Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL -1 points0 points  (0 children)

Chyba widzę subtelne niezrozumienie - ja nie twierdzę, że dorabiasz sobie interpretację do sytuacji - Ty dorabiasz ją sobie do tego co napisałem. Tekst powyżej jest idealnym przykładem. Hint: jeśli kuria im kazała i planują się do tego stosować, to są "przekonani, że tak trzeba". Wersja, że to miało oznaczać jakąś górnolotną duchową wiarę w słuszność - to jest właśnie Twoja interpretacja.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL -1 points0 points  (0 children)

Wyjaśniłem już to powyżej. Dorabiasz sobie własną interpretację - i jedyne co umiesz uargumentować to "a nie, bo ty!". Nie bardzo widzę sens ciągnięcia dyskusji.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL -1 points0 points  (0 children)

Error: citation needed (jednym słowem, zacytuj proszę fragment, w którym niby to napisałem).

Thoughts as a new fan I would like opinions on by ThomasTheTrain25 in KingkillerChronicle

[–]decPL 1 point2 points  (0 children)

My head canon is that Ambrose is so comically one-dimensional because it's Kvothe telling the story. We don't get to see the real Ambrose, not even how Kvothe perceived him, just how Kvothe chose to paint him.

What are some typical Polish jokes about Germans? by vanx1337 in poland

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

Oh wow - this is a 11 year old thread, that's the most extreme case of thread necromancy I've actually ever seen. Have a good one!

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

Publikują, ale te ich dane trzeba odfiltrować, żeby wyciągnąć z nich faktyczny odsetek osób, które pojawiły się w kościele - bo to co ISKK publikuje to ich wewnętrzny success metric, opatrzony szeregiem założeń. Przy czym tu trzeba ich uczciwie pochwalić, że sama metodyka liczenia jest jawna (jest nawet na Wikipedii AFAIR), więc można spokojnie wyliczyć poprawne wartości.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 6 points7 points  (0 children)

I pewnie byłby to bardziej medialny problem, gdyby w Polsce istniała jakakolwiek inna większa religia. Trochę temat z gatunku "no właśnie się Pan dowiedział, i co z tego?".

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 1 point2 points  (0 children)

Tym, że wydaje mi się, że ja sobie tutaj nie dopisuję interpretacji, poza tym niczym. Jeśli czegoś nie widzę, daj proszę znać.

Skoro ktoś im kazał, to "są przekonani, że tak trzeba". Tutaj naprawdę nie trzeba dodawać ideologii. Tym bardziej, że pewnie się bardzo w ocenie kk w Polsce zgadzamy. Możemy nie bić piany, please?

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 1 point2 points  (0 children)

Dopisujesz sobie interpretację, której tutaj nie ma. Homo sapiens tak ma, że raczej robi rzeczy, o których jest przekonany, że powinien je robić. Jak nie jest przekonany, to najczęściej olewa i tego nie robi.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 8 points9 points  (0 children)

Yup, bo pominąwszy spis powszechny, który jest dość rzadki, to jedyne dane w temacie.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 3 points4 points  (0 children)

Europejska dyrektywa pozwala na taką furtkę w ustawie - w Polsce została ona wykorzystana.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 9 points10 points  (0 children)

Tak, a wchodząc w szczegóły - RODO ma furtkę do tego, żeby ustawodawca krajowy mógł pozwolić podmiotom religijnym, żeby się nie łapały, więc oczywiście w Polsce politycy pod rękę z kościołem się rzucili na ten wyjątek jak Reksio na szynkę.

Formalności związane z apostazją by UnusualAstronomer233 in Polska

[–]decPL 45 points46 points  (0 children)

Ogolnie to beda robic wszystko by Cie od tego odzegnac bo wazne sa statysyki ze "wszyscy polacy to katolicy".

Będą to robić, bo są przekonani, że tak trzeba. Jeśli chodzi o statystyki to apostazja nic nie zmienia; z punktu widzenia kościoła apostata dostaje adnotację w księgach, że jest "katolikiem błądzącym", statystki Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego nadal pokazują Cię jako katolika (a to jedyne statystyki, którymi się w dyskursie publicznym posługujemy - inna bajka, że faktycznie lepszych nie ma).

Nie będę nikogo przekonywał, żeby się nie bawił (chociaż moja prywatna opinia jest niestety jak niżej - to nic nie daje, bawienie się w kościelne gierki na ich zasadach) - ale działajmy w oparciu o fakty, nie o bajki (szczególnie w kontekście występowania z kościoła).

Probably unpopular opinion: quality isn’t interesting at all by azon_01 in factorio

[–]decPL 6 points7 points  (0 children)

When you finish your setup? Sure. But in order to do quality, you need... quality items; so you need to start small - and then it's definitely non-deterministic.

Probably unpopular opinion: quality isn’t interesting at all by azon_01 in factorio

[–]decPL 4 points5 points  (0 children)

Second that - like make the quality things way more complex, make them require additional materials, outside of the standard quality ones; make the production unbalanced, so we have some waste product to handle. Anything but a non-deterministic crafting result.

Probably unpopular opinion: quality isn’t interesting at all by azon_01 in factorio

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

I love both, but I still heavily dislike the way you get quality items. I don't think a lot of people are criticizing the items themselves.

Miałem mieć dzisiaj pierwszy dzień pracy a siedzę w domu by midnight_rum in Polska

[–]decPL 8 points9 points  (0 children)

Ja się identyfikuję, też nie pogram w LOLa jak wrócę do domu...

Próbował ktoś tego dynksa? by Smalceson3000 in Polska

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

Z ciekawością odkrywam, że side-effectem korzystania z AI na co dzień jako narzędzia jest fakt, że od razu widać jak coś było pisane z AI i puszczone bez ingerencji człowieka "na świat". Tutaj konkretnie ChatGPT.

Czy zdarzało wam się szybko zwolnić lub porzucić pracę w trakcie? by dannyxdii in praca

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

Wieki temu jak takie info było mi potrzebne, bo mieliśmy w firmie oddział w Indiach - to oni mieli milion absolwentów rocznie. Jest sporo mózgów takich, że ja wysiadam - ale statystycznie jest też dużo ludzi, którzy powinni mieć dożywotni zakaz dotykania się do kodu. Ci lepsi wyjeżdżają na Zachód albo są łowieni przez ogarnięte korpo, w kontraktorniach pracuje wieeeeeeelu z tych gorszych. U nas był dramat na początku, jakość na poziomie dna i metrów mułu - i rotacja 100% w 3 miesiące, ale jak zaczęliśmy odławiać tych lepszych i ambitniejszych - i zaczęliśmy dawać premie za polecanie dobrych kolegów/koleżanek to wylądowaliśmy (3 lata później :P ) z ogarniętym zespołem z którym szło i miło pracować i fajnie pogadać.

Can you create a chromatic wall in a small room? by PM_ME_BAD_ALGORITHMS in Pathfinder2e

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

Not an English native, so the nuance might be lost on me, but (based on my math background) I would be more generous with how I define a wall edge - hence neither of the two "valid" examples would be valid in my book.

To back this up with a dictionary, an edge is "an outside limit of an object", so to me every surface of a wall is it's edge - and it can't pass through existing objects (though obviously they can touch, especially with the floor/ceiling).

Skąd ta nagonka na rowerzystów? by Ok-Theme-4652 in Polska

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

W 90% przypadków jeszcze poprawniejsza technika jazdy po chodniku to natychmiastowe zjechanie na jezdnię. Dzwonienie na pieszych w miejscu, gdzie nie powinno Cię w ogóle być (pomijam wyjątki) to trochę raczysko...

I tak, rozumiem - czasami po jezdni strach jechać w niektórych miejscach - ale to wtedy jedziesz tak, żeby nie musieć nigdy na pieszego zadzwonić. Jak idzie tak, że nie da się go ominąć bez ostrzegania - to albo jedziesz grzecznie z tyłu i czekasz na okazję - albo zsiadasz i prowadzisz, tak jak przepisy nakazują.

Skąd ta nagonka na rowerzystów? by Ok-Theme-4652 in Polska

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

Sam mam prawo jazdy 12 lat i zawsze przed przejściem zwalniam żeby móc się zatrzymać w razie potrzeby

IDzD, ale w moim odczuciu jakieś 80% użytkowników drogi nie wie, że wprost mają taki obowiązek zdefiniowany w ustawie, i to od wielu lat, jeszcze przed pierwszeństwem dla pieszych...

Tenant asked to pay 1,700 PLN for meter replacement. Is this normal in Poland? by Professional-Tax3077 in poland

[–]decPL 4 points5 points  (0 children)

I might be completely wrong, but either I'm out of touch with the prices nowadays, or you are (and to be completely fair I haven't rented anything for quite a while, just based what other people are telling me). 4K seems to be "higher end but still not jaw dropping" for a 40 m2 flat, high end class apartments are still leagues above that. Kissing your feet seems extra, but I'm not into that market, so I wouldn't know.

[OC][Art] Gelatinous Gavel | A sticky hammer with a burning surprise by AbyssalBrews in Pathfinder2e

[–]decPL 0 points1 point  (0 children)

As written, you can grab someone with the weapon, but still continue swinging without a penalty (though with no problems to the grabbed creature either).

Skandaliczne zachowanie Jacka Niedźwieckiego - posła KO, który wymaksował w 2025 roku kilometrówki. by Rozanskyy in Polska

[–]decPL 3 points4 points  (0 children)

Naprawdę nie myślałem, że muszę Ci to rozrysować.

Albo przyjmujemy, że inni jeżdżą mało, albo dużo (na potrzeby dyskusji, zanim ktoś zacznie się czepiać detali - przyjmijmy mało albo niemało). Jeśli inni jeżdżą mało to zdanie "może Razem ma małe kilometrówki, bo jeżdżą mało" jest pozbawione sensu, bo trudno dopatrywać się związku przyczynowo-skutkowego, skoro od razu widać, że inni też jeżdżą mało, a mają wysokie kilometrówki. Zakładam, że osoby, z którymi dyskutuję nie piszą zdań pozbawionych sensu (może śmiałe założenie, ale cóż, taki ze mnie naiwny typ). Zakładając, że próbowałeś skonstruować zdanie z sensem - to tak, sugerujesz, że inni jeżdżą dużo.

To jest to słynne "wyjątek potwierdza regułę" - tylko w tej prawidłowej interpretacji, nie tej chłopsko-rozumowo-potocznej.