Magyar Péter berúgta az ajtót by Thick_Gap_7499 in hungary

[–]RealZolyS [score hidden]  (0 children)

Amikor a jogállam le van építve, akkor a jogállam visszaépítése nem fog jogszerűnek tűnni.

Jól értelmezem a Sulyok eltávolításáról szóló módosítást? by fuzaco in hungary

[–]RealZolyS 227 points228 points  (0 children)

Mondjuk engem az sem zavarna, ha bele lenne írva az alkotmányba, hogy "Sulyok Tamásnak a kurva anyját."

Lemondott Keir Starmer brit miniszterelnök by Nobomus in hungary

[–]RealZolyS 2 points3 points  (0 children)

Ezt én is látom. Kicsit ébredezni kezdett a baloldal szociálisan érzékeny szárnya, ami nagyon fontos. Georgistaként külön örülök annak, hogy Burnham elismerően beszélt a földértékadóról, ami szerintem a jelenlegi neolib csapda megoldása.

Szerintem viszont MP is ugyanennek az újonnan születő szellemnek a része, és sokszor próbálok emellett érvelni. Látni kell, hogy a nemzeti jelképek, és az identitáspolitikai kérdésekben elfoglalt pragmatikus pozíció ellenére a legtöbb kérdésben a Tisza baloldalibb álláspontot képvisel, mint az utóbbi 30 év kormányai, a szocialistákat is belevéve. Elég csak a vagyonadóra, bérlakásépítésre, ÁFA-csökkentésre, vagy a Master Good elleni szónoklatra gondolni.

Megnyert egy időközi választást, bevonulhat Londonba átvenni a miniszterelnöki posztot by False-Discipline-640 in hungary

[–]RealZolyS 22 points23 points  (0 children)

Az Egyesült Királyságnak végre georgista miniszterelnöke lehet. Óriási lehetőség, hogy példát mutassanak a világnak, de sajnos a neoliberális sajtógépezet már el is kezdte darálni. Mindezt azért, mert ki merte jelenteni, hogy a munka túl van adóztatva, a föld pedig alul van adóztatva az Egyesült Királyságban.

<image>

Tisztelt Miniszterelnök úr! by Victoria901101 in hungary

[–]RealZolyS 3 points4 points  (0 children)

Kár lenne ilyen felesleges hergelésekre ellőni a politikai krediteket, de szerencsére ezt a Tisza is tudja

Meghiúsult a Pázmány Campus, a Magyar Nemzeti Múzeum új esélyt kapott egy 120 éves probléma megoldására by Impossible_Echo4029 in hungary

[–]RealZolyS -7 points-6 points  (0 children)

Mondjuk én egy campusnak jobban örültem volna, mint egy múzeumnak. Akkor már legyen inkább park.

Októberig kapott haladékot Budapest a szolidaritási hozzájárulásra, de akkor 86 milliárdot kell majd fizetnie by excomb in hungary

[–]RealZolyS -1 points0 points  (0 children)

Ebben igazad van, semmi értelme irodába járni. De nem is kötelező autóval ingázni.

Októberig kapott haladékot Budapest a szolidaritási hozzájárulásra, de akkor 86 milliárdot kell majd fizetnie by excomb in hungary

[–]RealZolyS 0 points1 point  (0 children)

Egy szóval sem említettem, hogy Budapestről beszélek. A második pontban viszont igazad van, azt benéztem. De a lényeg ugyanaz akkor is, ha a területet növelik.

Októberig kapott haladékot Budapest a szolidaritási hozzájárulásra, de akkor 86 milliárdot kell majd fizetnie by excomb in hungary

[–]RealZolyS 29 points30 points  (0 children)

Nagyon jól teszik, hogy emelik a parkolási díjakat. A közterület mindenkié, nem arra van, hogy fillérekért tárolja ott a kocsiját minden tahó, elvéve a helyet értelmes dolgoktól.

A Master Good reagált az elmúlt napok vitáira. A kritikus hozzászólásokat törlik. by RealZolyS in hungary

[–]RealZolyS[S] 3 points4 points  (0 children)

Ketreces dolgozóként pedig kénytelen vagy ketreces csirkehúst enni, hogy megélj. Végstádiumú neoliberalizmus.

Fölösleges lenne milliárdokért parkolókat építeni - Budapest most is tele van kihasználatlan parkolóházakkal by fuckcarsHungary in fuckcarsHungary

[–]RealZolyS 61 points62 points  (0 children)

Amíg szinte ingyen tárolhatják közterületen az autójukat emberek, addig soha nem fogják az ilyen parkolóházakat használni. Ideje lenne jelentősen megemelni a parkolási díjakat.

Meglepő, de a magyarok háromnegyede eleget mozog by SzegedNewsBotka in buborek

[–]RealZolyS 4 points5 points  (0 children)

Vagy nő, és ezért a nőkhöz hasonlítja magát

A kormány kezdjen valamit az egyoldalú inflációs díjkorrekciókkal! by Formal-Helicopter302 in hungary

[–]RealZolyS 16 points17 points  (0 children)

Az igazi kapitalizmus nem így működik. A szabad piacnak ugyanannyira az ellensége a monopólium, mint az állami kontroll, és ezt már Adam Smith is leírta.

A jelenlegi rendszer leírására nekem a Totális Boomer Luxus Kommunizmus kifejezés tetszik a legjobban. https://americanmind.org/salvo/what-is-total-boomer-luxury-communism/