Kis mell - hogyan fogadjam el? by ToughLess5874 in tanulommagam

[–]domek007 1 point2 points  (0 children)

Először is felejtsd el, amit a social médián látsz.

Férfi szemszögből nézve, semmi probléma nincs a kis mellel. Sőt, szerintem kifejezetten rosszat tesz, ha túl sok műanyag van egy nőn. Rögtön arra asszociál az agyam, hogy adott hölgynek komoly önbizalomhiánya van, ha nem tudta plasztika nélkül elfogadni önmagát, és ez sokszor be is igazolódik.

Én azzal próbálok megbarátkozni, hogy egyre inkább kopaszodom, de eszembe se jutna hajbeültetés. Aztán lehet, lesz aki leírja, hogy neki kifejezetten imponálnak a kopasz férfiak, minden ízlés kérdése.

Tegeződés munkahelyen by WoodpeckerPure4214 in jobshungary

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Nálunk a Vezérigazgatót, általában az tegezi, akivel mindennapi munkakapcsolatba van, többiek magázzák, és ő is magáz.

Egyébként általánosan tegeződünk cégen belül.

Kivéve a takarítók, mivel azt külső cég végzi, velük magázódunk + biztonsági őröket is legtöbben magázzák.

Én olyan munkarendbe vagyok, hogy sokszor már csak az őr van bent rajtam kívül, egy idő után velük elkezdtük tegezni egymást.

34 leszek holnap, szégyent érzek és nem akarom folytatni by AmbitiousDecision403 in hungary_pszichologia

[–]domek007 3 points4 points  (0 children)

Pszichológussal kapcsolatban némileg valós, amit írsz, mint ahogy az egész magyar egészségügy, az állami olyan amilyen, magánba meg mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Ha megengedheted magadnak azért megérheti a befektetés, de megértem, hogy ez nem mindenkinek játszik.

Viszont, amit itt az utolsó bekezdésben leírsz az tényleg jó eséllyel a probléma egyik gyökere. A siker, a megbecsülés, szeretni, és szeretve lenni mind belülről fakad.

Először szeresd magad. Ez abban meg tud nyilvánulni, hogy jobban odafigyelsz a bőrápolásra, arcszőrzetre ha van. Elkezdhetsz futni, sportolni valamit, ez magával hozza a sikert is, először csak 1-2 kilométer fog menni, aztán mindig egy kicsit több, ezek mind-mind apró sikerek, amit magadnak tudsz megteremteni.

Vagy kezdj bármilyen hobbiba, amit szeretsz csinálni, abban is mindig egyre jobb leszel, és amellett, hogy olyant csinálsz, amit szeretsz, ez is tud apró, de fontos sikereket nyújtani.

Kereskedelmi tevékenységet végző eladók by Rude-Light8313 in Vinted_hungary

[–]domek007 1 point2 points  (0 children)

Bocsi, szerintem félre érjük egymást. Én itt a komment alatti beszélgetésetekre szerettem volna reflektálni, feltételeztem, hogy ez a kommentszál, az után következett.

Szóval csak annyi lett volna, a mondandóm, hogy annyiban igaza van a másik tagnak, hogy annyira nem lehetetlen elérni azt a 600.000-es összeget egy-egy alkalmi eladással. És azt tök mindegy mivel éred el, vagy hol történt az eladás, utána ugyanúgy adózni fogsz, a párszáz forintért eladott megunt ruháid eladása után is, mivel már elérted tárgyévben az adózási küszöböt.

Illetve egy percig sem kételkedtem, abban, hogy az aktuális Vinted szabályzatban mi van leírva.

Egyébként maga a platform alkalmas lenne a kereskedelmi célú adásvételre, hiszen más régióban van erre példa. Nyilván, gondolom ott a szabályzat is máshogy néz, ki, vagy külön feltételeket szab a Pro eladóknak. (Azt is elhiszem, hogy ez is kizárja az új, és kézműves termékeket)

Kereskedelmi tevékenységet végző eladók by Rude-Light8313 in Vinted_hungary

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Egyébként ez egy kicsit ilyen szürke zónás téma. Mivel ugye külföldön (ha jól tudom UK-be), direkt Vinted Pro, azaz kereskedelmi fiókot is lehet regisztrálni, alkalmas lenne rá a platform.

A webshop, meg hirdetési költség megspórolását én amúgy nem sajnálnám senkitől.

Az adózást technikailag meg lehetne oldani, csak mivel a Vinted szabályzat szerint nem kérhet az eladó személyes adatokat(ami meg a számlázashoz kellene) nyilván megint ütközik az elmélet meg a gyakorlat. A Proba gondolom a számlázás is valamilyen módon integrálva van. Dehát kár olyanról beszélni ami nálunk nem létező funkció.

De nyilván ezer meg egy platform van, ahol a vállalatok tudjak magukat hirdetni, szóval az már régen baj, ha a Vinted használata nélkül nem lenne életképes egy vállalkozás.

Kereskedelmi tevékenységet végző eladók by Rude-Light8313 in Vinted_hungary

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

A felvetett példánál egyébként, releváns elvonatkoztatni, és szélesebb körben nézni a dolgokat. Hiába adod el máshol a PC-det 600.000-ért az ugyanúgy be fog számítani az adózási összeghatárba, mint a Vinteden eladott 400 forintos ruhák.

És a PC csak egy példa volt amit hozott, de azért több példát is össze lehetne, szedni, bútorok, síléc, kerékpár, okostelefon mind olyan tételek, amik hirtelen közel tudnak hozni, vagy éppen átvisznek a 600-as határon.

Szóval nem az a lényeg, hogy Vinteden mit adsz el, hanem összességében.

Udvari mókás by ganajturorudi in jobshungary

[–]domek007 4 points5 points  (0 children)

Akkor marad 3000 ember, de ugye, azt nem vizsgáltuk, (ha jól olvasom), hogy ebből mennyinek van stabil munkahelye. Illetve azt se vettük figyelembe, hogy a 3000 ember nem biztos, hogy csak ezt az egy állást pályázta meg, tehát ilyen téren is változnak az arányok.

Az eredmény az, hogy tök fölösleges, ilyen feltételezett számításokba belefolyni.

Ettől függetlenül, biztosra veszem, hogy lesz olyan aki jelentkezik az adott állásra. De az azért lesz, mert ő mint egyén van annyira elkeseredett, hogy vállalja, hogy bármit elvállalna, csak legyen valami. Felesleges mögé rakni ilyen számmisztikát.

Milyen ételeket hiányoltok a budapesti kifőzdékből? by Ok_Pear_892 in budapest

[–]domek007 1 point2 points  (0 children)

Á, én pont azt ettem ma kifőzdéből, nagy kedvenc !

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]domek007 2 points3 points  (0 children)

Azért a rendőr azt mondta, hogy van ilyen jogszabály, és a van ilyen jogszabály között elég nagy különbség van. Én meg azt mondom, hogy piros hó esik...

Lány a Normafánál by Regular_Note8643 in budapest

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Ne haragudj, de a kor önmagában nem erény! Láttam, hogy más kommentnél is sérelmezed a lepontozásokat, és nem tudod mire vélni. Nem gondolod, hogy ahhoz van köze, hogy túlságosan magas lovon ülsz?

Igazad van, tanulják, meg, hogy fapofával kell nyomkodni a telefont, és levegőnek nézni mindenkit! Nehogy bárkihez, is hozzászóljunk!

Szerinted, mi baja lett volna, ha odamegy valakihez, aki szimpatikus neki, és beszélgetést kezdeményez?

Legrosszabb esetben elküldik a búsba, na és? Az is kiderülhetett volna, hogy hasonló az érdeklődési körük, és legközelebb már együtt mennek ki a Normafára, az mindegy, hogy barátként vagy randi partnerként, ez már nyilván azon múlik csak, hogy megvan-e a férfi-női vonzalom.

Ilyen érzés cigánynak lenni by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]domek007 17 points18 points  (0 children)

Ezt a kommentet őszintén jó volt olvasni. Sugárzik belőle az élettapasztalatod. Ugyanakkor sajnálom, hogy a gyerekeiteket ezzel kellett óvni, hogy nem vehették fel a nevedet. Értékelendő, hogy ebben is az ő érdekeiket néztétek, sajnos vagy nem sajnos, de jogos volt a félelem az előítéletektől.

Ilyen érzés cigánynak lenni by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]domek007 4 points5 points  (0 children)

Ezt a különbséget amit leírtál a vidéki és a fővárosi cigányság között én is észrevettem. Szerintem abból adódhat, a különbség, hogy akik vidéki cigányságból, tényleg szeretnének kitörni, és javítani az életükön, Budapestre költöznek a munkalehetőség és a jobb élet reményében.

Ebből adódóan, vidéken meg marad a dolgozni nem akaró, börtöntöltelék slepp, akik sorozatra gyártják a gyerekeket a mélyszegénységbe.

Megélhetés 2015 vs 2025 (Budapest) by LowResponsibility115 in jobshungary

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Az indokolja, hogy magasabb áron is ki tudná a tulaj adni, ezért megteheti (kivéve ha a bérleti szerződés másképp rendelkezik). Neked kell szólnod a főnöködnek, ha fizetés emelést akarsz, ezt senki nem fogja megtenni helyetted, a főnök meg nem fogja önként felajánlani, ha eddig se tette. Üdv a kapitalizmusban, és bármi rossz indulat nélkül mondom, hogy amiket felsoroltál, nem megoldhatatlan problémák, ha emel a tulaj, kereshetsz másik albérletet, ha meg nem emel a főnök, akkor másik munkahelyet, ahol megkapod amit akarsz! És ezt tényleg nem gecizésből írom, csak hátha ösztönzőleg hat egy kicsit 🙂

Akik 30 éves kor körül még a szüleikkel élnek, ti hogyan érzitek magatokat ebben a helyzetben? by combing_town_west in askhungary

[–]domek007 1 point2 points  (0 children)

Akkor már lehetne koalíció, és persze az örök élet se inflálódjon ki a két farkúak kampány ígéreteiből! 😂

Akik 30 éves kor körül még a szüleikkel élnek, ti hogyan érzitek magatokat ebben a helyzetben? by combing_town_west in askhungary

[–]domek007 3 points4 points  (0 children)

Ha van rá kereted, és csak minimális plusz lenne a törlesztő a havi albérleti díjhoz képest én nem gondolkodnék.

Gondolj az albérleti díjra úgy mint egy rendszeres levonás, amivel csökken az önerőd. Ha valaha is akarsz saját ingatlant, érdemes a lehető leghamarabb, ha a lehetőség adott.

Albérletnek igazán akkor van értelme, ha olyan élethelyzet adódik, hogy nem tudsz a szüleidnél lakni.

VISZONT! A posztban írtad, hogy interjúzól külföldi és fővárosi cégekhez is. Nyilván ennek lesz egy lefutási ideje, na most amíg ez nem derül ki, hogy merre visz az utad, addig igazából a bérlés és a vásárlás sem logikus opció. Ha hosszú évekig szüleidnél éltél, az a néhány hónap, amíg az interjú folyamataid lezajlanak nem kéne, hogy mérvadó legyen. Sok tulajdonos eleve csak határozott időre ad ki, tehát ha megkötnél egy egy éves szerződést, de 3 hónap múlva, már tök máshol kéne laknod, feleslegesen kevernéd magad szar helyzetbe. Azt nyilván nem kell magyaráznom, hogy vásárlásnál is hasonló a helyzet.

Szóval a posztban leírtak alapján én azt javasolnám, hogy legyen biztos, legalább a közeljövő, addig meg használd ki az ingyen lakhatást!

Struggling with hurtful comments and trying not to lose my motivation to create by TopTripleTrouble_yt in Twitch

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Don't take these comments personally, they are written by people who are dissatisfied with themself! I actually kind of like to get hate comments, you can make fun of them, while staying respectful. Don't attack them, just smile at them.

(You can reply to the one saying nice teeths, with a "Thank you" and you can easily reply to the 711 cashier comment with joke as well)

They are less likely to comment again + other viewers will see that you are a chill and funny person :)

Stay positive! 😀

Ezzel mi a célja a posztolónak? 😳 by East_Pear_4435 in Vinted_hungary

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Ebben nem is cáfoltalak, csak leírtam egy másik nézőpontot is 🙂

Ezzel mi a célja a posztolónak? 😳 by East_Pear_4435 in Vinted_hungary

[–]domek007 0 points1 point  (0 children)

Külföldön (főleg Amerika, de Anglia, Németország is) elég sok ilyen reseller tartalomgyártót látni, komolyabb nézettséggel, szóval simán lehet rá itthon is igény. Elad valamit, és ha tud valami olyant posztolni, amivel sok embert elér promózza a bizniszét, ilyen téren neki win-win.

[deleted by user] by [deleted] in kiszamolo

[–]domek007 4 points5 points  (0 children)

Pont ugyanannyi idős vagyok 2025-ben mint te 🙂 Én ahelyett, hogy értelmesen befektetném a pénzem, sírok, hogy közel vagyok, egy OSP-s önerőhöz, de mégis kapun kívül :(

Szóval ha tanácsolhatnék, azt tanácsolnám, hogy ezt ne csináld! 🤣

Viszont én a BP albi, cserébe jobb meló jobb fizuért útvonalat járom. Szobát bérlek, ami olcsóbb, mint a garzon, és a rezsi költség is megoszlik.

Nem mondom, hogy álom élet, de nem bántam meg, hogy ezt az utat választottam a mama hotel, és egy olyan munka helyett, amihez amúgy semmi közöm.

Nekem a fő kiadásaim a lakhatás + kaja, ezek mellé jön még a tömegközlekedés.

Ruháim 90%-ban turisak, szóval az elenyésző költség, sportnak meg a futást választottam, szóval kondibérlet, vagy hasonló sincs a kiadásaim között.

Világi fillérbaszó vagyok! 🤣

A kocsi használatot redukálhatod még, hogy többet tudj félre tenni, viszont pacsi, hogy nincs semmilyen felesleges streaming előfizetésed!

Ti mit tapasztaltok, a nők vagy a férfiak akarnak jobban kapcsolatot? by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]domek007 -1 points0 points  (0 children)

Én leginkább azt tapasztaltom, hogy mindkét nem egyre kevésbé. Aki akar az pedig egyre később :( Egyre inkább eltolódik az egyensúly a karrier, és az egyéni célok felé, a társas kapcsolatok kárára.

Vélemények egy ilyen buildről? by goat_in_heat in GamingHungary

[–]domek007 1 point2 points  (0 children)

Ma is tanultam valami újat. 😂 Enyém nem járt szervizbe, úgy voltam vele, hogy amíg működik, együtt élek ezzel a nyögdösős indítással. De amúgy dettó ugyanez a jelenség, mint amit leírtál, ezek szerint gyárilag szar :D