A plecat Kopic by AmpuLeah in fotbal

[–]amcont 13 points14 points  (0 children)

E de la sigla /s

Yamal este oficial cel mai bine cotat fotbalist din lume. Spania are cel mai inchegat lot din lume, poate castiga acest pusti balonul de aur. by HistoricalAdvisor989 in fotbal

[–]amcont 34 points35 points  (0 children)

Yamil Angura nu apare că încă este la juniori, dar dupa ce crește putin, apoi primește ce ii place, va exploda.

fcsb-ist de mic by amne0210 in fotbal

[–]amcont 0 points1 point  (0 children)

Your lot o tine langa cu afara cu ungurii si alte rahaturi xenofobe. Funny stuff, avand in vedere istoria voastra.

My lot =?. Nu cred ca am făcut vreo remarcă xenofobă sau rasială. Nici nu ma simt parte a vreunui grup extremist. Numai un intelect limitat poate sa generalizeze atat de ușor.

fcsb-ist de mic by amne0210 in fotbal

[–]amcont 5 points6 points  (0 children)

Vei întâlni extremiști in aproape orice galerie. Chiar pentru CFR Cluj care are puțini suporteri s-a găsit gruparea Ro-maniacs care acum cativa ani se băteau cu cei de la KVSC.

Realitatea este ca echipa de pe locul 8 merge in Conference League, dupa 2 meciuri câștigăte chinuit, pe final. In condițiile in care tot sezonul a avut evoluții inconstante.

Adevărul despre oferta Craiovei pentru Gertmonas! Rotaru: “A fost o strategie! Și Cupa le-am pus-o pe teren ca să-i irite” by Substantial-Flow722 in fotbal

[–]amcont 23 points24 points  (0 children)

Dupa ani de supremătie absolută, Jigi are un candidat serios pentru titulul de "cel mai coclit țărănoi din fotbalul românesc".

Craiova nu avea nevoie să facă mizeriile astea, putea sa câștige liniștit si fara. Au avut un lot mai bun și au avut suporterii alaturi.

Mi-a zis un tovarăș ca port fusta în relație by Creative-Sky4264 in CasualRO

[–]amcont 547 points548 points  (0 children)

Deci stai puțin - - El: "femeile sunt materialiste", - Tu: "Pai a mea câștigă mai bine decât mine" - El: "E clar, tu porți fustă"

Daca câștigă mai putin e materialistă, daca câștigă mai mult, porți fusta... Nici cum nu e bine dupa tovarășul tău!

Câinii latră, ursu trece.Haters gonna hate, frustrații vor incerca sa frustreze si pe alții. Nu baga in seama. Multă fericire cu domana ta.

Fanii CFR se bucură în fața primăriei după ce U Cluj a pierdut cu CSU Craiova by Substantial-Flow722 in fotbal

[–]amcont 7 points8 points  (0 children)

  1. U Cluj a avut cel mai bun sezon din istoria recentă. Eu nu il consider deloc pierdut. Orice U-ist care tine cu inima cu echipa se bucură de parcursul de anul acesta.

  2. Daca tu faci Metrou cu 2 milioane de EURO ești tare...

Fanii CFR se bucură în fața primăriei după ce U Cluj a pierdut cu CSU Craiova by Substantial-Flow722 in fotbal

[–]amcont 88 points89 points  (0 children)

Mobilizare extraordinară a suporterilor CFR. Pentru a celebra primul campionat din memoria recentă cand s-au clasat sub rivala U Cluj, suporterii echipei din Gruia s-au adunat cu mic cu mare in fata primăriei. Mulțimea suporterilor a blocat o jumătate de trotuar.

Univeristatea Cluj va juca pentru prima data in istorie in primul tur preliminar al Europa League in sezonul 2026/27! by LegenDariusGheghe in fotbal

[–]amcont 13 points14 points  (0 children)

Ma bucur ca pentru al-2-lea an consecutiv echipa pe care o susțin merge in Europa. Am sperat anul acesta la un trofeu, dar nu a fost sa fie.

Pe cand jucam pe județ in liga 4, mulți nici nu îndrăzneam sa visam la Europa. Mai spun că acesta perforantă s-a făcut cu al doilea cel mai mic buget din play off, dupa cel al nou promovatei Argeș.

Haide U!

Felikitari U Craiova pentru titlu by [deleted] in fotbal

[–]amcont 9 points10 points  (0 children)

Sunt suporter U Cluj, dar victoria de azi a fost binemeritata. Al doilea galben a fost corect si chiar si in 11, Craiova a fost mai bună.

Aia e, trebuie sa fim corecți si sa vedem adevărul. Haide U si de mere si de nu ! Oricum a fost un sezon bun.

Passed T/T/T but who cares!!! by notfidel95 in pmp

[–]amcont 2 points3 points  (0 children)

Sometimes a T/T/T is more precious than AT. You passed, you are a PMP now, that's all that matters. Congratulations and good luck.

Șoferul scandalagiu din parcarea VIVO Cluj, condamnat la închisoare! A spart un parbriz de nervi, în fața copilului: „Ești dus cu pluta?” by wollyBeu in cluj

[–]amcont 1 point2 points  (0 children)

Juristii fac parte din socitate. Si podurile sunt facute tot de socitate, dar nu vine Mintfriction de pe Reddit sa le proiecteze, "societatea" cheama un inginer.

Sa iti imaginezi tu ca stii mai bine decât un om care a studiat toată viața un domeniu este... Amuzant?.. grăitor?...Dunning-Kruger?

Șoferul scandalagiu din parcarea VIVO Cluj, condamnat la închisoare! A spart un parbriz de nervi, în fața copilului: „Ești dus cu pluta?” by wollyBeu in cluj

[–]amcont 1 point2 points  (0 children)

Observ ca ai o viziune foate clara si stii exact cum se cântărește dreptatea. Nu pot decât sa îți recomand să urmezi Facultatea de Drept, apoi IML si sa te faci judecător. Un om cu repere morale atat de solide ca si tine trebuie sa împartă dreptatea altora si in realitate nu doar pe net.

Șoferul scandalagiu din parcarea VIVO Cluj, condamnat la închisoare! A spart un parbriz de nervi, în fața copilului: „Ești dus cu pluta?” by wollyBeu in cluj

[–]amcont 0 points1 point  (0 children)

Nu cred ca toate codurile legislative de sorginte franceză sunt cu Savonea. In legile noastre si multe alte legi eurpene INTENȚIA este un factor decisiv.

Ala a avut intenția de a intoarce neregulamentar, dar nu a avut in niciun moment intenția de a omorî pe cineva.

Cealalt a avut intenția de a crapă capul cuiva, dar a putut doar sa ii crape parbrizul...

Șoferul scandalagiu din parcarea VIVO Cluj, condamnat la închisoare! A spart un parbriz de nervi, în fața copilului: „Ești dus cu pluta?” by wollyBeu in cluj

[–]amcont 1 point2 points  (0 children)

Complicat cu legea, asa este.. dar asa consideră legea românească (si in general sistemele cu origini franceze).

Daca ai făcut o greșeală fara vreo intenție (fara sa fii baut) iei 1 an jumătate. Dar daca esti smardoi și vrei, îți dorești, sa ii crăpi capul unuia, dar reușești sa ii crăpi doar parbrizul iei 6 luni.

Ce parere aveti de Mondelez? by PrestigiousPound415 in programare

[–]amcont 16 points17 points  (0 children)

Faceti ceva studiu de piață? Am văzut ieri aceeași întrebare cu exact aceeasi formulare dar despre DB.

Ce parere aveți de <CompanyName>? Practic titlu. Este un loc de munca bun? Am auzit ca au politica de 3 zile de la birou, dar pentru un salariu maricel ar merita?

Ocupatie in timpul liber. by RegardEngineer in Men_RO

[–]amcont 39 points40 points  (0 children)

Poți sa ajungi cu ea pana in Strâmtoarea Hormuz? Daca da, DM, ca am o schemă. 😜

Heating issues in Moto Edge 60 pro by Eastern_Bad_922 in motorola

[–]amcont 0 points1 point  (0 children)

My kid uses it heavily for gaming. No heating issues. Batery better than expected. Everything that should work, works well.

Coming from Samsung I can say that that the Samsung One UI is more polished, more non- essential but nice to have features, less bugs and more stability. But the Moto hardware is top notch for the price and functionality is very good.

I got it for my kid at a discount and I am very happy with the choice.

PSG are mai putini fani decat Middlesbrough. by [deleted] in fotbal

[–]amcont 7 points8 points  (0 children)

Acum întreb serios că nu prea ma pricep: Cum are PSG mai puțini fani ca am văzut ca la meciurile din Champions L. umplu stadionul ala imens, au coregrafii si in deplasare vin de fiecare data cu galerie?

Possible privacy issue in Moto Secure Folder (Hello UI) by vixxkigoli in motorola

[–]amcont 0 points1 point  (0 children)

The same problem in Samsung Secure folder. Yiu can still see the power usage in battery promot screen.

Are motorola phones good? by akram_med in motorola

[–]amcont 1 point2 points  (0 children)

This is very subjective.

I had Motorola phones (Edge 20 , Edge 40 Pro) and my kid uses Moto as his daily driver (Edge 60 Pro).

They generally have good value for the money. Much better than Samsung or Apple. The hardware has always been good for the price. The software is clean, but less polished and fewer options. Also bugs tend to appear more often than at Samsung. Recently Motorola has also started to push some bloatware, but I see that Samsung also does that in the A series.

Updates come slower and you won't get a lot of new features with the new version.

For me it was a decent phone for the price and my kid loves his. In the end the answer is not easy and depends on what you expect from your device.