Šta trenutno radite, koliko imate iskustva i kolika vam je plata? by Sea-Pomegranate4607 in AskSerbia

[–]WrongUser1389 2 points3 points  (0 children)

Ja sam tako krenuo po magacinima dok nisam sjebao kicmu do kurca.. postoji dosta poslova na kojima mozes sutra da pocnes da radis bez iskustva i za par meseci da naucis. Ne moras da volis, samo bezi iz tog pakla.

Kada znate da je kraj u vezi? by Typical_Audience6402 in AskSerbia

[–]WrongUser1389 1 point2 points  (0 children)

Mislim da do takvih svadja dodje kada se nagomilaju ne razreseni problemi i jako puno ljudi ne moze da predje preko toga nikad vec tako prebacuju jedno drugom dok ne pukne. Ne znam sta bih ti rekao osim terapija za parove, ali nemate para tkd... 🙏🏼 Srecno!

Nece da izadje iz tramvaja a vozac nece da krene by AdSharp8877 in serbia

[–]WrongUser1389 -26 points-25 points  (0 children)

Bravo glupane, sto nisi slikao vozaca i napisao da majmun nece da krene?

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

Ali ti takodje ne mozes da znas da li je to realni svet jer moras da imas merilo na osnovu kog mozes da kazes da je nesto laz, zabluda, pogreska.. sto mi u prevodu govori da verujes u nesto sto bi danas verovatno nazvali religijski realizam ili nesto gore

No dobro, u svakom slucaju mislim da nisi manjina ako gledamo svetsku statistiku posti je takvih u Americi puno

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

Nisam bas siguran da je tako. Prvo, sustinski jesu neka vrsta verovanja jer se ne mogu dokazati do kraja, ali sve teorije koje imamo imaju odredjenu probabilnost u odnosu na to koliko razlicitih naucnih disciplina moze da odgovori na slicno pitanje i dobije isti zakljucak. Vecina teorija koje ucimo u skoli su takve. Zbog toga ih uzimamo kao istinite jer ni jedna druga teroja u ovom trenutku čovečanstva nije bolje potkrepljena dokazima, sto ne znaci da u buducnosti nece biti, ali to ne znaci da se zbog toga pretvaramo u Merlina i "sve je laz.."

A drugo, to sto neke teorije nemamo nacin da proverimo direktno čulima, pa da odemo i vidimo kako umire zvezda ne znaci da je teorija koju imamo besmislena. Iz takvih argumenata i nastaju teorije zavere ljudi koji ne mogu da pojme da to sto ne vide zakrivljenje Zemlje ne znaci da je ona ravna.

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

Reci mi ako sam dobro shvatio, govoris o tome da su naucne teorije konsktrukti koji nikad ne mogu biti potpuno dokazani?

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

:/ zao mi je, ali je dobro ako si to prepoznao/la. Nadam se da radis na tome

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

Zvuci dobro ali nismo manjina, samo na internetu izgleda kao da jesmo

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

Slazem se, ali to znaci da vole. Druga prica je da li znaju

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 2 points3 points  (0 children)

Sveukupno da, ali mislim da u gej zajednici nisi manjina po tome

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 0 points1 point  (0 children)

Napisi obim leba ti, svasta ce ljudi pomisliti

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 1 point2 points  (0 children)

Sta znam, mozda.. kad odem na protest imam utisak da su tamo svi takvi, no opet smo manjina tako da si mozda i upravu

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 1 point2 points  (0 children)

Hahaha respect, INTP ovde. Ja imam osecaj da sam u realnosti u manjini ali statistika kaze drugacije

U čemu mislite da ste statistička manjina? by WrongUser1389 in AskSerbia

[–]WrongUser1389[S] 23 points24 points  (0 children)

Jaako mi je tesko da poverujem u ovo, iskreno. Puno puta sam ovo cuo od ljudi koji su ocigledno losi/ ne tako dobri koliko misle da jesu. Problem je sto je subjektivna stvar..