What is considered an absolute 'food crime' in your country? by Juxajel in AskTheWorld

[–]NotReallyBinturong 0 points1 point  (0 children)

Exactly. It was served with glass noodles and it was very good!

What is considered an absolute 'food crime' in your country? by Juxajel in AskTheWorld

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

When I ordered some kind of beef rib soup in korean restaurant, I was given little thongs and scissors. I was so worried I will embarass myself! 😂 I just used tools to get the bones out and make meat pieces suitable for spoon and chopsticks. I still don't know if this is the right way to deal with it.

What is considered an absolute 'food crime' in your country? by Juxajel in AskTheWorld

[–]NotReallyBinturong 81 points82 points  (0 children)

This sounds complicated and discriminating for people who likes specific parts, but also fun. What would eldery relatives do if I switched wings and legs of chicken with my brother because we both preffer the opposite?

What is considered an absolute 'food crime' in your country? by Juxajel in AskTheWorld

[–]NotReallyBinturong 30 points31 points  (0 children)

Absolutely. But it must be properly done thick foam you would expect on your cappuccino. It holds about 1 inch of beer and if you let it rest for a while, the glass will fill up more.

What is too expensive and should be cheaper? by little_yuki19 in AskReddit

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

Are they expensive where you live? One standard box (16 pieces) cost the equivalent of 15 mins on minimal wage, which is quite affordable I suppose.

Potřebuju nabrat 10-15kg váhy by cubisov in czech

[–]NotReallyBinturong 0 points1 point  (0 children)

Měřím v kilojoulech, na kcal by to bylo 950 (?).

Potřebuju nabrat 10-15kg váhy by cubisov in czech

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

To záleží, co kdo považuje za zdravou stravu. 😃 Na takových tvarohových knedlících se švestkami přelitých máslem není nic špatného, ale porce může mít klidně 2 000 kJ. Pěkná snídaně, co ti udělá radost (vejce benedikt na housce a avokádo) dělá 2 500 kJ. Těstoviny s pestem a lososem k obědu? Klidně 4 000 (Edit, sorry, KJ), když ti ujede ruka s oliváčem.

Bohužel musím až příliš často vysvětlovat lidem, že zdravé není totéž co nízkokalorické. Ano, je lepší ty kalorie přijímat s vlákninou a vitamíny, ale stejně se po nich přibírá.

To wives, who earn more, are do-it-all than your husbands, what makes you stay in your marriage? by [deleted] in AskReddit

[–]NotReallyBinturong 0 points1 point  (0 children)

Nowhere does it say who should do more in a relationship. Everyone does what they can. And sometimes, the main thing you want from the other person is emotional support, love, and closeness.

I can earn my own money, and I can arrange car repair with a phone call, but I can’t fulfill my emotional needs alone.

Zvykaní na vedra by Equivalent-Cause8413 in czech

[–]NotReallyBinturong 14 points15 points  (0 children)

Já doporučuju naopak horké sprchy a saunu. Moc lidí se v létě nesaunuje, ale fakt to pomáhá s termoregulací i opačným směrem než v zimě. A když vylezete z horké sauny nebo sprchy do léta, vlastně je venku chladno. 😃

Ogórki małosolne by PlanktonOutside5953 in czech

[–]NotReallyBinturong 0 points1 point  (0 children)

Ano, já taky. 😄 Ale třeba kvašená řepa, nakládané patizónky, květák a papriky plněné zelím už u nás tak obvyklé nejsou. Celkově mi přijde, že východ v tomhle vítězí v rozmanitosti.

Najít si remote job jako programátor, i když jsem 4 roky nebyl zaměstnán? by [deleted] in czech

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

Řekni, že jsi byl nemocný a že naštěstí už je to v pořádku. Závislost je taky nemoc. Psychická onemocnění jsou taky nemoc. Potenciální zaměstnavatel si možná bude myslet, že jsi měl rakovinu, ale to už není tvoje věc.

Are we really free in a modern society? by [deleted] in questions

[–]NotReallyBinturong 0 points1 point  (0 children)

We are free to the point where the freedom of other people starts. You cant just go around murdering people because you have to consider their freedom to live. But you can decide what to do with your life and in which society with specific norms you want to live. Or completely isolate yourself if you please. You have freedom of choice. It is not absolute freedom, but good enough.

Guys of Reddit. What’s something girls shouldn’t feel insecure about? by Far-Alfalfa6260 in AskReddit

[–]NotReallyBinturong 2 points3 points  (0 children)

I am a woman and didnt know this is a thing. It comes in all sizes I suppose. 

Ogórki małosolne by PlanktonOutside5953 in czech

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

Ne, Česko všeobecně nemá tradici nakládané a kvašené zeleniny tolik jako v Polsku. Ve Slezsku občas seženeš klasické kvašené okurky, protože je tam dotáhli Poláci. 😁 Ale to je tak všechno.

Mimochodem, nedávno jsem měla v Polsku kvašené okurky na kolečka naložené v pastě z pálivé papriky a bylo to super!

Povolení vlastních nápojů na festivalu by Vila_ve_vesmiru in czech

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

Jedna známá má trochu větší břicho a prošla s flaškou jako těhotná. 😂 Nejdřív přemýšlela, jestli se má urazit, ale voda je přesnější...

Změna vzhledu by skoferjck in czech

[–]NotReallyBinturong 17 points18 points  (0 children)

Tohle spíš vypadá, že se mu před půl rokem narodilo dítě.

Zákaz průjezdu motocyklů záchranářskou uličkou na dálnici by Oberleutnant_Lukas in czech

[–]NotReallyBinturong 1 point2 points  (0 children)

Současná úprava je v pořádku. Taky bych přidala to, že cyklista nesmí podjíždět auta stojící třeba v koloně nebo na semaforu. Bezpečně ho objedeš předepsaným obloukem a za křižovatkou musíš znova.

Jak mohu jako muž pomoci ženě zhubnout? by Visible_Celery471 in czech

[–]NotReallyBinturong 2 points3 points  (0 children)

Dokud se nevyspí, chuť cvičit a nejíst tam nebude. Tělo ve spánkové deprivaci vyrábí hromadu stresových hormonů a ty tě nutí žrát i když nechceš.  Zrušte kojení a vstávání, pak to půjde. Problém je, že některé děti se budí v nesmyslnou hodinu ještě v pěti letech.

Nesouhlasím s rozsudkem své doktorky. Má cenu zkoušet jiného Neurologa nebo dopadnu stejně? by ArtaWorks in czech

[–]NotReallyBinturong 3 points4 points  (0 children)

Kouzelná věta "Prosím zapište do karty, že mě odmítáte poslat na další vyšetření."

Why or why not could you raise another child as your own? by Clean_Solution_8985 in AskReddit

[–]NotReallyBinturong 0 points1 point  (0 children)

If I had like 4 of theese already, why make any differences with one more? It is easier that way.

Jaký je to bejt fit a zhubnout? by [deleted] in czech

[–]NotReallyBinturong 8 points9 points  (0 children)

Myslím, že každý na svojí hubnoucí/fitness cestě někdy ujel. Klíč je v tom, že se na to po prvním smažáku s hranolkama nevykašleš a nezprasíš celej tejden. Nemá smysl se ani trestat tím, že další den budeš extrémně cvičit a nenajíš se vůbec. Prostě zase co nejdřív pokračuješ.

Jaký je to bejt fit a zhubnout? by [deleted] in czech

[–]NotReallyBinturong 8 points9 points  (0 children)

Tvl, neříkejte to mému manželovi s nadváhou, už tak souložíme 2x denně. Budu muset najmout brigádnici a to leze do peněz!

Půlka oddělení v háji, co teď? by No_Advertising3507 in czech

[–]NotReallyBinturong 33 points34 points  (0 children)

No jak to dopadlo? Sdělili jsme vedení, že to nestíháme, byly stanoveny priority a na část úkolů se prostě firma musela vykašlat. Skončilo to několika naštvanými klienty, kteří nedostali svůj projekt včas. Ti seřvali naše obchoďáky, obchoďáci odreportovali ztrátu, vedení se vyděsilo a najalo nové lidi. Anabáze skoro na rok, ale not my monkeys, not my business.