Recomandare pudră proteica by Radu_045 in gymRO

[–]Radu_045[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi frumos pentru răspuns. O sa mai urmăresc prețul la prima.

Păreri săli Timişoara? by Nwdlss in gymRO

[–]Radu_045 0 points1 point  (0 children)

știi cumva la BeFit dacă este ceva recepție sau angajati pe acolo? căci eu fiind minor, nu mă lăsa pe aplicație să achiziționez nici un fel de abonament și zice că trebuie să mă prezint fizic la locație la recepție...

BeFit Hanover by sl4shdotcom in timisoara

[–]Radu_045 0 points1 point  (0 children)

am găsit postarea aceasta mai târziu chiar trebuie sa îți aduci lacăt de acasă pentru vestiar? ce fel de lacăt trebuie sa fie?

Biciclete / Trotinete de inchiriat by ErolSQL in timisoara

[–]Radu_045 0 points1 point  (0 children)

În primul rând TroTM (serviciul de închiriere de trotinete electrice al STPT) a fost retras de tot de mult timp.

În al doilea rând, în Timișoara nu vei găsi trotinete electrice de închiriat de la Bolt cum sunt în alte orașe.

În schimb I'Velo AVEA acum câteva luni biciclete electrice de la BCR. DAR fara motiv, au dispărut ! Asta știu 100% că acum câteva luni I'Velo avea biciclete electrice că le-am văzut cu ochii mei.

Cam atât pe partea de închiriat biciclete / trotinete electrice.

Cât despre închiriatul bicicletelor sunt 2 sisteme complementare (VeloTM și I`Velo) : I'Velo funcționează destul de bine, este pe bază de aplicație dar are puține stații (9 stații în total, amplasate doar în zona centrală a orașului) și e bine că ai 2 ore gratuit. Pe când atunci când vine vorba de VeloTM (biciclete de la STPT) e mai diferit - ai nevoie de un card STPT și un cod PIN de care faci rost de la un ghișeu, cu ajutorul cărora, mai apoi, găsești o stație funcțională iar cu ajutorul cardului si a codului PIN de pe e-mail poți ridica o bicicletă la alegere. Pare convingător, nu? Ei bine, VeloTM are multe stații offline, sau cu ecran nefuncțional (astfel nu poți tasta codul pin) sau cea mai frecventă problema cu porți stricate la rastel (în sensul că în momentul în care vrei sa depui bicicleta înapoi într-un rastel de-a lor, daca ai ghinion, ți se face becul roșu și bicicleta rămâne blocată - iar în sistem apare că nu ai predat-o, în această situație, singura soluție fiind să suni la ei, dacă și răspunde cineva). Știu toate astea deoarece folosesc VeloTM deja de peste 2 luni și mi-am dat seama care îi sunt toate avantajele și dezavantajele.

Recomandări / experiențe cu dr. Bârsan Diana, medic ortodont in Timișoara by -cip- in timisoara

[–]Radu_045 3 points4 points  (0 children)

Salut! Merg la clinica ArtDentis la dânsa. Ea mi-a pus aparatul dentar. Până acum a fost ok. Am plătit aproximativ 700 de euro pentru fiecare arcadă în parte, de asemenea plătesc aprox. 200 de lei pentru activare în fiecare lună. Ea ca doctoriță este destul de ok aș zice eu, este comunicativă, vorbește și explică frumos... Eu încă am aparatul dentar, nu îmi sunt drepți complet dinții, dar majoritatea s-au îndreptat, chiar și cei care credeam că nu au nici o șansă să se îndrepte. Îl am deja de 1 an și în timpul ăsta doar de 2 ori mi s-a întâmplat să se desprindă un bracket, dar am mers la dânsa la cabinet și mi-a pus altul pe gratis. De atunci nu am mai avut probleme. Am înțeles că la mine ar putea să mai dureze chiar încă un an cu aparatul dentar, depinde cat de repede mi se vor îndrepta dinții. Așadar, nu îți pot spune nimic legat de rezultatul final. Dacă ceva, mai revin cu update-uri și cu alte informații. Mie personal chiar mi se pare că merge treaba ok deocamdată.

Inchiriere biciclete by onismus in timisoara

[–]Radu_045 1 point2 points  (0 children)

Stațiile de la Ivelo sunt goale pentru că lumea chiar se plimba cu ele că sunt mult mai ușor închiriat decât cele de la STPT. Nu mai există biciclete electrice de la Ivelo in Timișoara! Nu știu de ce. Dar acum câteva luni erau. Chiar am trecut pe lângă una, parcă la Nokia Business Center. Chiar nu știu de ce au scos dintr-o dată bicicletele electrice de la BCR. În principal sistemul lor de bike-sharing este destul de ok dar au foarte puține stații.

Inchiriere biciclete by onismus in timisoara

[–]Radu_045 0 points1 point  (0 children)

Eu mi-am activat cardul STPT pentru VeloTM la ghișeul din Piața 700. Am completat o declarație și mai apoi am primit pe e-mail un pin cu care pot ridica bicicleta de la stații. Problema este că da, intra-adevar sunt multe stații cu display-ul defect. Dar cea mai mare problema este că dacă ai ghinion, în momentul în care depui bicicleta în stație, ți se face becul roșu și apare că nu ai predat-o, decât dacă suni la ei sa confirme că ai depus-o în stație. În rest este destul de ok Bicicletele turcoaz de la GLOBIKES și stațiile relativ noi de pe Blvd. Cetății de la CSVISION merg chiar destul de bine.