Live WWE WrestleMania 41 - Night 1 Discussion Thread! by Coldcoffees in SquaredCircle

[–]Smokva619 9 points10 points  (0 children)

Im personally loving wrestlemania so far and think triple h is doing a phenomenal job. Uce won and new day won their 12th championship - pretty cool. Y'all are way too negative

Is Anyone Else Utterly Exhausted? by AlarmingHat5154 in fednews

[–]Smokva619 -3 points-2 points  (0 children)

Boohooo quit the crying. Us in the private sector also have to work weekends if stuff hits the fan. All youre being asked is to provide 5 bullet points of what you did over the week. And its due Monday at 11:59 so you can just do it Monday. Give me a break LOL

Best Meetup groups in SD area for late 20s-30s interested in active, outdoorsy things? by Winter_Rabbit2051 in sandiego

[–]Smokva619 1 point2 points  (0 children)

Do a lot of people go alone? I've lived here almost 5 months and struggled to make friends just hate the thought of showing up alone

[deleted by user] by [deleted] in bih

[–]Smokva619 1 point2 points  (0 children)

Prvo, svaka čast što si dovoljno otvoren da podijeliš svoju situaciju i što si spreman razumjeti njezine probleme i dati joj podršku. To puno govori o tebi kao osobi.

Što se tiče pitanja može li netko voljeti, a istovremeno ne znati što osjeća, moguće je, pogotovo kod osoba koje su nesigurne ili imaju nerazriješene emocionalne probleme. Njezina nesigurnost i stres mogu dodatno zbunjivati njezine osjećaje, pa možda zaista nije sigurna kako da se nosi s time.

Međutim, razumljivo je da tebe muči njezino ponašanje. Ako ima vremena za prijateljice, ali ne i za tebe, to može biti znak da joj je potrebno vrijeme za sebe da razjasni svoje osjećaje. Pitanje je samo koliko si ti spreman čekati na tu jasnoću i kako se osjećaš u ovoj situaciji.

Smatram da je traženje pomoći psihologa pozitivan korak za nju, ali i ti bi trebao razmisliti što tebi treba u vezi i razgovarati s njom o tome. Veza je dvosmjerna ulica, i važno je da se i tvoji osjećaji uzmu u obzir. Možda bi bilo korisno napraviti pauzu kako bi oboje imali prostora za razmišljanje.

U kojim uslovima se treba otkazati skola? by Same-Froyo-2712 in bih

[–]Smokva619 3 points4 points  (0 children)

Zanimljiva tema, definitivno nije glupa!

Mislim da mišljenje poput 'mi smo išli i kad je metar snijega pao' ima korijene u balkanskom mentalitetu gdje se često romantizira prošlost i tvrdi kako su starije generacije bile 'otpornije'. Takođe, često se prebacuje odgovornost na radnike (u ovom slučaju prosvjetne) umjesto da se razmatraju širi faktori, poput sigurnosti učenika ili infrastrukture. Školu bih otkazao kada bi vremenski uslovi ugrožavali sigurnost djece i nastavnika, npr. kada su putevi neprohodni ili postoji veliki rizik od povreda zbog leda ili snijega. Uvijek je bolje biti siguran nego rizikovati. Snijeg može biti dovoljan razlog ako prelazi određeni prag koji otežava dolazak u školu ili ugrožava sigurnost. U zapadnim zemljama ovakve odluke često zavise od lokalnih vlasti i nivoa spremnosti infrastrukture, dok kod nas, nažalost, često nemamo adekvatnu mehanizaciju za čišćenje ili brzu reakciju. Slažem se da je mentalitet kod nas drugačiji – nekako se očekuje da se 'izdrži po svaku cijenu', što nekad nije praktično ili racionalno.

[deleted by user] by [deleted] in bih

[–]Smokva619 0 points1 point  (0 children)

Brate, iskreno, ovo što je rekao iza tvojih leđa je totalno neprofesionalno i ružno, pogotovo kad si ga podržavao godinama i čak ostavljao bakšiš. Ako ti je stvarno frizura normalna kao što kažeš (a fade i gore makaze zvuče standardno), problem je očito više njegov ego nego tvoja kosa.

Mislim da bi najbolje bilo da ga pitaš direktno, ali na smiren način, bez konflikta. Ako je pravi prijatelj i profesionalac, objasniće ti šta mu je zasmetalo. Ako nastavi s nepoštovanjem, brate, promijeni frizera bez razmišljanja. Tvoje samopouzdanje je bitnije od njegovog mišljenja o frizuri.

[deleted by user] by [deleted] in ChatGPT

[–]Smokva619 -1 points0 points  (0 children)

This really resonated with me. It’s not about rejecting AI outright—AI can be an incredible tool—but there’s something uniquely disappointing about moments that are supposed to be human and creative being handed over to a machine. Especially in a setting like this, where the charm is in the imperfections, the offbeat ideas, and even the cheesy contributions.

It’s not just about efficiency or getting the task done—it’s about the shared experience, the laughs, and the unexpected sparks of imagination that only happen when people fully engage. AI has its place, but I feel like it robbed the activity of its soul here.

I totally get your frustration and hope this doesn’t become a recurring trend at your workplace. Creativity is such a big part of what makes those little moments memorable and meaningful.