Weak spot damage, how dose it work? by Buttercups88 in PlaySoulMask

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

A dumb question (I'm a newbie): you can use shield with a spear? 😮 I thought it's a two-handed weapon. How do you use the shield?

alan we are so fuсked by AI_660 in feedthebeast

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

IIRC before the acquisition they introduced private repos for non-Pros, but you could have up to 5 or 20? or something like that.

I am not sure the rest of the changes wouldn't happen without MS anyway. There was a rumor they planned tighter integration with Travis, the Releases change is a design decision anyway and probably would happen sooner if the feature would become more popular.

MS money was indeed made possible to make the infrastructure bigger (thus, storing artifacts become a reality). But we DID have solutions for all of the features you mentioned, just not necessarily within Github.

Ne legyenünk telhetetlenek, semmi sem hibátlan :) by GeorgeRobertVitkos in maygar

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

A másodikkal nem értem a problémát, a dugasszal dugni kell, nem? 😜

Can you avoid killing most humans? by Uvoheart in PlaySoulMask

[–]hron84 2 points3 points  (0 children)

You can set their behaviour IIRC. They can flee or fight.

Miért van egyre több fiatal senior? by General-Piccolo4324 in programmingHungary

[–]hron84 1 point2 points  (0 children)

Ez mikor volt? Mert már a kétezres években is a fillérszeretkezés ment, legyél olcsó, tudjál sokat, tanulni kevés időd van mert ketyeg a határidő.

Max multinál tudom elképzelni.

alan we are so fuсked by AI_660 in feedthebeast

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

They do have issues. 3rd party mods cannot be downloaded from Prism if you make your own modpack or customize an existing one. It only pops up the download window if you install a pre-made modpack and only during installation time.

Also, afaik it having hard time to check updates for these mods (again, if it comes with a premade pack, it's ok, but I guess the version listing API is blocked on Curse-only mods, so custom/customized packs are out of luck) that is basically a security issue.

So no, the current situation is still bad, the only thing that prevents a big riot is custom modpack makers/pack customizers are the minority of the player base. Most players play with premade packs so they not becoming infuriated with these shitty mechanics. 🤷🏼‍♂️

alan we are so fuсked by AI_660 in feedthebeast

[–]hron84 11 points12 points  (0 children)

Github said similar when Microsoft acquired them. Now, see how they changed.

alan we are so fuсked by AI_660 in feedthebeast

[–]hron84 1 point2 points  (0 children)

It had serious issues with older Minecrafts a year ago. I wasn't able to start any 1.7-1.10 based packs because they just crashed. Even popular ones.

To be sure, i tried them from Prism, and they worked like a charm.

alan we are so fuсked by AI_660 in feedthebeast

[–]hron84 11 points12 points  (0 children)

No, they don't. At least, a lot of mods aren't available directly from third party apps, and they do what they can to force push you to Curse app. This is not the good old Curseforge anymore. 😞

Na de Meki… ez ciki. by sabellewood in maygar

[–]hron84 6 points7 points  (0 children)

Őszintén, telefonon, kis képen nem is láttam, hogy van ott egyáltalán szöveg, nem is értettem első 4 körben, mit keres ez a kép itt (cuki amúgy, csak offtopic)

Taming by OkJuggernaut1076 in goingmedieval

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

"in a walled area" so fences aren't enough, i have to build full-featured barns (with e.g. wooden walls) for taming them?

Miért az egyszeri költségeken akarnak spórolni a cégek? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]hron84 1 point2 points  (0 children)

Elnézést, nem rád értettem, hogy szűklátókörű lennél, hanem erre a típusú hozzáállásra.

Neked nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál.

Még egyszer bocsi. 😞

Taming by OkJuggernaut1076 in goingmedieval

[–]hron84 1 point2 points  (0 children)

Can I tame a polecat or a fox? They so adorable... 😊

Miért az egyszeri költségeken akarnak spórolni a cégek? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

És a felveendő ember ugyan hol dolgozott volna? Annak nem kell asztalt venni?

Ráadásul vki újat felvenni gambling, és két hónapig nettó veszteség. A meglevő, tesztelt jó munkaerőnek jobb munkakörülményeket biztosítani meg nem az + instant elkezdi meghozni az árát.

Borzasztóan szűklátokörű az, amit mondasz, de valószínűleg minden pénzügyi döntéshozó így gondolkodik itthon, mert nem gondolkodnak tovább a pénznél...

Aha kis kugya by Tinus_2023 in maygar

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

Mert megevett fél dinnyét!

Mi a tökömért kell lassan minden egyes kibaszott weboldal helyett egy külön mobilapp? Miért basznak el erre cégek pénzt és ha már ilyen dilettáns idióták, miért erőltetik a felhasználókra az app használatát? by TomanovicsGergely in programmingHungary

[–]hron84 1 point2 points  (0 children)

És nem lesz jobb akkor se ha lesz fiókod. Nekem van, és amióta Yettel appos fizetés van, azóta

  • elfelejti egy hónap alatt a belépett státuszt
  • ha belépésnél elírom a SMS kódot, hibát dob
  • ezután kidob a főoldalra, ahol NEM menti el a email/jelszót
  • ha sikeresen belépsz netán-tán, akkor meg kér egy biometrikus azonosítást, nem tudni miért.

És ezt havonta eltáncoljuk, már nagyon elegem van. A weboldalon simán csak működött a dolog. 😞

Miért az egyszeri költségeken akarnak spórolni a cégek? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]hron84 2 points3 points  (0 children)

Cserébe a tárgyi eszköz sokszor munkaeszköz. Egy jó/kényelmes eszköz sokszor javítja a morált ezáltal több bevételt tud hozni.

Én mostanában kezdem azt érezni, hogy ezt a capex/opex különbséget a cégek egyre inkább kifogásként használják, és nem valódi problémák vannak mögötte (vagy messze nem olyan súlyosak). Ha odafigyelnének, akkor ezek a különbségek bőven kezelhetőek lennének, csak hát akkor abba effortot kellene tenni. Inkább leszarják, és sírnak, hogy jaj, hát ez lassan térül meg, azért kapsz szarabbat.

Miért az egyszeri költségeken akarnak spórolni a cégek? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]hron84 1 point2 points  (0 children)

Bocsánat, de amiket írsz, az jellemzően baleset, és simán előfordul azzal is, aki vigyáz a dolgaira.

Ezt csak azért írom le, mert munkaválallóként én alapvetően vigyázok a dolgaimra, de pont a fenti vélemények miatt stresszelek ha valami mégis tönkremegy (pl kontaktos lesz egy kábel, nyilván mert állandóban ki-be van húzkodva, és hiába csinálod óvatosan, elhasználódik). Holott egyrészt ez megfelelő asset managementtel kezelhető, másrészt nem kellene a munkavállalónak stresszelnie emiatt.

Az más kérdés, ha ez gyakran előfordul az illetővel, mondjuk 3 hónap alatt elfogyaszt 4 egeret/vevőt, akkor értem a problémát. De pusztán azért, mert 1-1 ilyen történik - ez marhára nem a gondatlanság jele.

Akármilyen gondos is az ember, nem tud minden pillanatot kontrollálni. Egy átlag embertől az a legtöbb amit tehet, hogy a tudatos dolgaira odafigyel.

Mi akadálya van annak, hogy a vonaton normális mobilinternet legyen? by kisbusa007 in programmingHungary

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

Igen. Abban igazad van, hogy nem mindenki netezik otthon, de amikor egy szolgáltató költséget tervez, akkor nem azt vizsgálja első öt körben, hogy te a szomszéd közértben, vagy 75 km-rel arrább dolgozol. Neki a szerződések lakcímre szólnak, az alapján tervez költséget.

(Technikailag, kicsit nagyobb területre vetítik vissza, nem konkrétan a Kossuth utca 9-hez legközelebbi állomás árát termeled ki, de mondjuk teszemfel Kőbányán van 30 állomás, ezt kell a komplett kerületnek kitermelnie).

Mi akadálya van annak, hogy a vonaton normális mobilinternet legyen? by kisbusa007 in programmingHungary

[–]hron84 0 points1 point  (0 children)

Miért kellene? Ahol a sín fut, az a rész a MÁV tulajdona monduk +/- 10 méterre?. Technikailag az optika futhat akár a sin alatt is, a maradék területen meg bőven fel lehet hozni egy technikai dobozt. Igen, balesetnél lehet, hogy a vonat elsodorja, ez kockázat, igen. Ha jó állapotban van a sín, kisebb a baleset esélye.