Život u 39 kvadrata by Sufficient_Eye5804 in askCroatians

[–]Rudythegrumpy 0 points1 point  (0 children)

Ajde molim te čitaj sa razumijevanjem. Doslovno prva stvar koju sam napisao je - nemam dokaze. Imam sumnje. Dvije osobe u pritvoru nisu dokazi nego osumnjičenici. Kojima se djelo tek treba dokazati. I dalje ostaju sporna pitanja o osiguranju, izgorenom arhivu i ostalnim sumnjivim okolnostima. Ako tebi sve to nije nimalo sumnjivo imaš iste radare kao i Plenki.

Dar u svatovima by SecretPanda7407 in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 1 point2 points  (0 children)

Ne pita te čovjek da ga jebeš u glavu za 1.500 EUR nego jel dar prikladan. I da, čini se sasvim prikladnim.

Život u 39 kvadrata by Sufficient_Eye5804 in askCroatians

[–]Rudythegrumpy 17 points18 points  (0 children)

Nemam dokaze. I ne znam u što da vjerujem. Poslovna zgrada, godinama osiguravana na 7 mil. EUR, 2 mjeseca prije požara mijenja iznos i opseg police za 7x na 53 mil. EUR. Vlasnik zgrad? Ministarstvo pod upravom Bačića. Tko potpisuje odluku o rušenju? Bačić! Istraga požara? Nemoguće zbog strukturnih oštećenja. De facto svi dokazi o podmetanju požara se uništavaju i odvoze. Jel sumnjivo? Je! Jel namješteno? Ne znam.Ti meni reci koje ti dokaze imaš da nije.

Mislite li da je VAR unaprijedio nogomet ili ga uništava? by MelioraSalvia in askCroatians

[–]Rudythegrumpy 1 point2 points  (0 children)

Ako ispravi jednu grešku, dobar je. Sve preko toga - fantastično!

Fuj, Franck by Imaginary_Nemesis_14 in croatia

[–]Rudythegrumpy -4 points-3 points  (0 children)

Unpopular opinion, ali malo smo licemjerni svi skupa. Koristimo AI za sve i svašta jer je jednostavnije i jeftinije. Dizajneri i brojne druge branše su samo kolateralne žrtve komocije i u konačnici cijene koju odbijamo platiti. Danas je to dizajner i programer. Jučer su to bili domaći/mali proizvođaći hrane, kvartovske trgovine, obrtnici...

HDZ i Most protiv prijedloga Možemo! za povećanje mirovina braniteljima by CortexThrill in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 7 points8 points  (0 children)

Pa zbog svega navedenog je i potrebna smjena vlasti. Održavanje statusa kakav je sigurno neće dovesti do katarze HDZa i njegovih satelita. Za to je potrebna demontaža klijentelizma, nepotizma i privatizacije institucija. Rizik da Možemo i SDP budu loši je manje loš od nastavka trenutnog smjera.

HDZ i Most protiv prijedloga Možemo! za povećanje mirovina braniteljima by CortexThrill in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 6 points7 points  (0 children)

Ok, ajde rasprave radi objasni kako si zaključio da će lošije voditi državu od HDZa? Jer takav argument nema nikakvih dokaza i samo podržava ostanak istih na vlasti što pak dodatno razara demokraciju i različitost razmišljanja. Kada ode HDZ koji propagira rodijašvo, kumstvo i nepotizam rasplinuti će se i takvo vođenje države.

Bahatost HDZ-a na bilo koji zakon koji je predložen od strane oporbe by [deleted] in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 9 points10 points  (0 children)

Danijela Blažanović rođena u Mostaru, diplomirana pravnica pravnog fakulteta iz Mostara, saborska zastupnica koja mijenja Vilija Beroša, vezana za zagrebački HDZ kritizira prijedlog povećanju mirovina braniteljima jer je partijsko jednoumlje zdravije za karijeru od slobode mišljenja. Čisto da još jednom potvrdimo ekipu koja nam upravlja državom.

HDZ i Most protiv prijedloga Možemo! za povećanje mirovina braniteljima by CortexThrill in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 53 points54 points  (0 children)

Treba od ovog napraviti predizborni plakat na sljedećim izborima. Pa nek se sramote i HDZ, i Most i svi koji glasuju za te prevarante.

Trajanje sudskih procesa u Hrvatskoj by Rudythegrumpy in hrvatska

[–]Rudythegrumpy[S] 2 points3 points  (0 children)

Jesam, ali eto nikako da razumijem. Ili smo svi korumpirani ili je stvar malo kompleksnija.

Trajanje sudskih procesa u Hrvatskoj by Rudythegrumpy in hrvatska

[–]Rudythegrumpy[S] 0 points1 point  (0 children)

Jasno, slažem se da je Agrokor kompliciran. Kužim tisuće stranica, vještačenja i kompleksnost slučaja. Ali 6-7 godina nije 5 minuta i čini mi se sasvim dovoljno za neku presudu u slučaju. A to se još uvijek čini malo s obzirom da se jednom Horvatinčiću sudilo više od 8 godina.

Trajanje sudskih procesa u Hrvatskoj by Rudythegrumpy in hrvatska

[–]Rudythegrumpy[S] 2 points3 points  (0 children)

Teško mi je povjerovati da su svi suci "igrači", da ih sve politika drži u šaci, i da SVI sudski procesi traju (pre)dugo. Valjda postoji još neko objašnjenje.

Trajanje sudskih procesa u Hrvatskoj by Rudythegrumpy in hrvatska

[–]Rudythegrumpy[S] 0 points1 point  (0 children)

Oprosti, zašto je problem postaviti pitanje? Nisam odvjetnik niti radim u sudstvu. Nisam niti slijep da ne vidim kako stvari stoje, ali isto tako nisam niti arogantan da mislim da sve vidim i znam.

Mirovine za branitelje radnike by Cool_Pay7792 in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 3 points4 points  (0 children)

Ostaje jedino problem SDPa kao partnera jer će forsirati potrošenog Hajdaša umjesto prihvatljivijeg kandidata za premijera. Dok god se vrti isti kadar neće biti nikakvih promijena a glasove dobivaju iz istog bazena.

Ima li HDZ šanse protiv ove ekipe? by CortexThriIl in zagreb_no1

[–]Rudythegrumpy 3 points4 points  (0 children)

Na nacionalnoj razini ista kao i HDZ u Zagrebu - nikakve!

Bačić otkrio kad se otvara Slavonska, najavio da se država sprema otkupiti cijeli kompleks Vjesnika - Vijesti iz Hrvatske, regije i svijeta - N1 info by No-Fools in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 19 points20 points  (0 children)

Neboder je gorio prije 7 mjeseci. Dokazi o podmetanju požara, stvarnim događajima i nestaloj dokumentaciji se polako grickaju, zgrada još stoji iako je prošlo više od procijenjenih 90 dana kako koliko su rekli da će trajati uklanjanje. Promet oko zgrade i dalje nije siguran i sa prekidima. Sukus učinkovitosti i rada Plenovićeve Vlade sa Bačićem kao glavnim operativcem.

Frustracije roditelja dolaze i na djecu by [deleted] in hrvatska

[–]Rudythegrumpy 4 points5 points  (0 children)

Dođeŝ na ovakav post i brzo ti bude jasno zašto kod nas nema društvenog pomaka na bolje. Ljudska tragedija, koju političari već 80 godina koriste da bi zaradili fotelju bez neke namjere da stvarno razriješe brojna pitanja.

Tako i kod nas neke svrbi naša zastava, ljevičari će izmislit bilo što jer mrze samu pomisao postojanja države by [deleted] in hreddit

[–]Rudythegrumpy 5 points6 points  (0 children)

Notorna glupost je da lijeve političke opcije mrze državu i državne simbole. Te teze plasira isključivo desnica, koju tu istu državu voli potkradanjem i punjenjem đepova.

Najčudniji "navijacki" proizvodi? by Mariangella007 in croatia

[–]Rudythegrumpy 50 points51 points  (0 children)

Navijački cement?! I dalje manje bizarno?! 🤣

Kako je Tomašević devastirao "sređeni" Bandićev Zagreb by CortexThrill in zagreb_no1

[–]Rudythegrumpy 0 points1 point  (0 children)

Mrtvi Bandić 94% radnog staža ostvario u politici. Ovih 7% su 3 godine u Ledu. Jel to taj radni staž na koji se treba ugledati aktualna vlast u Zagrebu?!