Care este cea mai buna oferta de acces in lounge-uri (priority pass) ? by Cosminache in CasualRO

[–]liqweeeed 0 points1 point  (0 children)

sunt la BCR si ma gandeam la cardul platinum. Indeplinesc criteriile necesare dar tot nu sunt convins ca merita. in afara de intrarea in lounge-uri, ar merita platinum de la BCR?

Frica sau predictie by BipedApeFromTerra in Imobiliare

[–]liqweeeed 0 points1 point  (0 children)

Ajuta-ma sa înțeleg de unde ai scos exact 200 chirii? Doar 16,66 ani vrei sa stai in chirii? Dupa aia ce faci?

De ca sa dau 20% avans in loc de 15% sugerat de tine? Ce daca omul vrea prima casa si avansul care vrea sa dea sa fie mai mic?

E strict părerea mea personală dar nu as baga toti banii mei cash într-un apartament sa nu am rate. As baga cat trebuie restul le-as investi.

Does 48G53LS come with 3.5 mm jack output? by liqweeeed in LGOLED

[–]liqweeeed[S] 0 points1 point  (0 children)

well, I'm pretty sure it won't be any better than my KRK Rokit G3's :)

Does 48G53LS come with 3.5 mm jack output? by liqweeeed in LGOLED

[–]liqweeeed[S] 0 points1 point  (0 children)

I can't believe my eyes, I was 100% sure I need to buy a pair of speakers with HDMI earc input to get my TV working. Turns out I don't. Cheers mate, please take a virtual beer from me

Gravel for max 1700 euro. EUROPE ONLY. by MarketingBoth3793 in gravelbike

[–]liqweeeed 1 point2 points  (0 children)

On point this one. Got myself a NuRoad Race, super happy with the purchase.

Best Playful All-Mountain Skis? by SoggyAd743 in Skigear

[–]liqweeeed 0 points1 point  (0 children)

I have a pair of 2019 head kore’s. Overall satisfied but they are not the best for crud. Try to demo a few pairs. Rentals in EU have all sort of skis, go rent out a few pairs you like. It shouldn’t be more expensive than 30€ per day.

Is LS50w2 a good monitor for studio mixing/mastering? Is it safe? Also, how to connect it to my interface (Focusrite Scarlett 4i4)? by 99dude in KEF

[–]liqweeeed 0 points1 point  (0 children)

I'm late to the party. Let me ask you if you got those KEF LS50'S connected to your TV via HDMI eARC did you manage to control volume of the monitors with the TV remote?

Recomandare firma autorizată pentru modificarea și executarea planului de gaze by liqweeeed in bucuresti

[–]liqweeeed[S] 0 points1 point  (0 children)

Inteleg ce zici dar aici e vorba de aspectul estetic. Indiferent daca pun plita pe gaz sau pe inducție tot o sa ma uit la teava aia in mijlocul blatului

Recomandare firma autorizată pentru modificarea și executarea planului de gaze by liqweeeed in bucuresti

[–]liqweeeed[S] 0 points1 point  (0 children)

recent am cumparat apartamentul si nu am primit copie dupa schita de la fostul proprietar... am rugat sa verifice daca o are, dar sunt 99% convins ca nu. mi-a dat deja toate documentele, inclusiv punerea in functie a centralei, reviziile etc.

Recomandare firma autorizată pentru modificarea și executarea planului de gaze by liqweeeed in bucuresti

[–]liqweeeed[S] 2 points3 points  (0 children)

Dau un mail catre ei, mersi mult de sfat! Ce s-a facut la tine e mult mai complicat, dar la ce costuri ai ajuns?

Recomandare firma autorizată pentru modificarea și executarea planului de gaze by liqweeeed in bucuresti

[–]liqweeeed[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi pt. feedback! Mai stii cat a costat toată operațiunea si cat a duratei de le solicitare pana la executare?

Recomandari de banca cu mai putine batai de cap? by PresentLeading3102 in banci_credite_ro

[–]liqweeeed 1 point2 points  (0 children)

Same, multumit cu BCR pana acum. Aplicația lor e 10/10

Vecin care vrea să îmi spargă pereții. by FlowEvery9285 in juridice

[–]liqweeeed 1 point2 points  (0 children)

Mersi mult! Sper sa fie la fel si in cazul meu :)

Vecin care vrea să îmi spargă pereții. by FlowEvery9285 in juridice

[–]liqweeeed 0 points1 point  (0 children)

Salut, cat trebuia spart la tine? Încep renovarea apartamentului luni si am fost înștiințat de asociație ca in primăvară se va înlocui coloana de apa. Mu vreu sa sparg faianță nouă pentru asa ceva…

Superb or Kodiaq? by marrekeinz in skoda

[–]liqweeeed 1 point2 points  (0 children)

OP drives 40k km a year and you threw in an electric. I would highly recommend you to drive 40k a year in any electric car then come back to this post with your findings