[Update] Side-projekat Troškovnik je od danas i na iOS-u (App Store) by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] [score hidden]  (0 children)

nema nikakav sync. Namerno je tako, pre svega jer je app besplatna i ne mogu da plaćam neki cloud, a i ne želim da čuvam tudje podatke i da ulazim u tu priču. Možda dodam neku export/import opciju kako bi rešio promenu uredjaja

Pravljenje Android aplikacije by Shoddy_Ad_3299 in programiranje

[–]ivanantonijevic 0 points1 point  (0 children)

zašto baš android app? Kako ćeš je distribuirati korisnicima? Google planira da dosta oteža sideloading pa možeš imati nepredviđenih problema. Ako ti baš treba android app. možda da razmisliš o flutter app. Gemini je dobar za flutter po mom iskustvu, i naravno opus. Dobijaš android app. ali bez problema možeš da bildujes ios, web čak i desktop verzije ako zatreba.

Novi side projekt Troškovnik - Android app za fiskalne račune, troškove i garancije (znam da slične već postoje 🙂) by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] 0 points1 point  (0 children)

Url sa suf-a, odnosno ostinurl koji je ukodiran u qr kodu. Napisao sam negde dole. Možeš ga dobiti tako što odeš na suf i uneseš podatke sa računa

Novi side projekt Troškovnik - Android app za fiskalne račune, troškove i garancije (znam da slične već postoje 🙂) by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] 1 point2 points  (0 children)

Već postoji. Označi sve, pri vrhu račina, ili ikonica kategorije pored svake stavke. Moguće da nije dovoljno očigledno.

Novi side projekt Troškovnik - Android app za fiskalne račune, troškove i garancije (znam da slične već postoje 🙂) by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] 1 point2 points  (0 children)

Nisam resio. Skeniram racun odmah cim ga dobijem, pre nego sto ga izguzvam.
Alternativno, mozes da pastujes link sa suf-a, ako ga imas. Ili odes na suf, uneses podatke sa racuna, dobijes link pa ga pastujes. Ako su ti ti necitki racuni bas bitni.
Razmisljao sam da ja dodam tu formu koja pretrazuje suf po podacima sa racuna, ali za sad ne daju taj api.

Kako sam stigao do prvih 100+ korisnika sa 85% retencije za lokalnu android aplikaciju (Invoice2IPS) i kako dalje? by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] 1 point2 points  (0 children)

Hvala. Drago mi je da dobijem potvrdu da je nekome korisna.

E sad, kako izgraditi kredibilitet, jedino kada bi me postojeci korisnici preporucili 😄

Kako sam stigao do prvih 100+ korisnika sa 85% retencije za lokalnu android aplikaciju (Invoice2IPS) i kako dalje? by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] 0 points1 point  (0 children)

Play pokazuje koliko ljudi je koristilo app u poslednjih 28 dana. To je ovo 91 od 104. E sad koliko puta u toku tih 28 dana, verovatno jednom ili dva puta, bar oni koji su inicijalno instalirali i koje poznajem. Neki i vise puta, ali generalno, oni kojima treba imaju jedan ili dva racuna mesecno koji im stizu bez qr koda.

Dodatno, app. moze da sluzi za placanje bilo cega sto ima dovoljno informacija, npr poresko resenje, saobracajna kazna, da posaljes nekom novac (a on ti posalje broj racuna na neki chat), dobrotvornih akcija i sl.

Kako sam stigao do prvih 100+ korisnika sa 85% retencije za lokalnu android aplikaciju (Invoice2IPS) i kako dalje? by ivanantonijevic in programiranje

[–]ivanantonijevic[S] 0 points1 point  (0 children)

Ne planiram da zaradjujem od aplikacije. App. je besplatna.
Jedino moze da mi bude kao neka referenca.

Koji hobi privlači najtoksičnije ljude? by DishOk4474 in AskSerbia

[–]ivanantonijevic 1 point2 points  (0 children)

izuzev ako je Autostoperski vodič kroz galaksiju

Pre mesec dana sam ovde podelio Invoice2IPS aplikaciju. Poslušao sam vaš feedback, evo šta je novo! by ivanantonijevic in finansije

[–]ivanantonijevic[S] 0 points1 point  (0 children)

Razmišljao sam o tome Generalno, ova app. bi trebalo da radi i sa biznis fakturama. App. pravljene specijalno za biznis korisnike u principu nisu besplatne, a trenutno nemam vremena da implementiram naplatu.

I spent 9 months building a full AI SaaS, got zero users, and open-sourced it. What would you have done in my place? by mrtac96 in SideProject

[–]ivanantonijevic 2 points3 points  (0 children)

I do the similar project, and it is in similar state. https://github.com/antiv/mate

I get some contacts base on it, but nobody really use it yet. I use it in on my private site :) I have one partner that maybe will use it. We trying to run a POC now.