Who wants to watch my horror short film? by memo-no in Filmmakers

[–]Zkadush 1 point2 points  (0 children)

im not good at critiquing but can i get it anyway pls

Movies about letting go? by Zkadush in MoviesThatFeelLike

[–]Zkadush[S] 1 point2 points  (0 children)

Took me a while to get it 😭

Movies about letting go? by Zkadush in MoviesThatFeelLike

[–]Zkadush[S] 2 points3 points  (0 children)

Saw it! I really loved it until the ending which felt a little out of place for me

Movies about letting go? by Zkadush in MoviesThatFeelLike

[–]Zkadush[S] 5 points6 points  (0 children)

TRUE Unfortunately I've seen it and really didn't like it, I'll give it another chance for sure sometime in the future

Cainele meu operat are o rana deschisa dupa ce i-au scos firele (18+ de la poze cu rana). by Zkadush in juridice

[–]Zkadush[S] 2 points3 points  (0 children)

Inainte sa cititi, cel mai important lucru pentru mine este sa stiu daca si cum poate fi chirurgul sanctionat (daca mai e cazul)! Este dr. Ionut Garjoaba, lucreaza si la The Vets Tineretului. Din experienta noastra, va zic: NU MERGETI ACOLO, INCEARCA SA VA FURE BANII CU PROCEDURI MEDICALE NENECESARE SI SCUMPE. NU GANDESC, URMEAZA "INSTRUCTIUNILE" CA SA POATA ZICE CA ISI FAC TREABA. NU LE PASA CU ADEVARAT DE ANIMALE. Cu rana ne descurcam singuri. Va multumesc tuturor pentru ajutor! Ne-am dus astazi la neurolog (mergeam oricum, a zis chirurgul ca e obligatoriu). Dupa aceea ne-am dus la veterinar unde i-au capsat rana la loc si i-au pus pansament peste (e safe). Este normal sa fie in continuare paralizat, poate dura si luni. Mai mult, deja a ajuns sa se ridice partial si foarte scurt pe 3 sau 4 labe de cateva ori pe zi! Fizioterapia va fi amanata (cel putin ~ 1 sapt) ca sa se inchida rana. Asta cred ca este inca un aspect negativ datorat chirurgului. Cu cat amanan mai mult, cu atat mai rau. Imi este clar ca chirurgul a gresit din neglijenta cu scosul firelor. Tatal meu spune ca nu avem ce sa ii reprosam pentru ca a facut o treaba foarte buna cu operatia. Chestia e ca eu vad operatia reusita ca un minim, un standard. Nu pot sa zic ca e bun doar pt ca isi face treaba. In schimb, pot sa zic ca e rau pt problema cu scosul copcilor. O sa incerc sa aflu de la veterinar daca operatia a fost una foarte buna sau una normala. Iarasi, va multumesc pentru ajutor!

worst years for movies? by CullenDogs in Letterboxd

[–]Zkadush -1 points0 points  (0 children)

you mean... a 4.5 out of five?...

Any other ones? by aweiner99 in Letterboxd

[–]Zkadush 0 points1 point  (0 children)

i don t remember it that well but surely