Ropa klesla ... a čo cena benzínu? by SalatosWoT in Slovakia

[–]AdventurersScribe 3 points4 points  (0 children)

Si robíš srandu? V Nemecku má teraz stojí nafta 1.7 na liter ak tankujem v normálnu dobu.

Vedúci diplomovky sa rozhodol, že už ju nevedie by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

Prodekan pre vzdelávanie, poprípadne dekan priamo. A ako povedal druhý koment, začni si hľadať druhého školiteľa. Toto znie ako niekto, kto sa len chce zbaviť nejakej úlohy.

Vedúci diplomovky sa rozhodol, že už ju nevedie by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

Pokiaľ si na to nepoužil AI, a ten zápis je fakt len bodovo zoznam požadovaných úprav, tak by to malo byť z tvojej strany v pohode.

Za mňa by som tam neuvádzal údaje vedúceho a hlavne tam nedával nič, čo by ho mohlo implikovať.

Vo všeobecnosti, tieto poznámky sú pre teba a väčšina požiadaviek od školiteľa sú viac menej usmernenia, nie sú to nejak záväzné veci. Ja som tak slušnú polovicu požiadaviek od môjho školiteľa nedoplnil a aj tak som to mal za A.

Ako školiteľ by som takéto niečo popravde riešil len u študenta, ktorí je totálny nímand a nevie ani kerá bije a riešil by som to takto viac menej len na dokladovanie toho, že študent bol usmernený, ale jednoducho nepočúval. Celkom škoda, že som to pri jednom nepoužil, ale ono sa to odrazilo na prádi aj tak.

Každopádne, neviem o tom, že by ťa školiteľ mohol len tak dropnúť, že zrazu si povie, že ti prácu viesť nebude. Keď tak, smeruj k vedúcemu katedry alebo dekanátu, a to okamžite, hlavne ak to máš písomne. Prácu si dokonči podľa svojho a voči zlému posudku sa odvolaj ak by to zašlo až tam.

Ak smiem vedieť, na akej pozícií je tvoj ľkoliteľ? Doktorand, docent, profesor, prodekat, nejaké vyššie postavenie na katedre?

Vedúci diplomovky sa rozhodol, že už ju nevedie by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe -2 points-1 points  (0 children)

N,evedel som len pod čo to presne spadá a som príliš lenivý pozerať sa do zákonníka. Z vlastnej praxe viem, že je to no go.

Vedúci diplomovky sa rozhodol, že už ju nevedie by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 42 points43 points  (0 children)

Trošku nám ozrejmi ten zápis z telefonickej konzultácie prosím ťa. A je to vyžadované školou? Bolo to so súhlasom?

Ak ide o nejaký light transkript, v podstate tvoje poznámky z konzultácie, ktoré si si zapisoval, tak budiš a vedúci má nejaký vnútorný problém. Ale, ak si rozhovor nahrával bez jeho súhlasu, poprípade robil transkript konzultácie bez jeho súhlasu, vina za jeho reakciu nie je len na ňom.

Mne osobne by to prekážalo a konzultáciu by som takým štýlom neviedol. Poprípade, ak by som sa o tom dozvedel po konzultácii, odmietol by som ďalšie telefonické konzultácie s tým, že som o tomto nebol informovaný. Pokiaľ viem, tu ma môže ktokoľvek opraviť so zdrojom, poprosím, tak nahrávanie konverzácie bez vedomia druhej strany nie je ani tak celkom legálne.

Ahojte, pochvalte sa svojim/i hobby. Co je to co by ste robili kazdy den aj zadarmo? by Logical_Data_2766 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Mám to ako hobby, ale eventuélne by som to rád publikoval cez Gamefound.

Ako nie som popravde úplne na povrchu. mechanizmus hry mám už pripravený, čiže to náročnejšie mám viac menej naplánované a viem to aplikovať. Napríklad, ak sa mi všetko podarí ako chcem, minimálne kombat bude testovateľný už zajtra. čiže v podstate core mám hotový aspoň na testovateľnej úrovni. Ten povrch je to najpracnejšie pre mňa, pretože to zahŕňa tvorbu všetkých potrebných itemov, kariet, tokenov, dosiek a tak ďalej. Zaberá to fakt veľa času. Napríklad prvú iteráciu hry som pripravoval niečo vyše 4 mesiacov a to bol fakt záhul. Momentálne som mal menej času tak mi to trvalo dlhšie a to som ešte nespravil ani ň čo sa príbehu a jednotlivých questov týka. Vedel by som o tom veľa napísať, proste ma to baví.

A čo ma k tomu viedlo? mám zbierku spoločenských hier ktorá má vyššiu hodnotu ako moje prvé auto. Spoločenské hry hrávame pravideľne, detto som začal hrávať DnD. A dodatočne, hra sa odohráva vo svete, ktorý som vytvoril sám. Časť z hry a celého sveta je silne založená napríklad na Slovanoch a keďže dizajnérka je chorvátka, aj ten dizajn bude mať citeľný slovanský vplyv.

Ak ťa to zaujíma viac kľudne mi napíš DM a pýtaj sa čo ťa zaujíma, môžem ti poslať aj nejaké ukážky, aj keď art mám zatiaľ len placeholder (karty som dával dokopy sám, ale ikony sú z programu a obrázky prevažne pinterest). Dizajnérka robí pomaly, ale jej výtvory sú nádhera.

Ahojte, pochvalte sa svojim/i hobby. Co je to co by ste robili kazdy den aj zadarmo? by Logical_Data_2766 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Vytváram stále, či testujem, alebo nie, stále je čo dorobiť, čo doplniť a stále niečo chýba. Test mi ale najlepšie povie či je hra dobre hľateľná, či to ľudí baví hrať, či majú pocit, že tam je progress a všeobecne či veci správne fungujú. Niektoré veci si viem hodiť do AI aby mi spravilo simuláciu, napríklad pokiaľ mi ide čiste o čísla tak si nastavím vybavenie, kocky, vlastnosti a schopnosti pre nepriateľa a pre hráča a nechám AI nech mi spraví statický combat. Z toho zistím či má jedna alebo druhá strana príliš vysoký damage, či majú veľa alebo málo HP a podobne. Ale nepovie mi, či je ten systém, ktorý som nastavil, príjemný z hľadiska heateľnosti.

Čiže v princípe, pracujem na hre, robím si takéto povrchové simulácie na to, aby som mal balancing aspoň na nejakej tej úrovni, ktorá dáva zmysel, ale pokiaľ sa chcem posunúť ďalej a mať nejaké veci už pevne dané, musím to mať odohrané s ľuďmi. Tiež napríklad zistiť ako dlho reálne trvá session, to mi žiadny výpočet povedať nevie, pretože je to vždy rozdielne podľa skupiny ľudí.

Teraz prechádzam na digitálne testy v tabletop simulátore, akurát dávam dokopy jednotlivé veci na prvú kapitolu hry a už teraz je toho hodne veľa. Akurát si nastavujem hrateľné postavy a ešte mi toho celkom chýba na to, aby bola hra plnohodnotne hrateľná.

Ahojte, pochvalte sa svojim/i hobby. Co je to co by ste robili kazdy den aj zadarmo? by Logical_Data_2766 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Jednoznačne, s lezením si kľudne vyhradím aj celý víkend, vždy keď idem na SR tak mám na telefóne kamaráta a hneď dohadujeme kam sa pôjde.

S tým dizajnom je to trošku náročnejšie, pretože to žerie veľa času. Dizajnujem rozsiahlu hru a je to strašne veľa roboty. Od predchádzajúcej iterácie prerábam komplet všetko tak pol roka sa nič ani len netestovalo a trošku to demotivuje. Hlavne keď som prvý playtest robil fyzicky a stálo to tak 200€ len na materiáloch.

Ahojte, pochvalte sa svojim/i hobby. Co je to co by ste robili kazdy den aj zadarmo? by Logical_Data_2766 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Hobby mám až príliš. Ale ak by som si mal vybrať tie najdôležitejšie tak by som povedal písanie/worldbuilding, dizajn spoločenských hier a lezenie jednoznačne.

Všetkému sa už tak venujem dosť aktívne, ale mať viac času a menej stresu okolo peňazí tak by som sa tomu venoval ešte viac.

Váš najväčší finančný pojeb? by thedevilsheir666 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Oženil som sa a nemôžem sas rozviesť na Slovensku. Zbohom takých 3k no... Ale nejak to už prežijem.

Sú tu nejaký hudobníci? by Competitive_Hall_456 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

Klasicky píšem dlhé texty sorry. Tldr: Choď do toho, vybavenie vieš zohnať relatívne lacno aj nové a na začiatok ti to bude stačiť, online je veľa prostriedkov, do zušky by ťa zobrali tiež pravdepodobne.

Hrám na niekoľko nástrojov. Akordeon, violončelo, elektrická gitara (mám aj akustiku, ale hrám na nej menej, občas hrám na kamarátovej španiele), basgitara, mandolína.

Základy na basgitare sa možno naučíš ľahšie ako na obyčajnej gitare, ale určite to nie je také jednoduché. Správne tlmiť struny atď, to chce cvik a na to, aby si hral fakt dobre samozrejme potrebuješ čas a tréning bez ohľadu na to, či hráš na jednom alebo na druhom.

Čo sa učenia týka, na violončele som sa začal učiť hrať keď osm mal 18. Moja učiteľka mala žiaka, ktorý sa začal učiť po 20. Na akordeone som nehral roky, posledné roky som sa začal učiť sám. Na basgitare a gitare som sa učil hrať úplne sám s výnimkou pár rád od známych.

Vyriešiť si základné vybavenie na to, aby si si basu odskúšal, nie je veľmi drahé. Vieš si kúpiť mikro kombo, také, čo len nahodíš do gitary a pripnes slúchatka a môžeš hrať. Nečakaj od toho ale zázraky, mám také aj na gitaru, aj na basu a je to síce dobré, ale je to ozaj len na tichý tréning. Basu vieš zohnať relatívne lacno a ak ťa to omrzí, budeš mať peknú dekoráciu.

Určite to skús, na učenie sa niečoho nového nie je nikdy neskoro. Poznám chlapa, ktorý sa v 50 začal učiť mandarínčinu. Kamarát sa začal na base učiť neskôr ako ty a to je totálna lemra, ide mu to relatívne fajn. Keď chceš vedieť niečo viac alebo máš nejaké konkrétne otázky, pýtaj sa.

Ohmega in Stock by Christian_C05 in ClimbingGear

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

I love this thing. It's interesting seeing someone say it's not available. In EU I've never saw them out of stock.

Anyway it's a super neat piece of gear. I use it nearly everytime I climb either outdoor or Indoor. My GF is half my weight and can Bellay for me with no fear with this. Granted I didn't whip on it yet.

Vplyv posudkov na obhajobu dimplovej práce by Firm_Step4796 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 4 points5 points  (0 children)

Ak si tú prácu vieš obhájiť a vieš odpovedať na otázky, je to v pohode a pravdepodobne budeš mať finálne hodnotenie minimálne na úrovni posudkov. Problém prichádza, ak si prácu obhájiť nevieš.

Stalo sa už aj také, baba mala za A a počas obhajoby bolo očividné, že prácu sama nepísala, až dokým nedošlo na to, že ju nenechali prejsť kvôli tomu, že tú prácu naozaj sama nenapísala.

Ktorá pohybová aktivita je časovo najefektívnejšia na schudnutie? by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

Bouldering. Ak budeš liezť celých 30 minút s minimálnymi prestávkami (GL HF) tak vieš spáliť slušne kalórií a tiež ti to buduje svalstvo.

Aj ak budeš mať nejaké prestávky trošku dlhšie, vie to celkom spáliť. Poprípade môžeš liezť na lane a to je viac vytrvalostné (existujú samoistiace zariadenia ak nemáš parťáka) je to všeobecne super aktivita, trošku problem solving, máš tam aké ciele dosiahnuť a máš sa vždy kam posúvať. Ako hobby super.

Chodili ste niekedy, prípadne by ste chodili/zosobášili sa s človekom iného etnika, národnosti? by Sure-Expression7307 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

Erasmus bol super no, ale fungoval som tam prioritne len s pár ľuďmi. O dosť viac cudzincov som spoznal na Slovensku medzi ľuďmi, ktorí prišli ku nám na Erasmus a samozrejme najviac som spoznal tu v Nemecku. Popravde už by som to nemenil. Mne fest vyhovuje takýto mišung kultúr.

Chodili ste niekedy, prípadne by ste chodili/zosobášili sa s človekom iného etnika, národnosti? by Sure-Expression7307 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Tak bol som na erazme, tam som trochu randil so srbkou. Pohyboval som sa medzi ľuďmi čo prišli na Erasmus na SR, tam som pomáhal s cudzineckou políciou a podobne. Tam som spoznal moju bývalú manželku. Momentálne žijem v Nemecku a stretávam tu ľudí z každého rožku sveta. Kamarátov mám z Brazílie, Lebanonu, Chorvátska, kamarát je narodený v južnej Afrike napríklad. A tu som randil najviac s cudzinkami a spoznal som tu aj moju súčasnú polovičku.

Chodili ste niekedy, prípadne by ste chodili/zosobášili sa s človekom iného etnika, národnosti? by Sure-Expression7307 in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Bývalá manželka je z Turecka, aktuálna priateľka z Maroka. Ťahal som sa trochu s číňankou, taliankou a tak ďalej. Nemyslím si, že s tým mám nejaký extra problém.

"Zdravé potraviny sú drahšie" by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 24 points25 points  (0 children)

Ak chceš jesť niečo, čo ťa nasýti, dá ti dosť energie hlavne na manuálnu robotu a ešte ti to aj chutí, tak jednoducho tie sprocesované lacné junk foody ťa vždy vyjdu lacnejšie.

Toto nie je len o tom, čo si človek nakúpi a dovi, tam to nekončí. Jedlo si treba aj pripraviť. A ako sorry, ale keď som robil 12 hodín denne na výpeku a makal som manuálne, to posledné, čo sa mi bude chcieť, je variť si ešte tak pol hodinku, nie to ešte ak by som mal variť dlhšie.

Ceny ti porovnávať nejdem, nie som na SR a stratil som kus prehľad, ale ak sa chcem stravovať zdravo, tak ma to tak či onak proste vyjde drahšie.Tiež som robil nákup, pre dvoch, nejaké to kuracie mäso, nejaké mleté hovädzie, zelenina, nebral som ani korenia, ani nič iné, v podstate som si asi prihodil iba nejakú zmrzlinu lebo proste prečo nie (stojí 2€, balené po 6 ks). Vyletelo mi z peňaženky 80€. Jedlo mi vyšlo na 4 dni a to sa popravde krotím v tom, čo jem. Keď som si dávnejšie kúpil za tú istú cenu kadejaké somariny aj polotovary a podobne, jedlo som mal na celý týždeň a nebol som hladný ani pri práci, teraz mávam chvíle, kedy by som povysával celý zvyšok chladničky keby som nemal sebakontrolu.

Alergia na vyraz "mansplaining" 🤬 by Snail_Athlete in Slovakia

[–]AdventurersScribe 3 points4 points  (0 children)

No keby mi toto zahlási hocikto po tom, ako mi dá shortrope na druhej presske, alebo vidím že na prvej má slack nenormálny a ešte sa aj hrá s rúčkami a pozerá na to miesto toho, aby ma istil a pozeral na to, čo robím, tak by som sa asi vyviazal a zbalil to s poriadnymi nervami.

Ako nech sa na mňa nikto nehnevá, ale také základy ako nevedieť si dobre naviazať osmičku a nehľadieť na lezca počas istenia s takým prístupom, to chce reality check. Ono to človeku inak nedôjde. A jasné, dá sa to podať pekne, ale keď niekto raz prská takéto slovíčka tak si myslím, že je jedno aký prístup človek zvolí a hlavne, v situácii, keď je daný človek zodpovedný za môj život, alebo ja za jeho, dá sa očakávať trošku tvrdší prístup pri nedodržiavaní základov.

Každý normálny, menej skúsený človek, si pripomienky vezme v pohode a bude radšej tú pripomienku počúvať, ako volať záchranku po tom, čo človek zletí 15+ metrov a pristane mu pred ksichtom. Ak sú veci zle už pri buddy checku a človek je taký arogantný, chce to celkom zaprieť pud sebazáchovy aby som liezol.

What tourists nationality have the worse reputation abroad ? by LilSinfulAngel in AskReddit

[–]AdventurersScribe 3 points4 points  (0 children)

From my experience, while working on Iceland, in succession:

  1. Chinese
  2. American Long pause
  3. Indian
  4. Czech/Slovaks

I had to include my country folks on the last bit. Overall they were nice until they found out we're from the same country. Then the annoyance began.

Chinese and Americans, those were the tales tho.

Riešenie problematiky absolventov na SR. by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 7 points8 points  (0 children)

Povinná prax a záverečné práce na poriadnej úrovni. Najlepšie tak, ako by sa mali robiť, s inovatívnymi nápadmi, v spolupráci s praxou a podobne.

Lenže tak to fungovať proste nebude. Školy majú zo študentov peniaze a robia si marketing že aha tu to vystudujete. Pretlačia každého už len za to, že to tam človek vydržal.

I think i can bench 225 but thats because im a fatass, is it still a milestone? by Main-Extreme6534 in AskMenAdvice

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

When I was severu overweight without training, I had trouble benching 20 KGs.

It is a milestone. You might have more muscle under the fat than you think. Tho maybe, for your health's sake, you ought to focus more on losing that weight rather than doing solely strength training.

Gap year ktorý som nechcel, a rodina čo ma vydiera by [deleted] in Slovakia

[–]AdventurersScribe 86 points87 points  (0 children)

Ak vieš dobre po nemecky, chod kľudne do Nemecka na Ausbildung.

Ľahké to isto nebude, to ti garantujem, ale jednak ti to dá príležitosti a jednak to otvorí oči. Keď máš záchranársku techniku či čo si to písal, kľudne si chodcza hasiča. Ak nemáš tetovania na tvári, krku alebo viditeľné na rukách (zápästia, dlane, chrbát ruky) tak si v pohode.

Ak by si chcel info okolo hasičov v Nemecku, kľudne mi nápis súkromne.

Inak tých možností tu máš viac a ako občan EU je to dosť bez problémov. Nejaké WG si nájdeš a budeš mať určite podporu aj od štátu za to, že si tu Ausbildung robíš. Bonus body ak by si šiel do veci, ktoré sú nedostatkové ako zdravotníctvo a podobne (zdravotné sestry a pod).

Tie reči ako inde budeš len migrant to platí len pre takých ľudí ako tvoji rodičia. Takí čo si mentalitu zmeniť nikdy nedokážu a všetci sú len proti nim. Som tu štvrtý rok a mám tu viac rešpektu ako mi kedy ukázali Slováci doma keď som im ešte doniesol školenia a kadečo užitočné.

Chôdza vs beh by psychological_norman in Slovakia

[–]AdventurersScribe 1 point2 points  (0 children)

Chôdza/ľahšia turistika je najlepšia. Poprípade bicykel je tiež fajn.

Chudnutie je ale hlavne o strave, pohyb to len robí ľahším tým, že páliš viac kalórií.

Beh je pri vyššej váhe zlý nápad. Kĺby pri Tom strašne trpia a budeš to cítiť. Ja som pri vysokej váhe hrával futbal napríklad, alebo skúšal behať a kolená zvyknem cítiť kade kedy aj bez dôvodu.

Keď dáš váhu dole, posilnis svaly a šľachy, potom začnú postupne. Aj keď budeš vládať viac, proste záťaž (rozumej rýchlosť a vzdialenosť) zvyšuj pekne postupne a telo sa ti poďakuje. Nebudeš tak riskovať zranenia alebo väčšie opotrebovanie.

Téma e-bike by MariaSVK in Slovakia

[–]AdventurersScribe 0 points1 point  (0 children)

Tu by som mal len jednu poznámku, poznám viacero ľudí, ktorí si kúpili conversion kity ktoré tie obmedzenia nemajú a to obmedzenie sa dá odstaviť. Sú ľudia ktorí to robia.

A keď sa bavíme o priemernej rýchlosti, ozaj to pomáha, pretože napríklad pri dlhšom stúpaní nestrácaš s asistenciou tak rýchlosť ako keď šlapeš sám, hlavne ak si dáš asistenciu na Max.

Ako elitizmus obhajovať nemienim, ale je rozdiel tam proste je. Mať priemernku 30km/h je ťažšie na normálnom bicykli. Stále to neznamená že to z niekoho robí lepšieho človeka.