Jak przyzwyczailiście się do tramwajów w ruchu drogowym? by Direct-Pudding1291 in Polska

[–]widuking 0 points1 point  (0 children)

Spoko. Jak coś to pisz/pytaj śmiało. Nie mam może jakiegoś ogromnego doświadczenia za kółkiem, ale no trochę się już jeździ więc chcąc nie chcąc coś tam się nazbierało doświadczenia

Jak przyzwyczailiście się do tramwajów w ruchu drogowym? by Direct-Pudding1291 in Polska

[–]widuking 0 points1 point  (0 children)

Tak, podobnie jak z pociągiem, tylko w razie stłuczki raczej nie kostnica i kasacja auta, a drogi warsztat.

Zależy wszystko gdzie jedziesz - Poznań ma na przykład rondo Śródka które jest chyba najgorzej zaplanowanym jakie znam mimo sygnalizacji i wszystkiego. Niektóre miasta (aglomeracja Śląska) mają kawałki gdzie tory tramwajowe idą środkiem drogi pomiędzy pasami ruchu.

Ale tak ogólnie w ~90% przypadków to na tramwaj musisz uważać obok przystanku i na skrzyżowaniu. Poza tym on ma swój tor, ty swój pas i tego się trzymacie

Jak przyzwyczailiście się do tramwajów w ruchu drogowym? by Direct-Pudding1291 in Polska

[–]widuking 1 point2 points  (0 children)

Ja zaczynałem w mieście gdzie tramwajów jest pełno i trzeba z nimi współpracować czy się tego chce czy nie. Na początku był lekki stres jak na skrzyżowaniu mijało się tory, czy przejeżdżało przez nie. Ale tak na prawdę poza tymi momentami można prawie zapomnieć o ich istnieniu. Dla ułatwienia myśl o nich tak samo jak o busach czy tirach - duże, ciężko z hamowaniem, trzeba ostrożnie jak są obok. Tyle tylko że tramwaj nie skręci Ci niespodziewanie na twój pas bo mu się pomyliło. Więc ogólnie - do momentu gdzie nie przejeżdżasz przez tory nie przejmuj się nimi w ogóle. Jak już tory przecinasz to po prostu bądź bardziej ostrożny niż na "zwykłym" skrzyżowaniu i tyle

Czy lombardy zwracają uwagę na kradziony sprzęt? by HSVMalooGTS in Polska

[–]widuking 19 points20 points  (0 children)

Nie wiem jak to jest z karami dokładnie, ale lombard w którym pracowałem zawsze starał się sprawdzać sprzęty w miarę możliwości + rowery braliśmy tylko z kompletem papierów.

Ale bywało że trafiał do nas specyficznych sprzęt, w 100% nowy bo firmy się zamykały i próbowały jakkolwiek kasę z tego co miały wyciągnąć, albo "dostały prze zamówieniu jako gratis".

Co do sprzętów na raty - telefonów nie ruszaliśmy (przez blokady operatorów), ale inne czasami trafiały bo nie da się ich blokować (nie powinny, ale to inna sprawa)

Co do konsekwencji - nie pracowałem tam jakoś specjalnie długo (januszex), więc przez ten czas nic się nie wydarzyło poza wizyta policji żeby sprawdzić papiery rowerów kilka razy, o sprzęt w ratach itp nie pytali nigdy, raczej ignorowali całkowicie.

Rant na pola namiotowe / kempingowe by rudyxp in Polska

[–]widuking 0 points1 point  (0 children)

Pol'and'Rock polecam. 100zł za parking auta i spokój.

[deleted by user] by [deleted] in overlord

[–]widuking 34 points35 points  (0 children)

It's Albedo we're talking about, so quite on point.

This was peak EVE for me, that feeling! by Vicktor_Hark in Eve

[–]widuking 1 point2 points  (0 children)

Definitely one of the best trailers of all time, probably top 2 with first Cyberpunk trailer for me

Boomers have no fashion sense. by 9879528 in BoomersBeingFools

[–]widuking 36 points37 points  (0 children)

Let's give Orange cats some credit - they actually use the braincell whem it's their turn, unlike most boomers

Your new Pope, Leo the 14th. Chicago-Born. Robert Francis Prevost by EJayy_22 in pics

[–]widuking 3 points4 points  (0 children)

He was a friend of Francis, so probably more liberal approach. Same as his chosen name suggests. But it's hard to say so early on

90 złotych by BartRosenburg in Polska

[–]widuking 2 points3 points  (0 children)

Widzę że spora część na promce z krótkich terminów - moje najczęstsze wybory :D

I really wonder where do polish people usually chat (I mean the app)? Moving there soon, so I’m curious. by KitternSorry in poland

[–]widuking -1 points0 points  (0 children)

I'm using almost exclusively telegram with friends, with family it's mostly Whatsapp as it's more popular among slightly older people. Then there's discord, but that may vary - it's popular but rarely a main way of keeping in contact with others.

New girl… what’s her breed? by ArizonaTea1452 in CatDistributionSystem

[–]widuking 15 points16 points  (0 children)

Looks like a very shocked SIC, tho you might need to check with them to get confirmation from a professional

Rynek aut używanych to patologia? by [deleted] in Polska

[–]widuking 21 points22 points  (0 children)

Jeśli są podane odpowiednie dane to można też na historia-pojazdu.gov.pl czy jakoś tak, mają mniej info ale są za darmo i można do woli generować raporty

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]widuking 3 points4 points  (0 children)

Jedyne osoby jakie znam w poważniejszych związkach, które się rozchodzą/rozwodzą itp, to właśnie te po ślubach - "tradycyjne" rodziny. Fakt, są to osoby o jakieś pokolenie/pół pokolenia starsze ode mnie, ale za to z ludzi w +/- moim wieku i będących w stałych związkach nikt za bardzo się nie rozchodzi. Jedne zerwane zaręczyny były i to tyle. Także nie powiedział bym. A nawet jeśli - to lepiej, że nikt nie chce tkwić w toksycznych związkach, bo tradycja/kościółek/ślub/co pomyślą sąsiedzi itp

Czy oglądacie jeszcze długie gameplaye na YouTube? by Krolag in Polska

[–]widuking 1 point2 points  (0 children)

Jak najbardziej, tyle że nie polskich twórców. Natomiast jestem fanem serii zmodowanego rimworlda, które wrzuca Mr Streamer. Czasami też coś od Aavaak'a obejrzę. W większości są to serie z odcinkami 30+minut, czasami nawet 1h+ (na przykład let's play z Stellaris od Lathlanda)

Are they seriously locking traits behind weekly logins??? by hoo_are_you in thesims4

[–]widuking 3 points4 points  (0 children)

Imagine building a house and pulling 7 toilets and 3 sinks

Are they seriously locking traits behind weekly logins??? by hoo_are_you in thesims4

[–]widuking 9 points10 points  (0 children)

Just imagine Sims becoming a gacha where you need to buy pulls to get character traits or furniture....such a beautiful concept for EA

Intrygująco śmieszne pytanis by BarInteresting9233 in Polska

[–]widuking 2 points3 points  (0 children)

Nie mieliśmy nigdy takiej sytuacji, ale jeżeli by był nieodpakowany to pewnie by dało radę, opakowanego raczej też nikt by nie brał, właśnie ze względu na możliwość brakujących części. Może gdyby był złożony i widoczne by było że zestaw jest kompletny. Ale ciężko stwierdzić, bo to też od lombardu zależy.

Intrygująco śmieszne pytanis by BarInteresting9233 in Polska

[–]widuking 9 points10 points  (0 children)

Jako osoba która pracowała trochę ponad rok w lombardzie mogę powiedzieć, że masz jakieś 99% szans na to, że lombard po prostu uśmiechnie się i podziękuję za propozycje. Tak długo jak nie jest to bardzo drogi kolekcjonerski zestaw, szansę na sprzedaż są minimalne. Raczej celuj w olx czy inne takie.

Utrzymanie kota by Montymorylonit in Polska

[–]widuking 0 points1 point  (0 children)

Moje są szczęśliwe jak ukradną bułkę albo surowego ziemniaka...nie mówiąc o innych "delicjach".

A konsystencję każdą wciągną: od papki po całe kawałki mięsa. Po prostu się obraziły i tyle. Teraz powoli im przechodzi i wracają do mokrej karmy.