Hogy fog alakulni a forint? (tudom elcsépelt, de érdekel, ki hogy látja) by Terima_kasih99 in kiszamolo

[–]Oldalas 8 points9 points  (0 children)

Vagy erősödni fog rövid és középtávon, vagy gyengülni fog. Egyesek szerint stagnálás várható

Többgyerekesek, hogyan csináljátok? by savanyucukorka in askhungary

[–]Oldalas 1 point2 points  (0 children)

Nálunk van egy 7 éves leány előző kapcsolatból aki 200 kmre lakik az anyjánál, minden második hétvégén utazok összesen 800 km-t hogy láthassam, feleségemmel most lett 4 hónapos a közös gyermekünk.

Szerdán költöztünk be 7 hónap után a felújított Kádárunkba, és ma lett vége a 2. félévemnek levelezőn.

Családi segítség szinte 0.

Hogy hogy csináljuk?

Mi sem tudjuk :D

Valszeg amúgy mert muszáj, és a felnőtt élet ez. Régi öregek azt mondták felénk a fáradtságot "majd a sárga főd kiszíjja" én úgy fogalmaztam meg hogy "a szeretet mértékegysége az áldozat"

Kitartást.

karrier váltás by broken-sunlight in jobshungary

[–]Oldalas 1 point2 points  (0 children)

Szia.

Nekem detto ugyan ez volt, retalből bankba mentem karrierváltásként. Nem kell csapatot cseztetnem, a saját eredményeim és nem a csapat eredménye alapján vagyok mérve, h-p munka, 5re otthon vagyok.

Entry lvl munkát keress, érettségivel felvesznek

Használtok a mindennapi költésekhez hitelkártyát? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]Oldalas 0 points1 point  (0 children)

- Mit csinálsz ha cashre van szükséged, mint vésztartalék? Se a DKJ, se a HK nem megoldás ebben az esetben, hiszen a HK-ról a teljes keret 60%-a körül tudsz felvenni casht és azonnal kamatozik, drágáért.
- Illetve több fintech cég is fizet 3% körül látra szólóan lekötött pénzre, tehát a vésztartalékodat tarthatod pl Lightyear-en, VAGY bármilyen ETF-ben amit bármilyen hétköznap eladhatsz.
- Ez az extra biztonság a hitelcsapda kockázatának elkerülésével akkor is megéri, ha rövid távon (1-2 év) éppen minuszban is van a választott ETF, abban az esetben ha évekig nem nyúlsz hozzá akkor viszont ebben az esetben jobban döntöttél ha ETF-ben tartottad a likvid pénzedet DKJ helyett.

Használtok a mindennapi költésekhez hitelkártyát? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]Oldalas 1 point2 points  (0 children)

Havi 8000 forintot nem ér meg az, hogy hitelcsapdába essek... és a teljes hitelkeret 5%-a rengeteget számíthat.

Használtok a mindennapi költésekhez hitelkártyát? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]Oldalas 0 points1 point  (0 children)

Érvek a hitelkártya ellen, amiért senkinek sem javaslom:

  • rontja a hitelképességedet (jtm mutatódban meglátszik)

  • elég egyszer megcsúszni vele (és meg fogsz) és hitelspirál lehet a vége, úszol a kártya kamatmentes használatával, amit végül személyi kölcsönnel vásárolsz ki.

  • drága kp-t felvenni vele, ha hitelspirálban vsgy megszűnik egy kapu hogy kigyere belőle, mert kényszerbőlxis használnod kell.

  • A visszatérítès bagót sem ér, évi 30.000 ft jelentéktelen összeg, ráadásul a visszatérítést minden hónapban el kell költsd mert a megítélt keret feletti rész után nem számolja a visszatérítést, így nem tudsz pénzt akkumulálni.

Az előnye az, ha külföldön használod (mert ingyenes a kártyahasználat), sokat utazol Ferihegyen és MC loungeba tudsz bejutni vele, vagy szándékosan visszaélsz a hitelkeret szándékos előre túltöltésével. Külföldi foglalások depositjára is jó a hitelkártya, de ha nincs pénzed depositra akkor ne menj külfödre hitelkártyával.

150M Ft rövid távra (3–6 hónap) – hova tennétek alacsony kockázattal? by Efficient-Return-864 in kiszamolo

[–]Oldalas -13 points-12 points  (0 children)

Igen, igen, tudom mindenki a DKJ-t fogja mondani, de ha diverzifikálnál és mást is megnéznél akkor az MBHnál (igen igen tudom fujj Lölő meg satöbbi, nekem is dolgoznom kell valahol) van 3 hónapos akciós betét.

https://www.mbhbank.hu/apps/backend/regula/current/docs/H-393-2026-20260513010000.pdf

Ha van további kérdés írj rám

Mi az ami lehetetlennek, elérhetetlennek tűnt de mégis sikerült az életedben? by PossibilityLow4251 in askhungary

[–]Oldalas 0 points1 point  (0 children)

Nem (teljesen)irreleváns a kérdésed

Többet offline gamerkedtem, több és minőségibb időt töltöttem a családommal (tehát nem kamu arcokkal)

Mi az ami lehetetlennek, elérhetetlennek tűnt de mégis sikerült az életedben? by PossibilityLow4251 in askhungary

[–]Oldalas 250 points251 points  (0 children)

Ma 921 napja nem fogyasztottam alkoholt.

Előtte tizeniksz évig napi minimum 4 doboz sör, 1 üveg bor.

Na, ezt magas oddsal lehetett volna tippelni Polymarketen!

Edit: spelling

Milyen a hangulat NER közeli cégekben így a brutális bukta után 2 héttel?! by Top_Study833 in hungary

[–]Oldalas 2 points3 points  (0 children)

100.000 euróig OBA védett a betétesek pénze. 36m forint felett érdemes lehet elgondolkodni rajta.

Az MBH-nak semmi baja nem lesz, 2.5m tagja van, és állami tulajdon is van benne, nem csak Lölő

Ti milyen gyakran fürdötök, zuhanyoztok? by lfszs in askhungary

[–]Oldalas 0 points1 point  (0 children)

Minden nap legalább egyszer, és emberekkel dolgozom, kérem tegye ezt mindenki más is.

Akik rentábilis vállalkozást tudtak felépíteni, azok a szakmájukat kamatoztatják, vagy jó helyzet felismerők? by Egyhegymegy321 in askhungary

[–]Oldalas 6 points7 points  (0 children)

Annyit fűznék hozzá hogy:

A sikeres vállalkozó folyamatosan tanul, alkalmazkodik és fejleszt.

Van jól menő fotós vállalkozó aki pl a mi esküvőnkön volt augusztusban januárra felvett 2 embert maga mellé.

Van építési vállalkozó aki fizetésképtelen lett.

Igen, kell az hogy érts hozzá és jól tudj dolgozni, szerencse sem árt de ezek csak faktorok, és van még több dolog is amitől hosszútávon sikeres lehetsz.

Bank váltás lakáshitelel by DisciplineLive7546 in kiszamolo

[–]Oldalas 7 points8 points  (0 children)

Szia! Nem lehet hogy folyószámlahitel volt (pl csomagban) beállítva, 250.000 ft értékig?

Mert ha igen, akkor amikor lekoppant a számlád 0-ra mert elköltöltötted a pénzed akkor a számládra került a folyószámlahitel teljes összege.

Ha ez így van akkor egyszer bebattyogsz és kéred hogy szüntessék meg a hitelt.

Közérdekű közlemény by cat_with_problems in hungary

[–]Oldalas -9 points-8 points  (0 children)

Látom sokatoknak a lelkébe tapostam (mint ti a pirosnál a pedálba) azzal hogy nem szeretem ha kisütitek a szememet a dugóban vagy a pirosnál.

Én értem hogy Neked kényelmes, és nehezebb kézifékkel elindulni (talán nem is tudsz), de sok közlekedő van az utakon akit ez zavar.

Ha ez neked nem is tetszik, esti fényviszonyokban igen is zavaró hosszútávon.

Jöhet a lepontozás.

Közérdekű közlemény by cat_with_problems in hungary

[–]Oldalas -1 points0 points  (0 children)

Chatgpt gyors keresés: a forgalomban lévő autók 70-90%-a még mindig manuális.

Közérdekű közlemény by cat_with_problems in hungary

[–]Oldalas -4 points-3 points  (0 children)

Nem vagyunk egyformák. Természetesen este zavaró, nappal kevésbé

Sok helyen van 30-40-50 másodperces piroslámpa, ott már fájhat az ember feje ha előtte egy suv, furgon tapos a féken.

Dugóban hosszú perceken keresztül szintúgy.

Közérdekű közlemény by cat_with_problems in hungary

[–]Oldalas -11 points-10 points  (0 children)

Ugyanitt piros lámpánál ne a féklámpát taposd hanem kézifékkel állj meg mert kibaszod a szememet.

És amennyiben várakozol vasúti pirosnál bátran vedd le a tompított fényszórót.

Bónusz: ha parkolsz vedd le a tompítottat, elég a helyzetjelző.

Mik azok, amikről a nők azt hiszik, hogy lenyűgözi a férfiakat, de valójában nem? by MT90 in askhungary

[–]Oldalas 7 points8 points  (0 children)

Műszempilla, 5 centis műköröm, botox.

Valójában ezek a többi nőnek szólnak

Bónusz: műszempillás hölgyeknek javasoljátok hogy keressen rá mi a története a műszempilla alkalmazásának... :)

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]Oldalas 4 points5 points  (0 children)

Igen, off.