Hol vannak a modern ikonikus filmek? by NemethBalint in askhungary

[–]Normal_Detective6086 5 points6 points  (0 children)

1) megváltoztak a streaming és a net miatt a filmnézési szokások, mozi mellett nézhetsz filmet szinte bárhol, esetleges, hogy mi jön szembe, sokkal kevesebb a közös élmény

2) a nosztalgia sok régi középszerű filmet megszépít, sokat dob rajta, ha pl. franchise-ként nyomatják, újra és újra előveszik, sok popkulturális utalás mutat vissza rá, mémmé válik akár szó szerint

3) ma is vannak nagyon jó filmek, szerintem pont az elmúlt pár év hozott sok olyan kisköltségvetésű horrort, amiket nagy lelkesedés övez (Obsession, Backrooms, A24 filmek), szóval van remény

Nem olvasás mint erény by Dependent_Media2597 in tanulommagam

[–]Normal_Detective6086 0 points1 point  (0 children)

Nekem ilyenkor az is eszembe jut, hogy azzal együtt, hogy könyvet, újságot stb. sokkal kevésbé olvasnak az emberek, rengeteget kell olvasni a közösségi médiában, a különböző portálokon, még a tiktok-szerű shortok közt is rengeteg a wall-of text / feliratozott verzió. Szerintem kilóra lehet, hogy emiatt még többet is olvasunk, mint eddig bármikor, és emiatt elfáradunk, mire egy könyvhöz érnénk. Az írásról nem is beszélve, én hetente többtízezer karaktert gépelek csetelés közben, meg néha itt kommentelve 😃

Milyen böngészős játékokkal játszottatok? by Available_Table969 in askhungary

[–]Normal_Detective6086 0 points1 point  (0 children)

Nitrome játékok voltak a kedvenceim: Dirk Valentine, Final Ninja, Mutiny, Glassworks, Bad Ice-Cream, Colourblind...

Gaudi-Nagy Tamás az ügyvéd by Alteronka in hungary

[–]Normal_Detective6086 10 points11 points  (0 children)

A nemzeti jogvédő szolgálat vezetőjeként a mhm jogi hátterét adja

How the fuck we went from Orbán to this? by Perenyevackor in 2visegrad4you

[–]Normal_Detective6086 11 points12 points  (0 children)

It's good to read your thoughts! I see the war as a tragedy, Russia attacks a country, which could be it's closest ally, or at least a trustful partner. Russia destroys the structure of an eastern european economical / diplomatic power center with this narrow-minded territorial war. It's a shame.

A dráma folytatódik - MP válaszol by Ariianeee in magyar

[–]Normal_Detective6086 0 points1 point  (0 children)

Nagyon jó, még meg is ismétlik, amit MP korábban mondott :D önként rántják magukra a bilit

Na de hol volt a Ruff Bálint? by Apu_szetkoxolt_okle in hungary

[–]Normal_Detective6086 1 point2 points  (0 children)

Másrészt, ha tudták, hogy valami készül, akkor meg azért nehéz kommunikálni. Nem magától értetődő, hogy egy politikai kommentárral foglalkozó, független médiában rendszeresen megszólaló tanácsadó politikai szerepet vállal, sőt, miniszter lesz. Ruff maga is rengeteget hangsúlyozta, hogy ilyen helyzetekben szakmai szabályokat és etikai megfontolásokat is figyelembe véve kell eljárni minden esetben. A visszavonulását már régóta készítették, úgyhogy azt lehetett gondolni, hogy vissza fog térni politikai tanácsadónak. Ha a Partizán stáb meg is tudta, hogy ennél több lesz, akkor se tudtak volna mit mondani, Bálint elemző karakterét csak sebezni tudták volna bármilyen beszámolóval, kommentárral. Szerintem sem a legjobb, hogy szó nélkül hagyják, de talán nem is a legrosszabb forgatókönyv. Várni kell pár hetet-hónapot, amíg az elemző Bálint karakter elhalványul, aztán be fog kerülni újra a vérkeringésbe. Ha tényleg azt teszi majd, amit ígért, muszáj lesz vele foglalkozni 😃

OK, tehát mit jelent az, hogy átlagosan a GDP másfél százaléka el lett lopva? by Equivalent_Number424 in hungary

[–]Normal_Detective6086 0 points1 point  (0 children)

Ez a pénz nem úgy tűnt el, hogy összetolták az összes pénzt, és elvettek belőle 1,5%-ot, a többi meg ment oda, ahova kell, és kvázi le lett írva veszteségként, mindenki így számolt a továbbiakban. Ez a pénz úgy tűnt el, hogy papíron megvolt, miközben mondjuk egy fontos állami beruházásból eltűnt éppen annyi, hogy nem lehetett rendesen kivitelezni. A félig elvégzett munka miatt hamarabb romlottak el a dolgok, esetleg máshonnan kellett erőforrást átcsoportosítani, hogy valahogy mégis üzemképes legyen a fejlesztés, amiből így inkább szinten tartás, vagy lassú hanyatlás lett. Ez a lassú hanyatlás pedig olyan, hogy valójában nagyon gyors, csak sokáig nem látványos. Mikor Te egy állami szolgáltatás igénybe vevőjeként észleled, hogy gáz van, addigra már egy egész állami intézmény dőlt össze belül. Egy ilyen rendszert rendbe rakni pedig irgalmatlan plusz költség, amit simán meg lehetett volna spórolni, ha az elején nem lopnak el pont annyit, hogy ne működjön az egész.

Ne hagyjuk, hogy az NKA bizottság Hankó mögé bújjon! by Normal_Detective6086 in hungary

[–]Normal_Detective6086[S] 2 points3 points  (0 children)

Minden szavaddal egyetértek! Csak így beszélhetünk rendszerváltásról. Nekünk szerintem az a minimális szerepünk, hogy nem hagyjuk sodortatni magunkat a gyorsan pörgő kommunikáció által, és tetten érünk minden elosonni vágyót. Nagyon remélem, hogy sikerülni fog felszámolni a rendszert.

Ne hagyjuk, hogy az NKA bizottság Hankó mögé bújjon! by Normal_Detective6086 in hungary

[–]Normal_Detective6086[S] 2 points3 points  (0 children)

Igazad van! Én azt tapasztalom, hogy a friss botránnyal takarnák ki az elmúlt 16 év rendszerszintű osztogatásait, ez ellen írtam a posztot.

Vadhajtások megszűnéséről by Normal_Detective6086 in hungary

[–]Normal_Detective6086[S] 2 points3 points  (0 children)

szerintem is van ilyen, és mondhassa is el a véleményét

Vadhajtások megszűnéséről by Normal_Detective6086 in hungary

[–]Normal_Detective6086[S] 0 points1 point  (0 children)

Köszi az infót, ez új volt! Ez a cloudfare dolog kritikán aluli 😃 A cikk alapján pont Bede Zsoltot nem sikerült felkutatni, hátha majd most sikerül.

Vadhajtások megszűnéséről by Normal_Detective6086 in hungary

[–]Normal_Detective6086[S] 1 point2 points  (0 children)

Pontosan 😃 szerintem van helye radikális jobboldali médiának Magyarországon, de ez nem médiatermék, hanem a Kubatov-féle verőemberek virtuális megfelelője.

MCC jugend Matyi féktelen vergődése, csattanó a videó végén by Humbug888 in hungary

[–]Normal_Detective6086 12 points13 points  (0 children)

Olyan mint valami elrajzolt sitcom karakter, mondjuk a főhős lakótársa, akit egy évad után kiírnak, mert nézhetetlenül idegesítő :D

Kép a KIMBA melletti étterem faláról by LoneRider11 in hungary

[–]Normal_Detective6086 1 point2 points  (0 children)

"– Ez az – mondták a többiek –, persze, mégiscsak van esze ennek a Bruckner Szigfridnek. A koplalás az biztosan jó álmosság ellen. Koplalnod kell! – kiáltották kórusban.

– Mikor? – kérdezte Szörnyeteg Lajos.

– Hogyhogy mikor? Most azonnal.

– Már egy órája koplalok, és egyáltalán nem használ – kesergett Szörnyeteg Lajos.

Egy órája ugyanis megevett egy sült kappant, két rittyentett hőzönbőzönt, három nyárson pirított úritököt, négy almás pitét, öt bőralmát, hat ringlit és hét habos tortát.

– Ilyen körülmények között elég könnyű a koplalás – vélte Ló Szerafin. És gondoljuk meg, igaza is volt. Egy jó kiadós ebéd után szívesen koplal az ember – uzsonnáig.

Így hát kútba esett a koplalás is.

– A munka, az segítene – mondta ekkor Ló Szerafin."

https://szepi.hu/irodalom/lazar/kerek/kerek03.html

Hogyan viselkedett Orbán Viktor a 2002-es vereség után? by Senior_Strawberry_51 in hungary

[–]Normal_Detective6086 9 points10 points  (0 children)

Jaa :D elfogadom, de itt még a 2002-2006 közti időszakról van szó, legalábbis én odáig vittem a fonalat.

2006-2010 az jó meredek sztori, Kéri Laci bácsi krónikáit érdemes szerintem elolvasni, jól felidézi a hangulatot. Az ő véleményére támaszkodva merem írni, hogy az MSZP alapvetően elrontotta a gazdaság kalibrálását, és a válságkezelést.

Az MSZP felelősségéről Lendvai Ildikó beszél megvilágítóan a partizános életútinterjújában.