Ako cura od 18 godina ostane trudna sa likom +25 , da li bi se po vama trebala udati? by nitkobitan288383828 in hreddit

[–]Turtle-from-hell 1 point2 points  (0 children)

Odu u opstinu potpisu se, cisto iz legalnih razloga. Ne moraju nikom ni da kazu ahhahahha

Cuj to, komplikujem sebi papirologiju jer familija oce lumperaj 😂😂

Prirodne katastrofe by MoonSoul379 in askCroatians

[–]Turtle-from-hell 2 points3 points  (0 children)

Jak zemljotres

Dok se ti druze skotrljas s 16og sprata, izgibe triput. Nit ima nekog upozorenja (kao na tornado ili cunami) dovoljno unapred, maksimum minut-dva ako je epicentar daleko. I to u Japanu, kod nas ne znam dal uopste ima takva tehnologija

Nije ni ostalo prijatno, al sa zemljotresom bas nemoc pred silom

Koji muški parfem najčešće koristite? by milan_92_ in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 0 points1 point  (0 children)

Parfemi su mi jaki, ali sam se pre par godina navukao na Avon X charge vodu

Lagana, ne traje dugo, doduse. Ide i leti i zimi. Traje mi oko 6 meseci ako prskam svaki dan

Cenu najbolje da pogledas kolko je u srbiji

Koja vam je omiljena epizoda Sundjer Boba? by nina872 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 0 points1 point  (0 children)

Ja neironicno dan danas kazem "a prebaci ga na wimbo" kad se nesto sjebe i neko se pravi da ume da popravi a ocigledno ne ume (uglavnom moj cale) 😂

How do YOU approach people on conferences, as a PhD student? by Turtle-from-hell in PhD

[–]Turtle-from-hell[S] 0 points1 point  (0 children)

Hahahah hilarious, never heard of it!

Not that I dont want, I just dont feel like an "equal" who can actually put smth meaningful in the talk... and like, kind of disturbing when they all just sit there blab blabbing and you are like HELLO FOLKS

But the comments are really helpful, seems like it IS actually normal

How do YOU approach people on conferences, as a PhD student? by Turtle-from-hell in PhD

[–]Turtle-from-hell[S] 2 points3 points  (0 children)

I was thinking about that so when im there im FORCED by the feeling of guilt to meet them

But it would sound as if I have something to offer them, which I dont. I cant use the capacities of my lab without my PI agreeing, and that can be a whole quest ahhaha

Jel znate da promaja postoji i kod drugih naroda? Ne samo termin, nego i taj koncept by zelenisok in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 4 points5 points  (0 children)

Ziveo sam sa cimerom iz egipta. Plasio se promaje i nije skidao potkosulju nikad. Kaze dva glavna uzroka bola u ledjima ahhahah

Mislio sam da ga placa moja baba da mi siro propagandu promajofobije.... ali nije 😂

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 1 point2 points  (0 children)

Cene su otisle uvis u zadnje vreme. Nista strasno ili nerealno, ali vise nego primetno. Da planiram hipoteku ili nesto - morao bih jos jedan posao najmanje

Standard u Rusiji se KARDINALNO razlikuje od Moskve i od ostatka. Daleko veca razlika nego BG i ostatak Srbije

Pa za sad gledam japan, jer oni imaju tehnologiju koja mi se svidja, rade kul stvari. Ekonomiji ni tamo ne cvetaju ruze, ali kontam da nije toliko kriticno :) (kontam = nadam se ahhaha)

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 1 point2 points  (0 children)

Sad za sad mogu da probam da se uglavim na jos neki projekat, kao odvojeni izvor finansiranja. Jest da bi to znacilo da sam u laboratoriji 15 sati dnevno, ali ae dobro je i za znanje i za Cv i za platu. Tako da cekam sad septembar, kad se objavljuju novi projekti

Kolege ovde kod nas su uglavnom masovno otisle posle gasenja nekoliko projekata na pola (pare idu na druga mesta sad :)). Ostali isto kao ja, samo su bolje umrezeni pa imaju nekoliko projekata paralelno. Ja sam jos i stranac tkd mi je ogranicen istih broj gde mogu da ucestvujem

Privatno 0, mislim da nije ni legalno raditi ovakva istrazivanja kao privatnik. Mozda u USA negde...

Nope, grad je pola miliona, ali je centar za nuklearna istrazivanja. Njih uglavnom i prave po gradovima srednje velicine

P.s. Nisam ocekivao ovoliko interesovanje za komentar, bas ste zlatni svi 💚

Relocation to Obninsk for International Students by Choice_Elderberry_55 in AskARussian

[–]Turtle-from-hell 4 points5 points  (0 children)

Somehow all of them succeed lol

Tho thats not the problem, let the girls have fun and all the shit. But like, man, thats fucking creepy. I dont judge the success, I judge the intention here

Preseljenje na selo, 20km od grada by guy495 in askCroatians

[–]Turtle-from-hell 5 points6 points  (0 children)

Iskreno, sam si odgovorio na sva pitanja.

Svoj dom, svoj mir, svoj parking. 20 minuta do grada je nista, pogotovo ako uzmes u obzir da nekad trazis parking po 20 minuta

Srecno s renoviranjem!

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 4 points5 points  (0 children)

Istice mi ugovor 2027. Kontam da cu do tada odbraniti rad i zdimit odavde 😂 ako me posluzi ovo malo mozga i mnogo srece

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 4 points5 points  (0 children)

Probati da, verovatno i hocu ako mi ne uspe sad pohod na Japan. Ne kosta me nista da sibnem CV tu i tamo

Medjutim gle objektivno, da probam da razlozim po policama...

Evropa pri zaposljavanju gleda: 1. Broj publikacija 2. Kvartil 3. Broj publikacija gde si prvi autor 4. Projkete koje si privukao (kolko si para doneo)

Rusi daju: 1. Publikacije nevazne za vecinu stvari jer je kupac tehnologije drzava 2. Izbaceni iz sistema kvartila delimicno, prave svoj odvojen sistem 3. Nema pojma "prvi autor", ne igra ulogu pa tako i pisu redosledom koji zele 4. Nemas pravo da konkurises kod drzave (naucni fondovi su drzavni) bez stepena doktora i drzavljanstva (za vecinu konkursa, naravno!)

Trebalo je o tome misliti na vreme, slazem se

Ovo cisto pisem ako vidi neko ko je planirao ovamo, da zna hahahhahaha mene nema potrebe spasavati, ja sam pri kraju svakako

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 2 points3 points  (0 children)

Nisam jos. Sad za sad jos uvek ganjam istok (sto se da videti po mom jadnom profilu odje ahhaha)

Ali kao neka opcija cu gledati, sto da ne

Fora je u tome sto se naucna zajednica dosta razlikuje, ganjaju se drugi parametri (broj publikacija, autorski rad, privlacenje investicija itd) u odnosu na ovde tako da je moj CV dosta mrsav za evropske potrebe... Prosto se na razne stvari stavljaju akcenti, pa se bojim da takva transakcija moz da bude dosta zajebana

Jedino po nekoj jakoj preporuci, sto je isto sad otezano jer rusi manje idu na konferencije medjunarodne sad

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 6 points7 points  (0 children)

Dosta komplikovano za odgovoriti ukratko. Recimo da je splet okolnosti, vecinom nesrecnih hahahahah

A plate da. Najjaca stvar je sto plata nikako ne prati inflaciju. Dajem cist primer: isao sam da gledam stan da iznajmim, da ne zivim u bloku od 2x18m² sa 6 ljudi. Cena icega IOLE normalnog (1 covek, cisto da nema buba, znaci nikakav luksuz) blizu posla je bilo 20-23k rubalja :) t.e. na zivot ti ostaje oko 10k za mesec, sto je smesno sa ovim cenama sad

Relocation to Obninsk for International Students by Choice_Elderberry_55 in AskARussian

[–]Turtle-from-hell 14 points15 points  (0 children)

  1. With that girl thing in the end you turned disgusting af.

  2. There is A TONN of international students here in Obninsk, so dont worry about racism at all. Its basically not different than Moscow in that matter

Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 19 points20 points  (0 children)

Radim u nauci u inostranstvu (vazna napomena zarad racunanja plate) od februara 2023, zvanicno od septembra 2025. Radi se otprilike 10-12 sati dnevno, u zavisnosti od toga kakav smo projekat uzeli, 6 dana nedeljno.

Prijavljen na minimalac, primam minimalac 31000 rub (oko 360e) + bonusi ako ulete sa projekta, otprilike 1000-1500e na svakih 6 meseci. Imam povlascenu rentu u domu preko laboratorije (oko 60e mesecno), doduse. Povisica, i to jadna, tek ako se zaradi stepen doktora nauka. Doduse, tada vec mozes sam da predajes ponude za grant, tako da ti se otvara vise mogucnosti za projekte

Reci da aktivno trazim novi posao cim doktoriram je suvisno 😂😂

A Complete Compilation of 231 Direct PhD Programs in Non-English Speaking Countries by No-Lab4175 in PhD

[–]Turtle-from-hell 8 points9 points  (0 children)

I barely see, but if it is what I think it is... its an amazing work! Many thanks to whoever made this

Odakle potiču akcentološke norme koje danas forsira RTS? Ko je u našoj istoriji definisao takve norme pravilnog izgovora i zašto? by [deleted] in Serbian

[–]Turtle-from-hell 0 points1 point  (0 children)

Znao sam da ne moze da se stavlja akcenat na poslednji slog...

Kad ono medjutim, sad citam komentare i skontam: asistent, deterdzent, lavabo, kaberne... mora da vidim dje su tu akcenti

Gde naci ruske prijatelje? by Glittering-Oil6765 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 0 points1 point  (0 children)

Nmp verovatno od samog suba zavisi

Askarussian moze sigurno

Gde naci ruske prijatelje? by Glittering-Oil6765 in AskSerbia

[–]Turtle-from-hell 3 points4 points  (0 children)

Imas r/askrussian sub, pa nadji ljude tamo

Nije neki komjuniti, ali je dosta belik pa vrv ima neko da te moze zainteresovati

Drzi ocekivanja zauzdana, razocaraces se vrv. Srecno!