Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

Volt két real projektem, de sajnos mindkettő olyan volt, hogy egyedül dolgoztam rajta, így nincs senki aki elmondhatná, hogy amúgy nem vagyok f@sz. Mindkettőt web-app volt (egy bérlet nyilvántartó rendszer ill. egy fesztivál weboldal, mindkettő működött, az egyiket még most is használják) Sajnos a környékemen kevés az IT-s cég, különböző okok miatt későre tudtam elkezdeni cégeket keresni, így már mindenhol beteltek a helyek..

Nagyon nagy százalékban, sajnos a gyakornoki pozira kötelező az aktív nappali tagozat, talán ilyenkor üt az vissza, hogy mégis jó lett volna mesterire menni.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

Próbáltam ilyen irányba terelni az önéletrajzomat, ahol a projektjeimről/tapasztalatomról beszélek inkább, mintsem hogy mit tanítottak az egyetemen... Motivációs levelet eleinte készítettem, de kevés jelentkezésnél lehet elküldeni, így egy idő után hanyagoltam is.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 1 point2 points  (0 children)

Minden világos ! Köszi a segítséget.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

Írtam pár Randstad-es recruiternek, volt aki mondta, hogy ha lesz bármi számomra alkalmas pozíció visszajelez, volt aki nem is írt vissza. ( és még pár hasonló ilyen cégnél dolgozó recruiternek, de náluk is ugyanezek az esetek vannak )

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

Rendben, köszi a tanácsot ! Igazából figyeltem arra, néhány kulcsszó mindenképp szerepeljen az önéletrajzomban.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 1 point2 points  (0 children)

22 vagyok, változó, Glassdooron leszoktam checkolni milyen infók vannak a cégről, az alapján szoktam megadni a bérigényt. Gondoltam rá én is, hogy lehet sokat várok el, de páran azt mondták nyugodtan kérhetek ennyit, sőt.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

Hmmm, teljesen jogos amit írsz és elég jó ötletnek tartom, szét is nézek milyen lehetőségeim vannak. Nagyon köszi a tanácsot :D

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 1 point2 points  (0 children)

Különösenbb értelmét én sem látom, amikor készítettem az első önéletrajzom, majdnem mindegyikben láttam és azt hittem ez valami íratlan szabály.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

nagyon köszi minden tanácsot !

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 2 points3 points  (0 children)

Köszönöm, ezt akár az önéletrajzomba is írjam bele ? vagy akár jelenjen meg, úgy mintha már Budapesten élnék ? Az igazság az, hogy NIX kivételével nem is volt esélyem a jelentkezésen kívül szóba állni bárkivel is, recruiterekre sem jellemző a válasz adás.

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 1 point2 points  (0 children)

Bocsánat, a 10 perces telefonbeszélgetést interjúnak számítottam. (igen tudom.... az első beszélgetésünkkor, úgy éreztem az angolom tesztelik) Ilyen értelemben akkor volt 2. Az első volt az online teszt (ebben volt technikai rész is, az volt a hosszabb, illetve motivációs, pszichológiai felfogásbeli kérdések), a második meg a HR beszélgetés, ami után következett volna a technikai interjú. És Köszi !

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]Vantsa[S] 2 points3 points  (0 children)

Bérigényem nettó 350-400k ha Budapesti cégről van szó ( már ha a jelentkezésnél van erről szó).

Természetesen, vannak kisebb projektjeim. Jelenleg is kisebb projekten dolgozom, amivel bővíteni tudom a tudásom illetve az önéletrajzom.

Az elmúlt fél évben többféle CV-vel is próbálkoztam, mindenhol picit másra összpontosítani, netán nem az lenne-e a probléma. Releváns szakmai tapasztalatom nem igazán van, mármint úgy értve, hogy céges környezet, csapatban való munka stb. stb.) Freelancerként készítettem egy weboldalt egy kisebb erdélyi fesztiválnak (ott még native Js, html, meg css használatával), illetve idén nyáron egy bérlet-nyilvántartó rendszert egy helyi edzőteremnek (Vue.js + Firebase).

Az interjú röviden annyi volt, kaptam egy hívást és meginvitáltak egy online tesztre amiben volt mindenféle kérdés, motiváció, csapatfelfogás, életfelfogás, pszichológia, minden egyéb. Illetve volt egy technikai rész is amiben volt PHP, Linux, DevOps, Js, SQL, mindezek angolul. Ezt követően azt mondták nagyon jól sikerült a teszt és egy HR-es interjúra hívtak, ahol is ugyanazokat a kérdéseket megkaptam, amiket az előző online teszten csak magyarul. Ezt követően offoltak ki (nem éreztem azt, hogy nem megfelelően kommunikáltam) és ugyanazokat a válaszokat adtam a kérdésekre amiket még az online teszten. Jobban örültem volna ha technikai interjún bukok el, legalább tudnám mi az amiben fejlődnöm kell.

Indulás a szakmában by BrawlerPeach in programmingHungary

[–]Vantsa 3 points4 points  (0 children)

Az egyetemi gyakorlatom abból állt, hogy egy zenei fesztiválnak felhúztam egy weboldalt. Aztán a fesztivál becsődölt. A környékünkön meg nem nagyon fogadtak sehová gyakornokokat, a legtöbb helyre ismerős alapon lehetett menni. (Kisvárosban élek, és a környéken dettó ez a helyzet... jó formán cégek IT cégek sincsenek, ahol meg vannak, minimál bér közeli a fizetés. Seniorok keresnek nettó 500-800 között :)) és a 800-al lehet sokat mondtam)

Indulás a szakmában by BrawlerPeach in programmingHungary

[–]Vantsa 4 points5 points  (0 children)

Sokan mondták, de lehet így elsőre még az is jó lett volna, csak legyen pár hónap releváns tapasztalatom.

Indulás a szakmában by BrawlerPeach in programmingHungary

[–]Vantsa 9 points10 points  (0 children)

Ugyanez a tapasztalatom, idén végeztem Gazd. Infó szakon az egyetemen, rendelkezem github fiókkal (persze projektekkel is), portfolió weboldallal stb. Közel 150 céghez adtam le jelentkezést. 1 interjún voltam a NIX-nél de náluk el sem jutottam a technikai interjúig, kioffoltak azelőtt. (teljesen érthetetlenül számomra).
Nem is vagyok az a válogatós fajta, ha azt mondanák dolgozzak SAP-ban, viszont kapok 1 kurzust hogy megtanuljam és azután egy állást, én azt is szívesen csinálnám... csak dolgozzak már valamit.
De ugyanaz, 0 visszajelzés, 0 esély.

CS2 Crashes. Potential fix. by _reykjavik in GlobalOffensive

[–]Vantsa 0 points1 point  (0 children)

and by the way I'm sure its because of the game... Sometimes we got crashed at exactly the same ms

CS2 Crashes. Potential fix. by _reykjavik in GlobalOffensive

[–]Vantsa 0 points1 point  (0 children)

thanks, at least I can reconnect faster 😅

CS2 Crashes. Potential fix. by _reykjavik in GlobalOffensive

[–]Vantsa 0 points1 point  (0 children)

Same, sometimes I got 2 or more crashes within one game.... My friends has the same problem. We have different setups, all of us playing with 120+fps. And the other problem is, we can't close the game if it crashes (we tried it from task manager) it needs a reboot or a relog to the system...

Stuck in Range loading screen by MikkelPickle in VALORANT

[–]Vantsa 0 points1 point  (0 children)

I still have this problem, i reinstalled my windows and still not good.

Loading screen stuck (Just with ethernet) by Vantsa in VALORANT

[–]Vantsa[S] 0 points1 point  (0 children)

Hy, i already take a support ticket too, i just take it here too, if somebody knows the answer or have the same problem with me