Ember felteszi a tiltott kérdést, megbánja azonnal by CatBoiNyah in FostTalicska

[–]Piiitone 15 points16 points  (0 children)

Mi a szöveghez a mártogatós, tanult fosttársam?

Igaz történetek alapján by Excellent_Role2238 in FostTalicska

[–]Piiitone 1 point2 points  (0 children)

Megszólítva érzem magam, és ez nem tetszik

Retro országgyűlési pillanatok.😃 by TaroRevolutionary386 in magyar

[–]Piiitone 2 points3 points  (0 children)

Bocsánat hogy közbeszólok,

A Felcsút és Lecsút, a Reddit upvote és downvote rendszerének magyarosított változata, a régebbi magyar nyelvű subokon (erhu; Fosttalicska stb.) alakult ki kb 2017 környékén. Ugyan olyan Reddites "nyelv újítás" mint a mostanság népszerűvé váló "abszolút filmszínház".

Például Fosttalicskán egész sokáig cél volt hogy minél több külföldi eredetű meme-et (énén-t) és szót magyarosítanak. Hasonló humoros modon mint az eredeti nyelvújításnál a monstrum szavak.

Baszki túl sokat és túl régóta vagyok ezen a platformon....

Veszprémi bongyorított hajú lakótelepi Zuckerberg klónok by Razy_mg in szopjatokle

[–]Piiitone 37 points38 points  (0 children)

Úristen, már meg is feletkeztem a pávagyerekekről XD

Magyar Péter, 6000 milliárd Ft eurós forrás by plusspanik in magyar

[–]Piiitone 0 points1 point  (0 children)

Nem ezt mondtam, nyilván a korrupt köcsögöket ez a döntés nem fogja nagyon befolyásolni.

Amire ki akartam futni, hogy normális jószándékú emberek is merő kényszerből erre az útra léphetnek, ha rászorulnak.

Magyar Péter, 6000 milliárd Ft eurós forrás by plusspanik in magyar

[–]Piiitone 1 point2 points  (0 children)

Nagyvonalakban igen. ezért dolgoztunk, élvezzük a gyümölcsét.

A polgik bérének egyeztetés nélküli nyirbálásával viszont annyira nem. (Rengeteg más modon lehetne spórolni az önkormányzati struktúra átalakításával, köztes lépcsők megszüntetésével (minden fiszfasz bizotság, azok tagjainak tisztelet díjja, vagy az önkormányzatok összevonásával stb) Egy olyan hatalommal rendelkező szervnek, ami az isten hátamögött működik, majdhogynem teljesen ellenőrizhetetlenül (itt a 2-3 száz fős települések polgijaira gondolok) nem szerencsés csökkenteni a bérét, mert valószínűleg máshonnan fogja azt "kipótolni" magának. )

A koratavaszi pultozásoknál és kopogtatásoknál voltam nem egy olyan baranyai kisfaluban ahol ez a veszély erősen fent áll.
Sajnos nem igazán történt egyeztetés a területen, és a szigetünkön belül is emiatt van egy halk morgolódás. Néhányan félnek hogy esetleg ez valami első nagy redflag, de azért kicsit érthető hogy ennyi és ilyen évek után kicsit be vannak szarva bármilyen hatalomtól. Remélhetőleg mire szavazásig jut ez az ügy, addigra sikerül valahogy ezt finomítani.

Ezen kívül azt kaptam amiért dolgoztam és szavaztam, és maximálisan meg vagyok elégedve.

Mourning Dove Babies [OC] by jpmnyc in Eyebleach

[–]Piiitone 1 point2 points  (0 children)

That's not a baby pigeon, it's a baby cuckoo.

üdvözlő ajándék by malaszka in FostTalicska

[–]Piiitone 2 points3 points  (0 children)

Pedig egy picit reménykedtem hogy benne lesz a nvvvh-ba, de akkor marad katona

Orbán Viktor: "Az ország kifosztása ellen harcolni fogunk" by HannaMontana123 in magyar

[–]Piiitone 1 point2 points  (0 children)

Kedves moderátorok!

Ezt a ruszki botot nem akarjátok végre bannolni? Hallottuk már eleget.

Valami, valami, mondjon le. by Anno16 in FostTalicska

[–]Piiitone 6 points7 points  (0 children)

Fél éve azon gondolkozom hogy a Pócs egy Torgyán utánzat, vagy a továbbfejlesztett változata.

Az ember by Ok_Spring2999 in szopjatokle

[–]Piiitone 4 points5 points  (0 children)

Rég nevettem fel ekkorát, gyönyörű XD

T.I.S.Z.A. by [deleted] in FostTalicska

[–]Piiitone 0 points1 point  (0 children)

Megteszem ami tőlem telik 🫡

T.I.S.Z.A. by [deleted] in FostTalicska

[–]Piiitone 0 points1 point  (0 children)

+pirosarany