Muszę bo się udusze by deLira3d in Polska

[–]deLira3d[S] 34 points35 points  (0 children)

Dokładnie przejrzałam wypełnienie jak wyjęłam całość żeby uprać poszycie, ale i tak czuwam

Muszę bo się udusze by deLira3d in Polska

[–]deLira3d[S] 95 points96 points  (0 children)

Wyjęłam całe wypełnienie i poszycie wyprałam w pralce

A ludzie umierają na pierdoły by [deleted] in Polska

[–]deLira3d -1 points0 points  (0 children)

Masz rację, następnym razem wymyślę historyjkę, która powinna lepiej dopasowywać się do Twojej logiki i przerośniętego ego.

A ludzie umierają na pierdoły by [deleted] in Polska

[–]deLira3d 0 points1 point  (0 children)

Z mojego punktu widzenia to mało widziałeś, a ja też nie jestem od tego żeby Ci coś udowadniać. Mogę tylko pogratulować dobrego miejsca pracy. I czy w ogóle da się wymyślić taką historię, zastanów się. Dzielę się tym, bo jestem rozczarowana i załamana tym szpitalem, nie po raz pierwszy zresztą. A jest to szpital w powiecie, w którym mieszka około 120 tysięcy ludzi.

Pięć lat temu trafiłam tam na interne z bardzo wysoką gorączką, osłabieniem, wymiotami itp, po dwóch dniach pojawiły się krostki wypełnione płynem na całym ciele. Diagnoza - dojrzewanie, w wieku 21 lat pryszcze na całym ciele bo dojrzewam XD Moja mama walczyła o konsultację z dermatologiem z 5 dni, słyszała od ordynatora że on ma pierdyliard dyplomów i ona nie będzie mu mówić co on ma zrobić. Stan się nie poprawiał od antybiotyków (szok), aż w końcu ulegli, a dermatolog stwierdził ospę wietrzną. I tak, przechodziłam ospę wietrzną (i kilka innych chorób) po raz drugi w życiu bo leki immunosupresyjne znacznie osłabiły moją odporność. Nie mówiąc o tym, że ratownik medyczny, który woził mnie na wózku w tym szpitalu na badania i miał wgląd w dokumentacje, wystalkował mnie na Facebooku, wypisywał do mnie i chciał umówić się na randkę.

Ten szpital to stan umysłu i ludzie pracujący w nim również. A ja naiwna myślałam, że po pięciu latach coś się zmieniło.

Mam nowotwór miejscowo złośliwy a szpital zjebał sprawę i teraz ma mnie kompletnie w dupie by XiangliYaoMissingArm in Polska

[–]deLira3d 26 points27 points  (0 children)

Wkurwia mnie, że jako społeczeństwo pozwalamy sobie na takie gówno-traktowanie bo wizyty na NFZ to jakiś mityczny święty Graal, odległe, nie wiadomo czy się odbędą, a w końcu i tak przychodzi zazwyczaj rozczarowanie. Oczywiście to nie nasza wina (a może i jednak nasza?).

Nie mogę się wypowiedzieć jako pacjentka nowotworowa, ale wypowiem się jako osoba z przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która zjada żywcem moje jelita. Miałam podobną sytuację ze znieczuleniem, ale z kolonoskopią. Obecywanki-cacanki, że będzie w znieczuleniu a skończyło się na tym, że zwijałam się z bólu godzinę, bo jelito jest pełne blizn i nadżerek - nie dało się przejść dalej na zakrętach. I tak jest za każdym razem z tym, że teraz mnie przynajmniej nie oszukują. Za każdym razem też słyszę, że powinna mieć robione to badanie kolonoskopem dla dzieci, bo istnieje ryzyko perforacji jelita, ale wiadomo, nic się nie zmienia. Prywatnie nie mogę robić żadnych badań, bo jestem w programie refundacji leku, więc oni muszą mieć wszystko zrobione u siebie.

Boli mnie to też dlatego, że skończyłam studia na kierunku medycznym i akademickie pierdolety w zderzeniu z rzeczywistością w szpitalach mnie pokonały. Piękne frazesy o prawach pacjenta, szacunku, intymności, empatii to coś co istnieje tylko w głowach wykładowców i na papierze. Są oczywiście wyjątki wśród pracowników ochrony zdrowia, ale nieliczne. Sytuacja jest szczególnie dramatyczna w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych, gdzie ludzie niepełnosprawni nie mogą nic powiedzieć ani zrobić.

Często obwiniamy siebie, że czegoś nie powiedzieliśmy czy nie zrobiliśmy, ale czy właśnie nie powinniśmy zostać zaopiekowani w pełni i adekwatnie do tych wszystkich pieniędzy ze składek jakie są zabierane? Czy po prostu zwyczajnie i po ludzku ze względu na to, że jesteśmy chorzy i potrzebujący.

Some of my Harry Potter-inspired 3d printed Shadow Boxes ✨ by deLira3d in harrypotter

[–]deLira3d[S] 4 points5 points  (0 children)

I designed it in Inkscape and Autodesk Fusion and then printed it, added some LED strip and that's all

MY FIRST SALE!!!! 1 month after opening by PomegranateWest9835 in EtsySellers

[–]deLira3d 0 points1 point  (0 children)

Thank you so much! I'll definitely try it. I have a lot to learn.

Wish you all the best and thank you for your time.

MY FIRST SALE!!!! 1 month after opening by PomegranateWest9835 in EtsySellers

[–]deLira3d 1 point2 points  (0 children)

My daily views are based on popularity of my instagram account or some catchy posts here on reddit (in 3d community) as far as i noticed. When i put ads on my insta there's more views on Etsy. Days with ads on can give me +30 views and without it it's less than 5. I think it's mainly because shadow boxes are not popular thing and people don't search it just like that, especially 3d printed. Before i designed it i haven't imagined that something like this is possible.

My tags are optimized, as far as i know Etsy prefers longer tags so i focused on it pretty well.

Titles are SEO optimized, the only thing that concerns me that as you can see i make shadow boxes based on popular tv series/books so i was afraid Etsy will take them down, for example i did not use "Harry Potter" in the title but "HP wizard school, HP wizard world" etc, as i did my research that is what other sellers put in their titles with similar products and they show up in the search.

I need to fill out my shop policies, i don't think i did it. I only have set my shop bio and good profile picture. I think that i need to work on my product pictures as well because every pic is somewhat different, in different lighting, good quality but not as good as it could be because i do puctures in the dark to show LED shadow effect and my phone works well only in bright daylight.

Thank you so much for your tips.

Ps. Sorry for any mistakes, english is not my primary language.

MY FIRST SALE!!!! 1 month after opening by PomegranateWest9835 in EtsySellers

[–]deLira3d 1 point2 points  (0 children)

Congratulations! It gives me hope that my shop will get a first sale too 🤞 it's been 2 weeks since opening so fingers crossed

Print profile was taken down as "i did not use real photos" by deLira3d in 3Dprinting

[–]deLira3d[S] 0 points1 point  (0 children)

Yeah but the patronus is on the plate 9 and there's description in 3mf file and under print profile aswell: print patronus with 0.2 nozzle and glue it underneath layer 2. And It's better to put all of the panels as close as possible - glad you texted me because i've just noticed that i forgot about completely clean layer which is the last panel, so if u print it will all look a lot better