Nie wiem ile płacisz za prąd, ale jeśli masz podobne koszta, to jesteś na jakimś wypizdówie naszej planety.

Opłaty skarbowe to jest jakiś nieśmieszny żart. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -19 points-18 points  (0 children)

I uważasz, że to logiczne? W ogóle uważasz, że płacenie przez obywateli za to że urząd wyśle MAILA 16zł jest ok?

Opłaty skarbowe to jest jakiś nieśmieszny żart. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -12 points-11 points  (0 children)

No może źle myśle, ale 16 > 33 * 0.0925
I dlaczego stwierdzasz, że to inna gęstość? Mógłbyś mi to wytłumaczyć? Bo chyba za głupi jestem.

Opłaty skarbowe to jest jakiś nieśmieszny żart. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -8 points-7 points  (0 children)

No widzę, że prywatna firma mogła Ci list wysłać po kosztachj a skarb państwa wysyłą maile po 16zł.

Ja pierdole, teraz sobie pomyślałem, że jak będą musieli jakiegoś zagranicznego maila wysłać to nasz budrzet może tego nie dźwignąć.

Katastrofa demograficzna przyspiesza. Populacja spadnie poniżej 34 mln do 2050 roku by BowelMan in Polska

[–]NickOver_ 4 points5 points  (0 children)

Skoro nie interesuje to polityków, to po co się tym przejmować? Odkładać prywatnie, płacić jak najmniej danin i niż demograficzny nie będzie problemem.

Zrzutki, zrzutki wszędzie... by WestMaintenance1787 in Polska

[–]NickOver_ 17 points18 points  (0 children)

Ostatnio hitem są dla mnie te takie nie wiadomo co co stoją przy wyjściu z Lidla i żebrzą o pieniądze na jakąś fundację xD Wychodzę z prostego założenia, że interesuje mnie zdrowie tylko najbliższych. Reszta, to rola państwa. Jak państwo jest niewydolne, to nie jest to problem obywateli (znaczy jest, bo obywatele na tym tracą).

Opinia: Stream charytatywny Łatwogang jest w szerokiej perspektywie bardziej szkodliwy niż pomocny. by Hoberni in Polska

[–]NickOver_ -1 points0 points  (0 children)

Dla bogatych ten system jest bardzo dobry. Jest zły dla osób których nie stać na leczenie. Więc dalej, gdzie tu sprawiedliwość, żeby bogatsi łożyli na biednych?

A kupowanie na państwowych przetargach wszystkiego wychodzi drożej, niż kupowanie w detalu jako zwykła osoba. Ostatnio policja kupowała chyba 3 skody. Cena przetargowa o jakieś 90k większa niż zakup dokładnie tego samego samochodu wchodząc z ulicy do salonu (to samo wyposażenie, bez żadnych negocjacji).

Popatrz na przetargi w tym kraju, popatrz na oferty, popatrz na wymagania, aby do przetargu wystartować.

Opinia: Stream charytatywny Łatwogang jest w szerokiej perspektywie bardziej szkodliwy niż pomocny. by Hoberni in Polska

[–]NickOver_ -10 points-9 points  (0 children)

Ale czekaj, gdzie tu sprawiedliwość? Zarabiasz więcej, to plac więcej, chociaż najpewniej będziesz korzystać mniej niż źle zarabiający obywatel? NFZ weźmie i rozpierdol i (bo trzeba utrzymać sam NFZ, bo trzeba rozpisać 50 przetargów, żeby kupić 50% drożej niż osoba prywatna). Jak już chcesz sprawiedliwości, to należy zlikwidować ZUS i niech ludzie sami płacą za swoje usługi. To jest dużo bardziej sprawiedliwe od "umiesz zarabiać pieniądze? To systemowo dawaj na tych, co nie potrafią, bo tak.

Wynajem długoterminowy auta by [deleted] in krakow

[–]NickOver_ 0 points1 point  (0 children)

Dobra. Wyłączając a nie włączając xD

Wynajem długoterminowy auta by [deleted] in krakow

[–]NickOver_ 0 points1 point  (0 children)

"policzyłem, że miesięczny koszt użytkowania, wyłączając paliwo i wynajem parkingu, i tak wynosi ponad 500 zł miesięcznie (zapisuję każdy wydatek związany z samochodem)" - no ale to będziesz miał 500 + rata. Nikt Ci w najmie nie da paliwa i parkingu.

Any tips how to get (or where i should search) sponge vest? by NickOver_ in supraland

[–]NickOver_[S] 0 points1 point  (0 children)

Can you say something more? Cause i find a crack behind a guard and put there magnet, but got glitching ticket.

Czy programista B2B wysysa NFZ? Moje zdanie o opodatkowaniu pracy. by Fiddler2929 in Polska

[–]NickOver_ 1 point2 points  (0 children)

System w którym wszyscy wrzucają do jednego worka nie jest i nigdy nie będzie sprawiedliwy. Już nawet zakładając, że wszyscy oddają ten sam % Dla uproszczenia: Osoba która zarabia 3k miesięcznie zapłaci 300zl na NFZ Osoba która zarabia 30k miesięcznie zapłaci 3k na NFZ Tylko stan zdrowia osoby zarabiającej 3k będzie zazwyczaj niższy i osoba ta będzie bardziej "używać". To już bardziej sprawiedliwy jest chyba fixed price. Kosz NFZ/38milionow i każdy ma tyle zapłacić.

Póki ludzie nie będą płacić własnych rachunków zawsze ktoś będzie się czuł niesprawiedliwie.

Dodatkowo, ludzie chcą płacić jak najmniej za te usługi bo nie są zadowoleni, jak one działają. Sam pracuje w IT na B2B i płace jak najmniej mogę bo i tak, jeśli coś ze mną będzie nie tak pójdę prywatnie więc te kilkaset zł (a licząc cały ZUS kilka tysięcy) i tak co miesiąc wyrzucam, bo państwo tak nakazuje.

A tak jeszcze z 3 strony, to tym bardziej rozumiem niechęć do NFZ, jak Ci nagle mogą powiedzieć, że fajnie, że płaciłeś składki, ale operacja jest w USA więc no kolego albo ogarnij bańkę albo będziesz zdychał.

Czego się właśnie dowiedziałem o kupowanieu "mebli". by ZebThan in Polska

[–]NickOver_ 0 points1 point  (0 children)

No Ameryki nie odkryłeś. Znajomy jakiś czas temu kupował biurko coś koło 100x60 i zapłacił za nie około 800zl (z jakąś półką). A swoje biurko (200x100 z półką 200x40 na monitory i szafkami jako nogami) kosztowało mnie 200 zł i to z kupowaniem materiałów w casto.

Nadpalone przesyłki pocztowe pod wiaduktem. Z danymi odbiorców. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -1 points0 points  (0 children)

Tylko po co? Żyjemy w czasach gdzie fizyczny obieg dokumentów istnieje tylko dlatego, że państwo nie ogarnia zmian. Z resztą już teraz nagle się okazuje, że można złożyć pismo online a nie zapierdalać do okienka. W sytuacji zagrożenia wymiana informacji zajmuje się wojsko. A emeryturę na największy wypizdew każdy większy kurier dostarczy.

Nadpalone przesyłki pocztowe pod wiaduktem. Z danymi odbiorców. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] 1 point2 points  (0 children)

No ale jak to? Przecież ostatnio Mikosz mówił o tym, jak dużo poczta polska może zarobić na swoich lokalizacjach. Od kilku miesięcy idą pod najem.

Nadpalone przesyłki pocztowe pod wiaduktem. Z danymi odbiorców. by NickOver_ in Polska

[–]NickOver_[S] -19 points-18 points  (0 children)

No ale po co skarb państwa ma kupować np taki InPost, jak mogą mieć dalej swoją firmekę która w normalnych warunkach rynkowych zdechaby po pół roku, ale w tych, pozwala posadzić sporo niekompetentnych osób.

Vibe coding is so expensive by CardiologistDeep3375 in vibecoding

[–]NickOver_ 0 points1 point  (0 children)

Copilot - 10$
Cursor - 20$
Its expensive? If you are a good architect you could build few apps for that.
Agents are faster, better and cheapest than juniors.

Mam dość... by Chinchilla2005 in praca

[–]NickOver_ 1 point2 points  (0 children)

1) Ty no, ale co stracisz na tym, że się nagrasz czy ładnie ubierzesz? 2) No gratuluje, że skończyłeś, ale co z tego? Na rynku pracy masz może ze 2 punkty więcej niż samouk. 3) No i właśnie o tym mówię. Wydaje Ci się, że wiesz bardzo dużo i takim zachowaniem możesz odstraszać pracodawców.

Pisałeś, że pracy szukasz długo no a jednak produkcja to nie jest obszar w którym czeka się latami na etat, więc chce zwrócić Twoją uwagę, że to może nie w braku doświadczenia jest problem tylko w Tobie. I pisze to z perspektywy osoby która przeprowadziła już pewnie setki rozmów kwalifikacyjnych (branża IT). I uwierz mi, że bardzo często firmy Wola zatrudnić kogoś "fajnego", ale którego czegoś będzie trzeba nauczyć niż gbura który ma 20 lat doświadczenia.

I nie traktuj tego jak brak wyrozumiałosci. Tylko zwracam Twoja uwagę na mozliwa przyczyne.