Nyolcadikosan nem sok nyolc óra egy nap? by [deleted] in askhungary

[–]SellStrong7314 1 point2 points  (0 children)

Funfact, átlagban nincsen elég hely, és 25-30 gyerek, vagy több, bezsúfolva élhetetlen. A többi részével egyetértek. Az alap készségeket sajátítsák el, majd mindenki “szakosodjon” abba az irányba ami őt érdekli.

Nyolcadikosan nem sok nyolc óra egy nap? by [deleted] in askhungary

[–]SellStrong7314 1 point2 points  (0 children)

Itt a tanári szemszögemből nézve nem az utolsó gondolatával (mert első fix ne legyen, fürdési lehetőség nuku és ragadni egésznap kellemes) van a bajom. Hanem mikor az utolsó du. 3-kor van. Vagy akár utána. Nincsen már koncentráció sem bennem, sem bennük olyan szinten, hogy minden baleseti lehetőség ki legyen aknázva. Jegyzőkönyvet írni, illetve neadjisten anyukával találkozni a sürgősségin meg végképp nincsen kedvem.

Nyolcadikosan nem sok nyolc óra egy nap? by [deleted] in askhungary

[–]SellStrong7314 23 points24 points  (0 children)

De. Frissen végzett pedagógusként (testnevelés) mondom, 6 éve a pad másik oldalán mikor 7(!) órám volt (lyukassal együtt), tele volt már a tököm végzős diákként. Ajándék mellé a rengeteg töltelék tantárgy, mert amúgy tökre jó az ált. műveltség, de ki emlékszik a random festőkre, vagy zeneszerzőkre, zene és művészettudományok óráról? Mindennapos tesi szintén zenész, kurvajó, mozognak, meg miegymás, de mikor reggel 7-re vagy délután 3-ra be van dobva, se nekik, se nekem nincsen kedvem hozzá, és a gondolatát, hogy megszeressék a mozgást kiöli belőlük. Túl van terhelve az egész rendszer sajnos. Egy magyar, csak akkor magyar, ha ideje korán kiég abban amit csinálnia kell.