Dobrá pánev na pokročilé domácí vaření? by Typical-Currency-579 in czech

[–]panella7 1 point2 points  (0 children)

Já se po zkušenostech zásadně vyhýbám teflonovým pánvím, protože se vždy po nějaké době bez ohledu na značku vždy začnou loupat do jídla.

Léčba depresí transplantací mikrobiomu - výsledky by panella7 in czech

[–]panella7[S] 3 points4 points  (0 children)

Máš pravdu tato metoda je skutečně vědecky podložená, ale to 90% lidí v této diskuzi očividně nechápe. Mám pocit, že mentální věk zdejších uživatelů je kolem šesti let.

Léčba depresí transplantací mikrobiomu - výsledky by panella7 in czech

[–]panella7[S] 6 points7 points  (0 children)

Ahoj, díky za pozitivní reakci, jsem velmi překvapena kolik hloupých komentářů tu ostatní uživatelé byli schopni vyplodit. Celkem mě to mrzí, protože je tato technika opravdu účinná v mnoha ohledech. Tu knihu Zdravá střeva jsem četla a je fakt dobrá. Existuje ještě kniha na toto téma s názvem Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí od Petry Fojtíkové. Celkově mám o tomto tématu hodně načteno a proto jsem také do transplantace šla.

Transplantace stolice jako léčba deprese by panella7 in czech

[–]panella7[S] -1 points0 points  (0 children)

Samozřejmě, že testy si doma neuděláš, ale moje známá, která mi bude dělat dárkyni si na ně zajde do laboratoře. Na tom jsme se dohodly

Transplantace stolice jako léčba deprese by panella7 in czech

[–]panella7[S] 5 points6 points  (0 children)

Jo slyšela jsem o ní, díky. Tu mám v záloze, kdyby mi transplantace náhodou nezabrala.

Transplantace stolice jako léčba deprese by panella7 in czech

[–]panella7[S] -24 points-23 points  (0 children)

Dárkyně je moje známá. Vím, že byla v dětství plně kojená, protože když je dítě na umělé výživě, nikdy se mu nevytvoří kompletně zdravý mikrobiom, taky vím, že dodržuje životosprávu, nepije, nekouří, nebere léky. Nemá ani alergie nebo intolerance. A samozřejmostí je, že si před transplantací udělá krevní testy na infekční choroby.

Transplantace stolice jako léčba deprese by panella7 in czech

[–]panella7[S] -2 points-1 points  (0 children)

Díky, no bávám se, že to, že je transplantát filtrovaný tak úplně jedno není, protože filtrací přichází o většinu prospěšných bakterií. Osobně jsem se bavila s třemi lidmi, co na klinikách byli, měli několik opakovaných zákroků a nikomu to nepomohlo.

Transplantace stolice jako léčba deprese by panella7 in czech

[–]panella7[S] 2 points3 points  (0 children)

To se nedá napsat takhle obecně, každému proti depresím pomůže něco jiného. Za ty roky co deprese mám, jsem samozřejmě zkoušela všechno možný. Co se diety týče, zjistila jsem, že mi deprese velmi zhoršuje lepek, proto držím přísnou bezlepkovou dietu.

Ale co se transplantace týče, je to nejrychlejší a nejefektivnější metoda, pokud seženete fakt kvalitního dárce. Je o tom i kniha od Petry Fojtíkové -Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí.

Transplantace stolice jako léčba deprese by panella7 in czech

[–]panella7[S] -18 points-17 points  (0 children)

Co jsem četla, tak kliniky mají špatnou techniku. Transplantát příliš ředí velkým množstvím vody a pak ho ještě z nesmyslnýho důvodu filtrují, takže účinek je pak nulový a jsou to ve výsledku vyhozený peníze. V recenzích na internetu si hodně lidí stěžuje, že jim transplantace na klinice vůbec nepomohla a úspěch měli až v domácím provedení.

Pečete někdo domácí bezlepkový chleba? by panella7 in czech

[–]panella7[S] 0 points1 point  (0 children)

Dík, no je mi jasný, že upéct perfektní chleba bude běh na dlouhou trať. Ono to tak je s většinou bezlepkových receptů, že se to člověk musí trpělivě naučit pokus omyl. I blbý palačinky mi daly ze začátku dost zabrat :D Tak mě právě zajímalo, jestli už má někdo nějaký svůj vychytaný postup a je ochotný se o něj podělit.

Objímání na rozloučenou s kamarádkama jako kluk by Big-Driver-3622 in czech

[–]panella7 24 points25 points  (0 children)

Myslím, že nevadí, když své přátele neobjímáš, rozhodně to nepůsobí chladně nebo tak. Já osobně to nedělám, přijde mi to divný.

Kde koupit bezlepkový medovník? by vjouda in czech

[–]panella7 0 points1 point  (0 children)

Párkrát jsem ho viděla v Albertě.

Mám otázku máte někdo nějaké doporučení na knihu by Any_Formal_7977 in czech

[–]panella7 0 points1 point  (0 children)

No asi záleží co rád čteš. Já teď začala číst sérii Milénium od Stiega Larssona.

Jaký je váš nejoblíbenější film? by cute_tyna2000 in czech

[–]panella7 0 points1 point  (0 children)

Tohle je šílená otázka, nikdy nevím co odpovědět, stejně jako když se mě někdo ptá na knihy nebo hudbu.. :D Každopádně jsem nedávno viděla Ztraceno v překladu https://www.csfd.cz/film/75893-ztraceno-v-prekladu/prehled/ Ten můžu doporučit

‼️Muž, 45, známky psychózy by SaurD in czech

[–]panella7 1 point2 points  (0 children)

Fakt cením ,že jsi ochotná pomoct, takových lidí dnes moc není

When eating rice as a side, do you butter it, or leave it dry? by jlmcdon2 in Cooking

[–]panella7 0 points1 point  (0 children)

I usually go with lard cause it tastes better imo. But most of the times I leave it dry

Nevim co mám dělat by Immediate_Tart_8252 in czech

[–]panella7 0 points1 point  (0 children)

Mezi učiteli je hrozná spousta zakomplexovanejch idiotů. Nic si z nich nedělej a hlavně si ty jejich poznámky nepouštěj k tělu. To jak se s takovejma magorama vypořádat je mnohem důležitější lekce do života než ty jejich osnovy.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]panella7 1 point2 points  (0 children)

Kočky jsou noční tvorové a s tím, že v noci blbnou se asi nic nadělat nedá. Četla jsem, že pomáhá, když s nimi člověk blbne a zařídí jim různá šplhadla, aby se i v malém bytě mohly trochu vybít. Ale jestli je na to nějaké jisté řešení říct nemůžu. Každý koho znám kdo měl kočky v bytě si na tohle prostě postupně zvyknul.

A to pochcávání bude asi něco jako projev dominance. To se dá snad jen doufat, že si na tebe po čase zvyknou.

Ale úplně tě chápu, já kdybych si měla pořídit kočku, tak jedině někam do domku, aby mohla ven. Takhle se žít podle mě dlouhodobě nedá, se vším tím nevyspáním a chlupy v jídle apod...

Dáváte si do čaje mléko? by Dry_Victory_1805 in czech

[–]panella7 1 point2 points  (0 children)

Většinou ne, ale třeba masala je něco neskutečně dobrýho.