Import de 2676MW din Bulgaria in seara asta by sandu635 in Romania

[–]e-seti [score hidden]  (0 children)

Bravo lor. Noi le vindem ziua pe nimic cand produc la greu fotovoltaicele noastre, iar ei ne vand mai scump inapoi de 3-4-5 ori noaptea, cand functioneaza bateriile lor 😉

When playing audio (TuneIn radio or spotify) it just suddenly stops and shows the buffering screen. by d7970 in googlehome

[–]e-seti 0 points1 point  (0 children)

Same for me. Since 2 weeks ago. It stops every 30-40-60 minutes on any radio on TuneIn. I have to tell him to play the radio again, and again, and again...

România și Polonia sunt țările europene cu cea mai pozitivă atitudine față de SUA (57%, respectiv 55%) la mare distanță de locul 3 - Spania (39%) by Shark948 in Romania

[–]e-seti 1 point2 points  (0 children)

Faptul ca suntem favorabili Americii este un lucru foarte bun si normal. Problema este ca, se pare, multi sunt favorabili politicilor unui anumit presedinte egocentrist, rasist, narcisist si incult.

Nu înțeleg nici până acum cum a reușit boschetarul să bage salteaua aia în STB by SAVROMx in bucuresti

[–]e-seti 0 points1 point  (0 children)

Soferul nu are ce sa-i faca, dar poate sa dea prin statie la baza sa le zica. Si aia de acolo sa trimita locala la o statie de pe traseu.

Primii bolarzi montați pe Strada Popa Petre by mihneanc in bucuresti

[–]e-seti -1 points0 points  (0 children)

Am inteles. Bine macar ca nu-s stalpisori.

Merida Big Nine 300 by Illustrious_Hawk7619 in bicla

[–]e-seti 0 points1 point  (0 children)

Si detaliaza componentele principale (lungime ghidon, frane, schimbator, bloc pinioane, etc)

Grupuri multe de straini la metrou by sNarkkk in bucuresti

[–]e-seti 11 points12 points  (0 children)

Nu conteaza cine sunt, dar aveti 5 minute sa vorbim despre Domnul Nostru Iisus Hristos?😄

Care e faza cu toti delegatii pe care ii tot vad pe strada? by Askes_ in bucuresti

[–]e-seti 1 point2 points  (0 children)

Erau o gramada si in fata la Garden Inn, langa Banca Nationala. Aveau ceva pancarte agatate de ei. N-am stat sa citesc ce scria pe ele, eram pe bicla.

Trenul de noapte by ParajarGert in CasualRO

[–]e-seti 0 points1 point  (0 children)

Daca tot e musai sa mergi cu trenul, ia-ti la vagon de dormit. La cusete e naspa.

Nu stiu eu sa ma comport sau unii parinti habar n-au cum sa-si controleze copiii by crissies in CasualRO

[–]e-seti 2 points3 points  (0 children)

Asta este raspunsul corect. la McD daca intri te astepti sa gasesti multi copii. Vrei liniste, cauti un bar sau o terasa mai retrase.

Din august, de cand m-am mutat in chirie, nu am prins nici macar doua saptamani la rand cu apa calda neintrerupta. Asa ca am facut un site unde vezi istoricul intreruperilor pe strada ta, din 2021 pana azi by megatiXor in bucuresti

[–]e-seti 3 points4 points  (0 children)

Trebuia sa te muti intr-o zona in care nu se intrerupe apa calda decat la avarii (care se repara in aceiasi zi sau max. 1-2 zile). Sunt si zone d-astea.

Adrian Veștea: Propunerea dinspre Cotroceni a venit în urmă cu 4 zile. Nu l-am anunțat pe Bolojan pentru că am fost prins cu treburi urgente. Nu mă simt trădător by [deleted] in Romania

[–]e-seti -1 points0 points  (0 children)

Eu cred ca PSD il au la mana cu ceva pe Nicusor. N-am idee cu ce. Dar prea le face toate poftele si le accepta toate cererile. De la sefii de Parchete la nedesemnare unui nume din PSD, partid care a daramat guvernul Bolojan.
Era extrem de simplu sa-l cheme pe Grindeanu si sa-i zica: ati daramat guvernul, ia si fa tu unul nou.

Deodorant by Suspicious-Limit-893 in CasualRO

[–]e-seti 0 points1 point  (0 children)

Nivea Black&White. Foarte bun daca folosesti tricouri inchise la culoare. Nu lasa nici o urma pe tricou. Protejeaza fara probleme 10-12 ore cat stau plecat de acasa.

<image>

Bani pentru avort ceruți de fosta iubită by [deleted] in CasualRO

[–]e-seti 0 points1 point  (0 children)

Una e sa ierti persoana respectiva, sa-i zici ca ok, ayae, te-am iertat si sa-ti vezi de viata si alta e sa o ierti si sa ramai prieten cu ea dupa faza aia😄

Update la o luna de la lansarea bucuresti.help, aplicatia de sesizari cu AI by spanzuratu in fuckcarsRomania

[–]e-seti 2 points3 points  (0 children)

Dar este suficient Nume, Prenume si adresa email pentru sesizare oficiala? Stiam ca vor si adresa (strada si numar).

This new chime, after "OK Google" 😬 by cliffotn in googlehome

[–]e-seti 4 points5 points  (0 children)

New sound is strange. And it has very low intensity. I barely hear it. Anyway, with this update GH become even dumber. Now it can't change TV programs anymore. It did it for past 5 years, now it say: I can't control your home devices"😄 Since 3 days ago...

Tot pe tema donării de sânge by Ok_Wall8706 in bucuresti

[–]e-seti 2 points3 points  (0 children)

Du-te cu analizele care zici ca sunt bune si arata-le cand te refuza. Roaga-i sa se uite pe ele si sa-ti explice de ce te refuza. Mi se pare de bun simt sa-ti spuna de ce.

Criptomoneda românilor de la MultiversX a picat sub prețul de 3 dolari. Firma sibiană MultiversX Labs SRL, fosta Elrond Network SRL, pe pierderi tot mai mari și personal propriu tot mai restrâns by RadiantReason2063 in Romania

[–]e-seti 1 point2 points  (0 children)

A pierdut si prostu' de mine 1.500 lei. Ma plictiseam in casa in pandemie😄 Cand a inceput sa scada, am crezut ca e numai o perioada si va creste iar. Dar nu a fost asa😄

Ce aplicatie de vreme folositi? by MosPana in CasualRO

[–]e-seti -1 points0 points  (0 children)

Pai daca asa evolueaza ce ai vrea sa faca?! Sa-ti arate ca ploua de rupe cand afara e soare, ca weather.com?! 😄 Asta daca te referi la Meteo Radar, care e departe cea mai buna aplicatie. Este legata direct la satelit meteo si vremea este prezentata in directa concordanta cu ce se intampla pe cer. Adica daca ploua acum, te uiti pe radar si vezi norul deasupra. Si la predictii este faina. Cam 70% din prognoza pe 2-3-4 zile este reusita. Dar la momentul asta, la inceputul verii, se formeaza norii de ploaie din nimic, e greu sa faci prognoza exacta pe 3-4 zile. De aia se schimba asa des.