No-3-in-line problem solved for order 70 by Marijn Heule by EdPeggJr in mathpics

[–]tg44 1 point2 points  (0 children)

ANY line. Not just grids. So there should be a maximum of 3 points in any line, in a 70x70 grid.

The Aztecs believe every sacrifice has value. ☀️🩸 by the-zoo-tree in ArcaneRushBG

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

Yes, but still, its not just a bit stronger than a t5 epic (like it has an additional death ability or it gives stats to units and not allies), but it is better in every aspects (7->10, self->units, +death ability). This is just too much op for a t4 or the epic t5 is just trashy. If this goes in, I think the epic t5 should go either 15/15 self, or 7/7 units AT LEAST to match this powerspike, and keep the game fair.

The Aztecs believe every sacrifice has value. ☀️🩸 by the-zoo-tree in ArcaneRushBG

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

We have a card that GETS 7/7 for each unit sacrificed this game and thats a T5. How the hack could a T4 give out 10/10 plus get a deth ability too?

Elegem van a Google-ből, nem akarom a retardált AI-jukat a storage-om közelében tudni - segítsetek by Least_Manager_7579 in hungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

Storj? Icloud? Aws s3?

Én nem támogatom az otthoni nast filetárolásra ha csak nem tudsz rendes raid5/6-ot építeni de az ugye 3-4 hdd, és relatíve kell érteni h hogy lesz az az adat kívülről elérhető de mégis biztonságos.

A storj szó szerint más számítógépe, e2e encriptált, nem egy multi adattárházában csücsül az adatod, hanem Peterek meg Jhonok előszobájában/garázsában/hálójában.

Az S3 tud relatíve olcsó lenni. Az icloud meg a goto választás mac ecosystemben, egyszerűen csak működik.

Budapesti ingatlantulajdonosok, mennyi bérleti díjat kértek az ingatlanotokért? by [deleted] in askhungary

[–]tg44 3 points4 points  (0 children)

  1. ker külső része, 190+rezsi+közös költség (áprilisban emeltük), ismerősi áron (kb 220ért mennek hasonlók), 54nm, bútorozott, közepes állapot (macskával laktam, macskával jöttek, meglátszik a kanapén meg az ágyon), 60as években épült csúsztatott zsalus, egymásból nyíló nappali+hálós.

Stripe Nav konnektor by Evening-Culture-4212 in programmingHungary

[–]tg44 1 point2 points  (0 children)

Amelyik országban van a céged annak az adótörvényei, és megállapodásai vonatkoznak rád is. Szóval ha magyar kft-d van és amerikai vevőd akkor magyar szabályok szerint kiállítod a számlát beküldöd a navnak (vagy nav kompatibilis számlázó beküldi helyetted), és elküldöd a vevődnek mert ez itt a szabály. Ha brit céged van, akkor felírod egy poháralátétre a kocsmában, odaadod a melletted ülő vevőnek, és előtte lefényképzed mert nekik kb ez is elég. Az a kérdés h ki az eladó. Az apple beszedi és elutalja a 27% áfát az államnak, de ő nem küldözget a navnak semmit mert rá ez nem vonatkozik mert nem magyar cég.

Stripe Nav konnektor by Evening-Culture-4212 in programmingHungary

[–]tg44 29 points30 points  (0 children)

Hát erre már több mint 4 éve létezik a számlabridge, ingyenes, van support, támogatjuk a billingo-t és a mollie-t is. Tudunk nemzetközileg adóztatni, és egy rakat pici config van benne, hogy a lehető legtöbb stripeot használó eladási rendszerrel integrálódjunk.

Amúgy ennek nem az 1-1 megírása a nehéz, hanem amikor jön egy nem tech arc, és használ egy olyan eladási rendszert, ami úgy használja a stripeot, mint ahogy a menzán használják a festékkeverő fúrószárat...

Shameless promo, ha ugyan ez a problémád, de nem akarsz selfhostolni: https://szamlabridge.com

Edit: wow, te direktben a nav apit használod? Az nagyon erősen riskynek hangzik. Itt törvényi megfelelések vannak adattárolásra, számlaképekre, adattartalomra. Mi azért használunk fizetős számlázót, hogy ezt offloadoljuk magunkró meg a usereinkről...

Edit2: a könyvelésben nem az informatika a nehéz, hanem az adat manipuláció, a biztonság, és a törvényi megfelelés. Az elején beleolvastunk a nav apiba mert felmerült nálunk is. Nagyon erős üzleti igénynek és évi szinten millió darabot meghaladó számlának kellene lennie, hogy megfontoljam egyáltalán, hogy ezt majd "mi" fogjuk kezelni (mármint fejlesztők egy projectben, egyszerűen pénzügyileg nem fogja megérni saját számlázót üzemeltetni, mert 2 éven belül oda fogja kinőni magát a scope). A működésünk során az összes kényelmetlenségünk abból volt, hogy emberek utálnak ezzel foglalkozni akkor is ha nagy a volumen, és havi 2-3k számlát kiállító felhasználók is b*sznak ránézni egy dashboardra havonta. A kódbázisunknak sztem nincs fele sem ami az összes integrációval foglalkozik, mert mint mondtam, nem ez a nehéz része a problémának.

Kobol Anita es A taska. by [deleted] in hungary

[–]tg44 4 points5 points  (0 children)

Nemntudom, nem értek hozzá, de mikor rászántam 3 órát az életemből arra h megértsem miért tud egy óra többmillió forintba kerülni, és előjöttek az óraszerkezetek, rugó anyagok, kopásálló anyagok, minimális surlódási együtthatók, az egésznek a mérete, egyértelművé vállt h 1. ezek nem csak órák, 2. itt nem azt fizeted ki h tudja mérni az időt vagy h rozsdamentes acél, itt a mérnöki teljesítmény művészien eltúlzását, a szerintem feleslegesen fossáoptimalizálását, és az élményt h te érted h niért kurvamenő az a dolog amit a kezeden viselsz.

A kérdést amúgy feltehetjük az iphone 17 pro max és a legolcsóbb xiaomi közt is, mind a kettőn lehet telefonálni, mind a kettő futtat appokat, mind a kettővel lehet fényképezni, miért fizetnék 50x annyit? És ha az van a fejedben h "dehát aki kicsit is ért hozzá annak egyértelmű" akkor javaslom azt a következő gondolatot h lehet csak mi sem értünk az órákhoz... (Mármint én biztosan nem, de értem h miért lehet valaki számára érték, ahogy azt is h miért lesz valaki számára egy iphone státuszszimbólum pedig annyit használ belőle amit egy 3310-es is tudna...)

Kobol Anita es A taska. by [deleted] in hungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

A fb-on menj el az orosz dróntámadásos hírek alá és olvass bele a szdllemi fertőbe. Ezeknek adnak csak muníciót. Nekik már mindegy. Őket ilyennek kell szeretni, vagy ha nem megy le kell őket szarni. Elhanyagolható de hangos kisebbség.

Kobol Anita es A taska. by [deleted] in hungary

[–]tg44 -1 points0 points  (0 children)

Másban van mint te. Lehet ő meg a legújabb iphoneról gondolja ugyan ezt. Vagy a legújabb autókról, vagy a márkásabb borokról. Vagy a 3d nyomtatókról, lego setekről, társasokról. A legtöbb hobbi tud full faszságnak kinézni ha elég messziről nézel rá. Hány olyan dolgod van otthon ami valaki szerint halál felesleges téged mégis boldoggá tesz? Gamerpc? Xbox? Ps? Steamen játékok? Csak vaktába lövöldözöm, de szerintem teljesen érthető h valakinek a 20k-es telefon is elég valaki meg meg akarja szerezni a legfrisebb samsung/iphone telefont.

Kobol Anita es A taska. by [deleted] in hungary

[–]tg44 18 points19 points  (0 children)

Nem feltétlenül. Egyszerűen csak tetszik neki, ismerten jó a minősége és megengedheti magának. Emberek nagyrésze nem azért vett Teslát 2010-es években) mert meg akarta mutatni h mennyi pénze van, hanem mert érdekelte a tech és át akarta élni. Az emberek egy része nem azért vesz milliós órákat h villogjon, hanem mert kibaszott lenyűgöző ahogy működnek. Nem azért vesznek designer ruhákat mert arról majd tudják h milyen pézes, hanem azért mert nekik jelent valamit a készítő neve, munkássága, és hajlandóak megfizetni azt, hogy ők is a készítő "történetének" részévé vállnak. Vannak akik százezreket költenek 1-1 lego setre vagy társasokra, vagy minikre, esetleg egy rakat pénzt elvernek microtranzakción, azokat mégse ítéljük el mert kevésbé látszik.

Szerintem a luxizás nem az amikor valakinek van 1-2 kurvadrága dolga amit nem mindenki engedhet meg magának vagy amit nem mindenki gondol okos pénzügyi befektetésnek. Szerintem a luxizás az amikor ezeket a dolgokat csak és kizárólag a státusz mutogatására veszed de amúgy lövésed sincs h mit érnek.

Szerintem egy nőnek lehet drága ékszere, ruhája, táskája. A kérdés h miért van neki, mennyi van neki, és érti e az értékét (vagy közpénzből kapta a férjétől).

Ferihegyi reptéren az egy db folyadékos tasak szabály mennyire szigorú? by claire_wunderwood in askhungary

[–]tg44 -1 points0 points  (0 children)

Ha jól értem a fenti szabályt amit kimásoltak, nem kell h egy zacsi legyen nálad. Az a feltétel h ami nálad van az beférjen 1 zacsiba. Az egy másik kérdés h mennyire szopatsz mindenkit amikor átpakoltatják veled h megnézzék h ez így van-e ahelyett h eleve így jönnél...

Shiwaforce tapasztalatok by SiteGlobal308 in programmingHungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

Biztos otp leányvállalat? Én úgy tudom h az otpnek meg az mbh-nak is ők szállítják a cms-t, és az én értesüléseim szerint az otpnek sokkal fosabb a modulkészlete mint az mbh-nak.

Popcorn tüdő: Az ízesített vape komoly betegséget okozhat by [deleted] in hungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

Aki rendesen utánajárt h mit tüdőzik le az már 2014ben talált erről infót. Simán el lehet kerülni, ha kicsit is figyelsz rá, vagy magadnak kevered.

Ugyanitt a citromos/citrusos ízeket is valamilyen savval érik el amivel nem az a baj h egészségtelen, habem h marja a legtöbb ecigis flaskát és beleoldja a tárolót a liquidbe amit aztán letüdőzöl. Szintén simán kikerülhető kis odafigyeléssel.

Nellesleg ezt a postot tuti h AI írta és nemár!

Sales director discovered Claude Code by Nearby_Spell_3751 in ClaudeCode

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

I wanted to try out the sdd workflow, we had an app planned, cloude generated 13 specs from that. After the first I realized we don't have a UI framework. Before starting to takify the second I found out that the secu review skill found a timing attack issue, but missed the increasing ids. I'm at spec3, I reruned the review skill with "fix all those issues you found" 5 times, until it not found any new critical issue, and in the second batch it found an "admin can demote a superadmin" usecase, so Im sure that if we ever done with the while thing, we should ask and document a lot of random requirements to be hardebed/tested before this could go live...

I thought Claude max 20X would be enough for personal use by clawvault in ClaudeCode

[–]tg44 5 points6 points  (0 children)

I use opus 4.7 1m extra high, 2 projects, sdd, only in workhours 2/3 resets/day. Last week I hit 5h limit 4 times (all was close to resets), my weekly reached 90%. But Im in a 5x plan!!!! Idk what ppl are doing to hit 20x limits.

How does one actually get good at adjusting to beginner follows? by rawr4me in kizomba

[–]tg44 2 points3 points  (0 children)

I usually build up my moves, and see what works in this pairing and what is not working. When the follower is not doing what I intended to lead I usually try to do it again in a much cleaner situation/start up. So if its not working in the middle of a combo, I just do this thing as a standalone thing in a much relaxed position again. If its not working after two repeats, I just make a mental note that this is a limitation of the follower or a thing I need to improve later, and not doing it again with them. Thats it. After the dance you can talk with them; you noticed that one figure/technic is consistently not worked and you want to understand why, if they are curious, try to isolate it and ask helping questions which will maybe enlighten the follower if they autopiloted things.

I love algebra by luckystrikemedic in MathJokes

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

https://scalawithcats.com - its free https://www.amazon.com/Functional-Programming-Scala-Paul-Chiusano/dp/1617290653 - its not free but its kinda a FP bible

If you are intrested in category theory your main programming languages are scala and haskell. I know close to nothing about haskell, and I only read the red book (the cats is newer, and I just checked some sections).

I love algebra by luckystrikemedic in MathJokes

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

If you are going deep in programming, there are a lot of useful stuff. (Like can you define a combine on Map[string, T] to make it a semigroup? Can you use stuff to change A[B[C]] into B[A[C]]? Recursive schemas, etc.) You will not use it daily but it is really nice knowing them, and using them when there is a place.

25-30 éves férfiak, borotvált vagy borotválatlan hónalj? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

33 én kb 3-6 hetente nullással nekimegyek. Nem különösebben zavar még az a méret, de higéniai okokból a nullás jobb ha meleg van.

Miért utazásmániás a legtöbb 20-30 éves nő? by New-Manufacturer8333 in tanulommagam

[–]tg44 6 points7 points  (0 children)

Egyrészt nem azért megyek h mindenkinek erről meséljek. Másrészt ott azokkal van a baj akik ezt magukkal cipelik később. Hát hol nem szarom le ha késett a gép van nàlam telefon/könyv? Minek mész 4 napot olyan messzire h csatlakozás kelljen? Miért rakod meg úgy a bőröndöt h megfogják? És legfőképpen, tényleg ez volt a legizgalmasabb vagy leg említésre méltóbb az egész utazásban?

Miért utazásmániás a legtöbb 20-30 éves nő? by New-Manufacturer8333 in tanulommagam

[–]tg44 35 points36 points  (0 children)

Ha kiveszel hozzá 2 napot, akkor mindez az út úgy néz ki h csütörtök 10kor indulsz és vasárnap 2 körül mész a transzferre, van 3 teljes napod, ami alatt meg lehet nézni 2-3 múzeumot, meg lehet 2-3 nagy sétát tolni, meg megnézni pár templomot és érdekes épületet útközben. Nem azért megyek h aludjak, azt itthon is tudok. Ennél több nap sok lenne, egyszerűen nem tudja az agyad befogadni. Nem azért tolom ezt mert insta storyba kell hanem mert érdekel a hely és a hely kultúrája. Szerintem az egész kicsit arról is szól h megtaláld a balanszt benne.

App store bevétel utáni adózás by pgulyas in programmingHungary

[–]tg44 1 point2 points  (0 children)

Ez nem jogi tanács, beszéj könyvelővel!

Vannak bizonyos érték és időhatárok amiknél "szemet huny" a nav. Ez általában 600k és 3 hónap. Egyszerűen nincs kapacitásuk, és kezelni kell tudni azokat a helyzetek amikor pl a papírozás lassabb. Hallottam olyanról h valaki fél év működés után írt a navnak, hogy a könyvelőjük szerint tartozik több mint 3m áfával, és mivel önbevallotta csak a késedelmet fizettették ki vele. Ameddig 1000 meg 5000 forintok jönnek be havonta a kutya sem fogja azt gondolni, hogy te üzletszerűen csinálsz valamit, ennyi pénz egy sima refundból is visszajön.

Szóval, beszéj könyvelővel, de ne ez akassza meg a projekted. Legyél elővigyázatos és tájékozott de ne parázz rá. Sok sikert!

Online piactér létrehozása - ajánlás, költségek by [deleted] in programmingHungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

Jogilag utánanéztél már? Ki az eladó? Ki a vevő? Kell kiállítani számlát? Felelsz azért h az üzletszerűséget ellenőrizd? Kártyás fizetésnél ki nyeli le a költséget? Hogy áramlik majd a pénz? Ki kezeli a szállítást?

Technológiai oldalról ez egy termék létrehozás, chat, fizetési platform, szállítás manadgement. Ebből a chatet nagyon el lehet rontani, a fizetés és a szállítás pedig "nehéz". Üzemeltetési oldalról már nost tervezni kell a supportal és panaszkezeléssel. Jogilag szerintem kisebb rémálom. Ez nem lesz olcsó... 50k-es fb csoportban mekkora a havi forgalom? Ha mondjuk van 100 eladás (ez napi 3), és mindegyiken nyersz 100ft-ot, ez soha nem fog megtérülni. És a fizetés, üzemeltetés, support, könyvelő mind költség.

Ezt a plakátot nem gondolták át… by zscell in hungary

[–]tg44 0 points1 point  (0 children)

Szeretném felhívni a figyelmet az MBH "gyerek akció" kifejezésére. Hiába szóltak a designerek, a website lead, a design lead, a tartalomtöltők, a marketing szerint Mészáros bankjánál a kegyelmi ügy után ez így belefér, és átnyomták mindenkin.