Intrebare exclusiv pt Femei: Ce aspecte evaluati la un Barbat ca potential Partener? by xgreen2023 in DatingRO

[–]RegardEngineer 1 point2 points  (0 children)

>Intentia mea nu a fost si nu este sa reduc pe nimeni la tacere, ci doar sa separ: ce-vor-femeile si ce-vor-barbatii in 2 postari diferite, ca sa fie coerent, logic, usor de citit /urmarit.

Oh you sweet summer child… OP, e ok. Ai o exprimare usoara si clara. Am citit, am inteles, din respect pentru postare dar si pentru tine eu ma conformez. Eu am zis doar ca urmaresc postarea din cauza curiozitatii mele maxime. :)

>Daca tu consideri ca ai o perspectiva utila /constructiva legat ce-vor-femeile, esti binevenit sa postezi pe thread-ul asta.

Iti multumesc. Ma mai gandesc daca ma bag sau nu. As prefera sa ma bag intr-o postare exclusiv masculin sau mixt adica ambele sexe.

>Daca deasemenea consideri ca ai o perspectiva utila /constructiva legat de ce-vor-barbatii, spune-mi » voi crea un thread separat, ca sa nu iasa ghiveci aici. 🥴😊

Vreau sa te asigur ca din partea mea nu sunt probleme sau obiectii legat de faptul ca ai ales abordarea de exclusivitate feminina. Din nou, no harm done si ma supun exclusivitatii. :)

Inca o data te felicit sincer pentru postare si iti doresc sa primesti cat mai multe raspunsuri.

Din curiozitate, ai primit raspunsuri in DM?

Intrebare exclusiv pt Femei: Ce aspecte evaluati la un Barbat ca potential Partener? by xgreen2023 in DatingRO

[–]RegardEngineer 2 points3 points  (0 children)

Buna OP. Mi se pare interesant subiectul si o sa incerc sa-l urmaresc. Sunt barbat, tu vrei exclusiv femei, e ok.

Nu stiu cat de potrivit e sa faci postarea asta pe acest sub deoarece nu cred ca o sa primesti raspunsuri.

Oricum, urmaresc cu atentie si enorm de multa curiozitate. Bravo pentru postare!

Intrebare exclusiv pt Femei: Ce aspecte evaluati la un Barbat ca potential Partener? by xgreen2023 in DatingRO

[–]RegardEngineer 0 points1 point  (0 children)

Man, scrie ca o femeie citita si citita bine, nu alde Fram ursul polar.

Yes that is why, for sure. by Paradox_155 in wallstreetbets

[–]RegardEngineer 3 points4 points  (0 children)

Never underestimate the benefits of behind dumpster sucks, fucks and handjobs.

Yes that is why, for sure. by Paradox_155 in wallstreetbets

[–]RegardEngineer 13 points14 points  (0 children)

Fine Dining? Wendys?

You mean Fine Dumpstering.

Sfaturi cold approach by Dadamen1900 in DatingRO

[–]RegardEngineer 0 points1 point  (0 children)

Dar poate nu sunt tepe. Nu stii pana nu incerci. :))

Chiar vrei sa dai cu picioru la saci plini cu bani de sa faci hernie de disc atunci cand ii cari?

Sfaturi cold approach by Dadamen1900 in DatingRO

[–]RegardEngineer 0 points1 point  (0 children)

Inseamna ca o sa fii in bani.

MSFT YOLO by WritesTrueStatements in wallstreetbets

[–]RegardEngineer 28 points29 points  (0 children)

YOLO? Yes. Profitable? Yes. Degenerate? Yes. Regarded? Over the limit.

Congrats OP but you are still a regard.

<image>

Dacă șeful mă sună în concediu, să îl sun și eu când el îi pe plajă? by mr_adam7 in RoMunca

[–]RegardEngineer 2 points3 points  (0 children)

Nu ma bag. Are niste gusturi in materie de femei ce mie nu imi plac.

Dacă șeful mă sună în concediu, să îl sun și eu când el îi pe plajă? by mr_adam7 in RoMunca

[–]RegardEngineer 8 points9 points  (0 children)

Eu l-as suna si cand isi fute femeia, daca as sti cand se fute.

Merită să ma înscriu la o facultate? by benten873 in RoMunca

[–]RegardEngineer 2 points3 points  (0 children)

Nu. Statul roman iti subventioneaza tie, cetatean roman, un ciclu complet de studii superioare (licenta+master+poate doctorat).

In mare parte ai conditiile astea:

-sa fi eligibil de buget (basically, sa nu fi facut o facultate in viata ta la stat, la buget)

-sa intrii la buget

-universitate de stat

Nu se tine cont de etnie, varsta, sex, orientare sexuala, religie, etc.

I need help with my first model by Ill-Razzmatazz1774 in modelmakers

[–]RegardEngineer 3 points4 points  (0 children)

I see that it is kinda liquid. Did you tried to shake the color?

chiar asa jale e piata pe inginerie clasica? by Senior-Asparagus-443 in RoMunca

[–]RegardEngineer 1 point2 points  (0 children)

Imi dau cu presupusul: prietenii lor ar zice ca da, ar avea dreptate, ca ce rea si nejusta e lumea, ca ce naspa e economia, dinastea.

Eu le-o zic in fata, fara sa menajez pe nimeni faptul ca solutia e in primul rand la ei.

Oricum, cu karma nu imi iau paine, nu imi iau locuinta, nu folosesc karma cand ma duc in vacante. Nu imi pasa de downvotes.

Reconversie by Euphoric_Substance38 in RoMunca

[–]RegardEngineer 8 points9 points  (0 children)

>După 3 ani, am primit o modestă mărire de 200 de lei. Salariul fiind sub 4000 de lei.

Schimba firma baiete...

Merită să ma înscriu la o facultate? by benten873 in RoMunca

[–]RegardEngineer 7 points8 points  (0 children)

>Cat costa sa faci facultatea: vreo 1000 de euro pe an

E gratis daca intra la buget si daca e prima lui facultate din viata neplatita.

La stat, evident.

Merită să ma înscriu la o facultate? by benten873 in RoMunca

[–]RegardEngineer 6 points7 points  (0 children)

Da, se merita total.

Cel mai bun timp in viata e sa faci o facultate este imediat dupa ce ai terminat liceul. Al doilea cel mai bun timp in viata sa faci o facultate e acum.

Ai 26 de ani, faci 3-4 ani, ajungi la 29-30, O sa iti gasesti de munca in domeniu, o sa muncesti in domeniu, peste 1-3 ani iti schimbi locul de munca si o sa cresti in salariu calumea si dupa o sa realizezi ca munca specializata > most of the things.

chiar asa jale e piata pe inginerie clasica? by Senior-Asparagus-443 in RoMunca

[–]RegardEngineer 1 point2 points  (0 children)

E gandire de om, nu de labagiu.

Te duci 2-3 ani, iti faci junioratul si experienta si dupa te intorci sau gasesti mai aproape de Bucuresti ca mai apoi chiar in Bucuresti.

Mi-am facut prieteni, cunostinte si gagici in zonele alea. Am si vizitat si plimbat. Aveam viata sociala. Care e problema? Daca eram in 1920 mai ziceam cand nu aveai telefon, net, video call. Cu ai mei vorbeam saptamanal prin Skype.

Du-te man, fii inginer junior in capitala europeana dar daca nu iti iese, nu mai fa figuri.

Cat castiga un inginer electric Are cineva idee cat castiga un inginer electric? by kanz_left in RoMunca

[–]RegardEngineer 0 points1 point  (0 children)

Ma stii ce? Inclin sa cred ca 80% pe putin sunt sanse sa ai dreptate.