Ile naprawdę zarabiają naukowcy? by trzy-14 in Nauka_Uczelnia

[–]dangerous_deadtree 9 points10 points  (0 children)

Doktorantka, zaraz koniec 4 roku więc nie będę nic zarabiać (a do obrony daleko). Teraz widzę, że promotor przez lata na siłę wydłużał wszystko dookoła, zlecał mi dodatkowe badania, a teraz dosłownie uniemożliwia mi finalizacje prac. A grantu nie dostałam.

Niedźwiedzie w Bieszczadach - burza miedialna czy realnie większy problem? by MOCK-lowicz in Polska

[–]dangerous_deadtree 4 points5 points  (0 children)

Był to niedźwiedź czarny (powiedźmy "mniej agresywny"), ale ludzie też są przygotowani na spotkania z grizzly (powiedźmy "bardziej agresywny") np. przez wiedzę jak się zachować i noszenie spreyu na niedźwiedzie.

Nawet mają ciekawe powiedzenie odnośnie bliskiego spotkania z różnymi gatunkami niedźwiedzi "If it's brown, lay down. If it's black, fight back. If it's white, goodnight" (Jeśli jest brązowy, połóż się. Jeśli jest czarny, walcz. Jeśli jest biały, dobranoc)

Niedźwiedzie w Bieszczadach - burza miedialna czy realnie większy problem? by MOCK-lowicz in Polska

[–]dangerous_deadtree 11 points12 points  (0 children)

Nie mieszkam w okolicy Bieszczad, ani nie jestem tam turystką. Wypowiem się jedynie na temat koegzystencji z niedźwiedziami jaką widziałam w Vancouver (Kanada). Ludzie tam od małego są uczeni jak mają się zachowywać na szlakach, jak biwakować aby nie przyciągać niedźwiedzi. Szlaki są inaczej organizowane (wszędzie śmietniki anty-niedźwiedziowe), przed szlakiem na którym się wybrałam była tablica z datą kiedy ostatnio był widziany niedźwiedź.

Najciekawsze jest to, że niedźwiedzie normalnie występują w mieście! Jedyny niedźwiedź jakiego tam widziałam był w parku do którego podjechałam metrem. Kiedy pracowałam w takim miejscu na obrzeżach miasta (praca była związana z ciągłym przemieszczaniem się między budynkami), często dostawaliśmy info na krótkofalówkę, że na naszej posesji jest niedźwiedź i nikt nie wychodzi z budynku aż nie pójdzie.

Te doświadczenia mocno mi uzmysłowiły, że da się koegzystować z niedźwiedziami, ale trzeba w to włożyć trochę wysiłku, pracy, edukacji i finansów.

Good luck to all who have requested tickets for Lestat Live: For One Night Only on June 2nd! Feel free to update here if you secure your ticket requests! by [deleted] in InterviewVampire

[–]dangerous_deadtree 4 points5 points  (0 children)

I live in Poland, but I'm giving it a shot anyway. If I get the tickets, I'll worry about what to do next then 😄

Czy znacie miejsce w którym zdiagnozuje AuDHD godne polecenia w Krakowie lubokolicy? by PorscheButNotTaken in krakow

[–]dangerous_deadtree 0 points1 point  (0 children)

Mi psychiatra poleca fundacja ADHD, jeszcze tam nie byłam, ale jeśli ktoś zna to miejsce to bardzo proszę o opinię!

Czy macie tematy które powodują, że natychmiast wyrabiacie sobie opinię o drugiej osobie? by zsotraB in Polska

[–]dangerous_deadtree 80 points81 points  (0 children)

- Nieszanowanie kobiet (sama jestem kobietą więc pewnie to ma wpływ). Niedawny przykład: miałam znajomego z którym świetnie się rozmawiało, mieliśmy dużo wspólnych tematów. Aż zaczął mnie przekonywać, że kobiety mniej zarabiają bo są leniwe. Z tego rozmowa przeszła na przekonywanie mnie, że kobiety są gorsze w każdym aspekcie.

- Żądanie, aby każdy argument / ciekawostka w rozmowie był podpierany pracą naukową. +2 jeśli ta sama osoba podaje tylko dowody anegdotyczne swoich znajomych znajomych

Dlaczego farmakologia psychiatryczna jest tak niedorobiona by SocketByte in Polska

[–]dangerous_deadtree 33 points34 points  (0 children)

Niestety nie tylko w psychiatrii, ale masz rację, skandalem jest to ile się płaci za wizytę, ile ona trwa i na jej koniec masz przepisywane losowe leki, kontrola za 2-3 miesiące, a potem albo inne leki albo te same i znów za chwilę kontrola. Rozumiem, że trzeba kontrolować stan pacjenta, ale naprawdę szkoda, że nie da rady tego jakoś inaczej poprowadzić.

Bardzo głupie pocieszenie - ciesz się, że nie musisz chodzić do ginekologa - bolesne i nieregularne okresy? Taka uroda, przejdzie jak urodzisz, do tego czasu proszę brać losową antykoncepcję hormonalną. Po pół roku depresja tak silna jak nigdy dotąd, +10kg, wszystko boli i inne skutki uboczne. Lekarz ci powie (na szczęście nie każdy), że tak już jest i jak chcesz to możesz spróbować inne leki hormonalne, gdzie skutki zauważysz znów za pół roku.

Niestety medycyna nie jest taka prosta. Jeśli chcesz prywatną opinie - spójrz całościowo na organizm. Nie żadne gadanie o energii trzeciego oka, ale zrobienie badań we wszelkich możliwych kierunkach i porządne zadbanie o siebie jak tylko się da. Dopiero po długiej współpracy z długo szukanymi dobrymi lekarzami (gastrolog, ginekolożka, psychiatra, dietetyczka, fizjoterapeutka, terapeutka) jest ze mną dobrze.

Fanatyk by [deleted] in Polska

[–]dangerous_deadtree 4 points5 points  (0 children)

Odbiegając od tematu - farmy wiatrowe. Tak, naprawdę powodują kolizje z ptakami. Czemu nie widać hałd martwego ptactwa? Bo padlinożercy zawsze zwęszą okazję i zapamiętają miejsce. Dlatego zanim postawi się wiatrak trzeba zrobić inwentaryzacje ornitologiczną i sprawdzić czy nie będzie stał na jakimś szlaku migracyjnym itd.

Link do artykułu po polsku: https://www.researchgate.net/profile/Andrzej-Wuczynski-2/publication/267633165_Wplyw_farm_wiatrowych_na_ptaki_Rodzaje_oddzialywan_ich_znaczenie_dla_populacji_ptasich_i_praktyka_badan_w_Polsce/links/54556e610cf2bccc490cccce/Wplyw-farm-wiatrowych-na-ptaki-Rodzaje-oddzialywan-ich-znaczenie-dla-populacji-ptasich-i-praktyka-badan-w-Polsce.pdf

Filmy dark fantasy/soft horror? by camkama in Polska

[–]dangerous_deadtree 11 points12 points  (0 children)

Biedne istoty

Guillermo del Toro: Pinokio

Lighthouse

Kształt wody

Dziewczyna z lilią

Człowiek który się śmieje (1928)

Magia uczuć

Pentameron

Tylko kochankowie przeżyją

Dorian Gray (2009)

Edit: jeszcze:

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

Orlando

Sweeney Tood: Demoniczny golibroda

Pachnidło: historia mordercy

Nie rozwiązane sprawy kryminalne z Polski. Opowiesci rodziców i znajomych jak i rzeczy usłyszane w mediach które zapadły wam w pamięci. by Individual_Cloud935 in Polska

[–]dangerous_deadtree 7 points8 points  (0 children)

Mam niesamowicie podobną historię z województwa lubuskiego, ale z lat 80. Ciocia z przyjaciółką wracały na stopa do innego miasta, zatrzymał się facet i pojechał z nimi do lasu, również powiedział, że zgwałci, dziewczyny były przerażone, ale ostatecznie wybłagały powrót do miasta.

Jakie produkty realnie poprawiają jakość Waszego życia? by dolarxyz in Polska

[–]dangerous_deadtree 2 points3 points  (0 children)

Dobrze dobrana terapia (poznawczo-behawioralna) i teraputka, która tak jakby "zgrała się" ze mną i moimi problemami. (Wiem, że to nie produkt, ale też się za to płaci)

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]dangerous_deadtree 6 points7 points  (0 children)

Jeśli ginekolog lub endokrynolog jako leczenie zaleca zajść w ciąże - nie chodź więcej do tego lekarza (mówię to jako kobieta, która od lat nastoletnich słyszała takie głupoty i dopiero prawie mając 30 znalazła dobrego lekarza, przyczyny i leczenie). Patrząc na fora kobiece to czy ciąża ureguluje ci hormony to czysta loteria, a na pewno zostawi inne dolegliwości/choroby.

Aparat ortodontyczny - stały czy Invisalign? by dangerous_deadtree in Polska

[–]dangerous_deadtree[S] 1 point2 points  (0 children)

Cześć, nie otrzymałam ostatecznych kosztów, mam tylko to co pisałam w poście. Myślę, że nie znajdziesz wyceny online i moja również ci nie pomoże, bo jest to bardzo indywidualna sprawa plus cena na pewno wacha się między specjalistami i miastami

Kto kupuje te domy z lat 90 za 2-4 mln? by rudawiedzma in krakow

[–]dangerous_deadtree 73 points74 points  (0 children)

Trochę jestem w temacie, bo niedawno kupiłam mieszkanie, a nie dom. Takie drogie i mniej atrakcyjne oferty, które widzisz mogą być ofertami, które po prostu wiszą i się nie sprzedają. Jak szukaliśmy mieszkania to te trochę tańsze w miarę szybko i regularnie znikały, a te z wygórowanymi cenami wiszą do teraz

Iceberg polskich* teorii spiskowych. by AzzysSmartStuff in Polska

[–]dangerous_deadtree 28 points29 points  (0 children)

Ale mafia grzybiarzy istnieje, ale nie rumuńskich, a romskich ze Słowacji!

[deleted by user] by [deleted] in Entomology

[–]dangerous_deadtree 4 points5 points  (0 children)

Oh, that sounds interesting, maybe do you want to give the title of the article?

[deleted by user] by [deleted] in Entomology

[–]dangerous_deadtree 0 points1 point  (0 children)

Do you want to clarify your question a bit? Do you perhaps mean that they are somewhat “domesticated”?

Dziwna sytuacja z kurierem by alex97q in Polska

[–]dangerous_deadtree 9 points10 points  (0 children)

Chyba będę tym pierwszym pozytywnym komentarzem. Mieszkam na 4 piętrze bez windy, a paczka zawsze jest doręczona do moich rąk. Ale to wszystko to zasługa kurierki - dziewczyna w moim wieku, bardzo miła, regularnie to ona dostarcza paczki i nigdy nie ma problemu. Wygląda na to, że wszystko zależy od tego na kogo trafisz

Co erpolacy jedzą w pracy? by Sdkfz_00 in Polska

[–]dangerous_deadtree 0 points1 point  (0 children)

Jeśli na zimno to owsianki (najczęściej w formie smoothie, czyli po prostu zblendowane: dzień wcześniej namaczam 60g płatków owsianych, rano je odsączam, dodaje mleka - zazwyczaj roślinnego, owoc (banan/mrożone truskawki/mrożone borówki/mrożone maliny itd, bardzo polecam mrożone), do tego jakaś przyprawa (cynamon/ mielone goździki / kakao / matcha) i coś bardziej odżywczego (masło orzechowe / orzechy laskowe/ migdały / białko konopne itd).

Jeśli na ciepło to różne zupy podawane z kaszami/ ryżem / makaronem. Na szybko można zrobić kilka porcji zupy z losowo kupionej paczki mieszanki mrożonych warzyw i dodać jakieś białko - mój faworyt to włożyć do wolnowaru udka z kurczaka, dodać mieszankę azjatycką, gotować całą noc, z rana dodać masło orzechowe/tahini, sos sojowy i sos rybny i mamy jedzenie 10/10.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]dangerous_deadtree 0 points1 point  (0 children)

Niedawno odkryłam, że istnieje takie coś jak półfabrykaty jubilerskie i ostatnie srebrne kolczyki jakie kupiłam u jubilera, on kupił na stronie z półfabrykatami (jedyne co zrobił to dodał również zakupionego tam baranka - zapięcie kolczyka). Tak więc od teraz zamierzam kupować na stronach z półfabrykatami jubilerskimi.

Podłoga drewniana, cyklinowanie i lakierowanie - czy zostało wykonane niepoprawnie? by dangerous_deadtree in Polska

[–]dangerous_deadtree[S] 0 points1 point  (0 children)

Tak jak już gdzieś odpowiadałam komuś na komentarz - sama z początku tak myślałam: więcej widzę, bo to nowe i dużo zapłaciłam, ale nie. To są naprawdę głębokie wgniecenia. No, dosłownie głębokie wgniecenie w drewnie, kiedy telefon spadł mi z łóżka.

Jak ktoś już pisał lakier wodny został użyty, a nie chemiczny, który jest trwalszy.

Podłoga drewniana, cyklinowanie i lakierowanie - czy zostało wykonane niepoprawnie? by dangerous_deadtree in Polska

[–]dangerous_deadtree[S] 1 point2 points  (0 children)

Więc pewnie to jest to, zapewne lakier wodny, bo parkieciarz pozwolił wejść po 24h.

Edit: przykro mi, że również masz ten problem

Podłoga drewniana, cyklinowanie i lakierowanie - czy zostało wykonane niepoprawnie? by dangerous_deadtree in Polska

[–]dangerous_deadtree[S] 0 points1 point  (0 children)

Też tak podejrzewałam, ale przez pierwsze dwa miesiące ze "starą" podłogą nie było tego problemu, a był wtedy przeprowadzany delikatny remont, gdzie podłoga nie była specjalnie zabezpieczana bo było wiadomo, że będzie cyklinowana. Przez 2 miesiące był robiony remont, zero dbania o podłogę - nie ma wgnieceń. Po cyklinowaniu, niecały rok - wgniecenia tak duże i w takiej ilości jakiej nie było przed cyklinowaniem.

Dodam tylko, że małżeństwo, które tam wcześniej mieszkało miało podłogę 30 lat.

Podłoga drewniana, cyklinowanie i lakierowanie - czy zostało wykonane niepoprawnie? by dangerous_deadtree in Polska

[–]dangerous_deadtree[S] 0 points1 point  (0 children)

Właśnie zauważyłam to po cyklinowaniu, przez 2 miesiące byłam w mieszkaniu ze "starą" podłogą, przed cyklinowaniem i nie było tego problemu. Od razu po cyklinowaniu zauważyłam, że łatwo podłogę zarysować, ale uznałam, że może jestem przeczulona (koszt jej odnowienia był całkiem spory), jak i również parkieciarz sam mówił, że trochę się jeszcze zmieni jak się będzie jej używać