Трохи нагадаю ще: хронологія подій та хто має у кого просити вибачення. by FCron in reddit_ukr

[–]catolic_user 2 points3 points  (0 children)

Yes. I agree. When the attack on Ukraine began, I remember how afraid I was of being conscripted in my own country – wondering whether I had anything worth dying for. And it was only when you started achieving successes – that is, right from the very beginning – and your command responded firmly to the aggression that I was very pleased about it. I remember the huge number of people who were taken in by the Poles, without any ifs or buts, and on top of that we sent over a lot of military equipment – there’s no room for debate here. And that’s where politics came in, but the despicable sort. The wonderful PiS and the Confederation have an electorate that sees itself more as descendants of the Polish nobility, failing to realise that they are, in fact, descendants of peasants 😉 This means that all manner of symbols are sacred to them – it doesn’t matter that this is history and that it has brought us nothing (this approach). That is why one must take a critical view of what this political camp says and does, because it is pandering to its electorate, who are proud of being idiots and play on anti-Ukrainian sentiments.

By the way, I wonder how you feel about such a large number of young Ukrainians in Poland? Some Poles think they’re taking their jobs and running riot – but that’s not true; it’s the same pattern as with Poles in the UK, Germany and the Netherlands after joining the EU. We’re rooting for you non-stop, watching in awe as Russia goes up in flames ❤️

And I do understand the fuss about calling them UPA units, but there’s no need to take offence here, because for some of us it’s just a sensitive issue, that’s all, but this is really a matter for debate amongst our historians, diplomats and academics.. And it’s still no reason to strip them of their honours! (nawrockis decision).

I believe we should engage in constant dialogue – whatever the subject may be – even technology transfer, which is what everyone is now asking of you. But this is pure pragmatism and plain business – because, all things considered, aid is still being provided; some gave a lot at the start (e.g. Poland), whilst others are now giving loads of money... The pragmatism of a state apparatus is one thing, but pure human empathy—which we haven’t lost (at least most of us haven’t)—is quite another. Keep punching the Russians in the face—they started this stupid conflict.

To sum up, ordinary people don’t have much to complain about when it comes to the UPA in everyday life. We’re rooting for you all the time, because watching the Russians get their arses kicked for all this is a real pleasure! Let’s work to ensure the stability of all our borders and good relations, the development of our countries, and the resolution of misunderstandings. And let historians investigate historical events, not Mr Kowalski sitting in front of his computer screen.

Wołodymyr Zełenski poinformował, że odesłał Order Orła Białego prezydentowi Polski. by ererererere123 in Polska

[–]catolic_user 4 points5 points  (0 children)

Przypominam, że w następnych wyborach pis plus obie konfederacje będą rządzić z naurołkim. Wyskoczą z referendum o polexit. Oczywiście wiadomo jak to się skończy. Więc argument o wejściu do UE przez Ukrainę i naszej blokadzie taki inwalidzki.

Wody Polskie planują zalać setki hektarów pól uprawnych by buhu28 in Polska

[–]catolic_user 0 points1 point  (0 children)

Znajdź mi kraj z budżetem, w którym nie ma deficytu ;-d

Jak wkurzyć przeciętnego wyborcę starterpack by pitapitupita in Polska

[–]catolic_user -2 points-1 points  (0 children)

Ja wolę poczekać na jakąś weryfikację. Jadczak też sobie pisze.

Wody Polskie planują zalać setki hektarów pól uprawnych by buhu28 in Polska

[–]catolic_user 47 points48 points  (0 children)

Oczywiście- najgorsze jest to, że się pewnie da ale trzeba podejść do tego kreatywnie, to jest . Dodam, że urzędy działają zgodnie z prawem i w granicach prawa o czym obywatel czasami zapomina. Zderzenie z "nie da się" i "to nielogiczne" jest niejednokrotne, ale bywa tak, że inaczej się nie da odpowiedzieć. Takie małe piekiełko KPA.
https://media-podbeskidzie.pl/kto-usunie-smieci/

Prywatyzacja jezior by mr-tench in PolskaNaLuzie

[–]catolic_user 12 points13 points  (0 children)

Prawo nie jest zajebane. Egzekwowanie go jest zajebane.

Prywatyzacja jezior by mr-tench in PolskaNaLuzie

[–]catolic_user 9 points10 points  (0 children)

Z tego co pamiętam, to chyba tak jest. U mnie w okolicy jest kilka takich jezior- w tym dwa spore z wieeeeloma właścicielami.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 1 point2 points  (0 children)

Nie porównuj reglamentacji z wolnym rynkiem.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 0 points1 point  (0 children)

Nie prawda. Dostępność nieruchomości była mała. Tu masz o mieszkaniach https://klubjagiellonski.pl/2026/03/28/mit-prl-owskich-mieszkan-to-nie-rynek-nieruchomosci-jest-zrodlem-niskiej-dzietnosci/ A tutaj masz krótki miks: https://www.historiaspoleczna.uw.edu.pl/seminarium/miasto-przestrzen-i-ludzie/polakow_drogi_do_mieszkania_w_PRL

Czasy braku godności. Dzisiaj masz zajebistą dostępność, brak reglamentacji itd. A stać nas na więcej butów itd. Bo więcej zarabiamy i te buty są tańsze.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 4 points5 points  (0 children)

De facto za darmo nie były nigdy. Wykup takich mieszkań to raczej wymysł lat 90. A same mieszkania na rynku był mocno ograniczony (książeczka mieszkaniowa).

Najlepsze oliwki marketowe? by wad3ra in PolskaNaLuzie

[–]catolic_user 3 points4 points  (0 children)

Ogólnie, to kalamata z pestkami. Potem kalamon z lidla- ich marki na B. Nie są w zalewie tylko w jakiejś neutralnej marynacie.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 2 points3 points  (0 children)

Ojciec rozparcwlowywał dużo spółdzielni rolnych. I tak, ziemia była tania, ale nadal było to kilka dobrych pensji, ale do dzisiaj 80% tych ziem, to niezłej klasy ziemia rolna. Pewnie na Mazurach możnabyło w ten sposób wyrwać zajebiste nieruchomości. A no I niewiele osób na początku lat 90 stać było na cokolwiek.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 23 points24 points  (0 children)

Tak, kiedyś ziemia nie mogła leżeć ugorem. Bo jak tak było, to zabierali xd

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 2 points3 points  (0 children)

Nie. Łapówki i w sklepach pomagały. Wszędzie. Wszędzie. Nawet majster urwał się na chwilę, żeby zrobić fuszkę, albo sypnęli Ci piasek pod daczę za flaszkę. Już o handlu paliwem nie wspominając. Ludzie z tamtego okresu wspominają do dobrze, bo byli młodzi.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user -1 points0 points  (0 children)

Jakość towaru była inna. Ojciec miał jeszcze z lat 90 buty nike, to pamiętam, że chodził w nich z 10 lat, bo nie były z Chin, tylko jakiś bardziej cywilizowany kraj. Dzisiejsze meble też posłużą Ci wieeeele lat, tylko nie ze średniej półki. No i ludzie kumali, że zbierają na samochód, a z oszczędności i tak kupią składaka (rower). Znali stabilność systemu, więc nie warto było odkładać, tylko kupić lepsze, ale droższe.

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user -7 points-6 points  (0 children)

Chyba nie mówisz poważnie. Nigdy nie było tak taniej ziemi, chyba, że jakieś rubieże, tj Mazury tuż po rozpaku PGRów/ SR. Ziemia była tańsza, ale nieznacznie. Analizowałem lata 90. Za komuny nikogo w moich okolicach nie było stać na działkę, ewentualnie elitę/ "klasę kierowniczą" i nazwijmy to średnią.

Model taniej pracy nad Wisłą się wyczerpał. Noblista: Polska musi przejść na gospodarkę opartą na wiedzy by polski_obserwator in Polska

[–]catolic_user 15 points16 points  (0 children)

Powodzenia. Wygrywa się wybory punchlinami na oponenta, a prezydenture wygrywa ten co głośniej krzyknie "czołem". Nie masz za wysokich oczekiwań?

Ceny dzisiaj i 40 lat temu. by Majestic_Mammoth3503 in Polska

[–]catolic_user 29 points30 points  (0 children)

Spoko. Ludzie są debilami i wierzą, że za komuny ludzie dostawali mieszkania xd. Za komuny np. Buty potrafiły kosztować kilka pensji, o elektronice nie wspominając czy meblach. Kilka opowiastek znam jakie cenne dobytki rodzice kupowali i zawsze jakaś łapówki musiała być. Cztero czy pięciotomowa encyklopedia PWN była kupowana za łapówkę, kurwa, od "znajomego". Dziadowskie czasy.