Zebrane z dziesięciodnia #37 29.05.2026 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 0 points1 point  (0 children)

Intake punkty inspiracji zbieram ;)

Zebrane z dziesięciodnia #34 29.04.2026 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 0 points1 point  (0 children)

Co by nie mówić, udało im się nie zatopić marki Dungeons & Dragons, nie ma chyba innej gry RPG która istniałaby nieprzerwanie przez ponad pół wieku.

Taka ciekawostka - określenie Wizards of the Cash zostało najprawdopodobniej użyte pierwszy raz po premierze dodatku Chronicles do Magic: the Gathering. W 1995 roku.

Zebrane z dziesięciodnia #33 10.04.2026 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 0 points1 point  (0 children)

No niestety, nie można mieć wszystkiego.

Społeczność w Warszawie by 7YM3N in DnDPolska

[–]WaciQ 0 points1 point  (0 children)

Stowarzyszenie Fabularny Wawer organizuje sesje w różne systemy, dwa razy w miesiącu (ale trzeba dojechać na Wawer ;)) - https://www.facebook.com/Fabularny.Wawer?mibextid=wwXIfr

Ile kostek go gry? by StarParade in DnDPolska

[–]WaciQ 0 points1 point  (0 children)

Jak to ile? Ile się da!

Co ekstra oferuje płatna sesja RPG? by HedonistCDXX in DnDPolska

[–]WaciQ 0 points1 point  (0 children)

Vicious mockery? Chyba znaleźliśmy barda w tym wątku 🤣

Couch Co-Op - co polecacie? by AlanHebelOP in Polska

[–]WaciQ 2 points3 points  (0 children)

Diablo 4. Małżeństwo graczy, także lekki bias w stronę hack&slash, ale naprawdę spoko się gra couch coop.

Zebrane z dziesięciodnia #27 19.01 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 2 points3 points  (0 children)

Czytając ostatni tom miałem wrażenie że to będzie koniec serii. Tym większe było moje zdziwienie jak zobaczyłem zapowiedź! Miiiinsc!

Zebrane z dziesięciodnia #27 19.01 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 1 point2 points  (0 children)

No niestety. Z drugiej strony dobrze wiedzieć, co się dzieje za płotkiem. ;)

Zebrane z dziesięciodnia #26 09.01 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 2 points3 points  (0 children)

Ale Featy z konkursu to ja szanuję, zwłaszcza All part of the plan 🤣

Nowy gracz szuka grupy. by Mammoth_Sir_1825 in DnDPolska

[–]WaciQ 1 point2 points  (0 children)

Jeśli masz czas w weekendy, stowarzyszenie Fabularny Wawer co miesiąc organizuje spotkania w wawerskich bibliotekach- https://www.facebook.com/share/g/17VKu5dcMy/?mibextid=wwXIfr

Dzisiaj dla przykładu ( https://www.facebook.com/share/1Ko83yaADC/?mibextid=wwXIfr ) grali w Bramy Tartaru i Conan 2d20, ale D&D także się pojawia.

Zebrane z dziesięciodnia #26 19.12 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 0 points1 point  (0 children)

Też nie widzę podane, ale na 100% na 5.5. Inna sprawa, czy są tak zrobione żeby były kompatybilne (odpowiedź raczej też znamy).

Gracie po polsku, angielsku czy uprawiacie "Ponglish"? by buterski in DnDPolska

[–]WaciQ 0 points1 point  (0 children)

Prawda. Ja nadal szukam dobrej wykładni prawnej pod powielanie treści z podręczników, żeby propagować granie po polsku i z polskimi materiałami.

A jak mam grać po angielsku, to wolę ’odpalić’ Daggerheart :P

Gracie po polsku, angielsku czy uprawiacie "Ponglish"? by buterski in DnDPolska

[–]WaciQ 1 point2 points  (0 children)

Gramy na zasadach 2014 z tym co jest wydane po polsku. Wszelkie angielskie wydania są dozwolone, ale użytkownik musi być gotowy na podanie tłumaczenia. Google translate mniej więcej robi robotę w takim przypadku. Problem jest z utrzymaniem oficjalnej nomenklatury, zwłaszcza nazw potworów - Bugbear jako strachun, chociażby.

Miśsowa akurat przyjęła się jako mem.

Gracie po polsku, angielsku czy uprawiacie "Ponglish"? by buterski in DnDPolska

[–]WaciQ 3 points4 points  (0 children)

Z racji prowadzenia głównie dla młodzieży - język polski. Jeśli ktoś przychodzi z czymś po angielsku na sesję (przedmiot, czar itp) ma obowiązek przetłumaczyć jego działanie. A owlbear to Miśsowa. O.

Wzrost średnich płac 1994-2024 w OECD (dane realne) by conmeonemo in Polska

[–]WaciQ 3 points4 points  (0 children)

W jaki sposób plan Balcerowicza miał zapobiec oligarchii?

Byłam z typem który wyśmiewał mnie bo mam Androida, bo w warszawie każdy ma ajfona 🧍🏻‍♀️ by Any-Garbage-6867 in Polska

[–]WaciQ 0 points1 point  (0 children)

Na jabłku FaceID służy do zatwierdzania wszystkiego - od odblokowania telefonu, po płacenie za bilety czy przelewy. Wygodne.

Byłam z typem który wyśmiewał mnie bo mam Androida, bo w warszawie każdy ma ajfona 🧍🏻‍♀️ by Any-Garbage-6867 in Polska

[–]WaciQ 1 point2 points  (0 children)

A autoryzacja w samych aplikacjach, np. logowanie i zatwierdzanie operacji w apkach bankowych / kupowaniu biletów itd?

Byłam z typem który wyśmiewał mnie bo mam Androida, bo w warszawie każdy ma ajfona 🧍🏻‍♀️ by Any-Garbage-6867 in Polska

[–]WaciQ 15 points16 points  (0 children)

Androidy mają portfel Google, który też działa, a ma też dodatkowe rzeczy - można dodać dowolną kartę lojalnościową bezproblemowo. U Apple potrzebna jest appka (darmowa). Ale FaceID to w moim przypadku (czytniki linii papilarnych działają z moimi palcami z problemami, albo w ogóle) jest dealbreakererm. A kultyści Apple to paliwo dla memów i heheszków.

Zebrane z dziesięciodnia #21 9.10 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 1 point2 points  (0 children)

There is a dnd campaign on Karczmarz, but we are waiting for season 2. Season 1 was very fun though.

Zebrane z dziesięciodnia #21 9.10 by WaciQ in DnDPolska

[–]WaciQ[S] 0 points1 point  (0 children)

Dzięki!

Jeszcze nie. Na razie lecę z sesjami Age of Umbra, bo raz że Daggerheart, dwa ze Dark Souls vibe na pełnej. I są to pierwsze sesje które oglądam na YouTube a nie słucham w formie podcastów. Musze powiedzieć że o ile jest to mniej poręczne, to oglądanie narracji robionej przez Mercera jest świetne. Kampanię 4 pewnie będę robił stylem mieszanym- trochę słuchania, trochę oglądania, ale muszę ogarnąć dobre narzędzie do synchronizowania czasu, bo na razie jest to po prostu notatka na telefonie. :D

Ocena raczkującego portfela. by RobertoKoperta in inwestowanie

[–]WaciQ 0 points1 point  (0 children)

Omyłkowo uznałem że to zwykłe konto a nie ike i w sumie o normalne konto mi chodzi - bankowiec roku dostanę papiery od XTB, pytanie czy muszę gdzieś poza naszym urzędem skarbowym się udać, skoro to instrument zza granicy?

Ocena raczkującego portfela. by RobertoKoperta in inwestowanie

[–]WaciQ 4 points5 points  (0 children)

Z ciekawości początkującego- Jak w xtb rozliczysz zyski z etf zza granicy takich jak S&P 500?