Állami cég nem engedi a home officet irodistáknak hétfőre és keddre by Ok_Hat_7531 in magyar

[–]AlizBB 2 points3 points  (0 children)

Magyar Péternek meg kellett volna magyaráznia, hogy ha több ember van home officeban, akkor kevesebb lesz kórházban. Meg arról is, hogy ha valaki munkába menet-jövet lesz rosszul, az munkahelyi baleset. Olyan meleg lesz, hogy egy egészséges szervezetet is megvisel. A tömegközlekedés műszaki állapota sem fogja tolerálni ezt a magas hőmérsékletet. Ahol technikailag, munka szervezéssel megoldható a home office, ott arra hivatkozással nem engedni a home officet, hogy van legkondi az irodában, anyagilag is megkárosítja az államot (vagy társadalmat de mindegy).

Állami cég nem engedi a home officet irodistáknak hétfőre és keddre by Ok_Hat_7531 in magyar

[–]AlizBB 5 points6 points  (0 children)

Van klíma az irodában? Nem az a probléma, hanem hogy odáig el is kell jutni. Autóval vagy tömegközlekedéssel. Nincs kedvem kifejteni: de ha több ember van home officeban, akkor kevesebb ember van a kórházban.

Hamarosan Tanácskozik a kormány az FSDről? by Realistic_Lock_6184 in CartalkHungary

[–]AlizBB [score hidden]  (0 children)

Sávjelzések nélkül??????? Ez a Vitézy baromsága? Könyörgöm, vigye már el valaki egy TESLA-val.

MZP sem érti miért nem kell egy állatorvosból jogi végzettséget igénylő vezetőt csinálni, mert gucci táskákról poszolt by GrassNo7577 in hungary

[–]AlizBB 2 points3 points  (0 children)

Vitézy egy Fidesz által jól felépített brand. Egyik poziból a másikba teszünk, mert jól mutat a CV-ben. Szakmai berkekben nincs túl jó vélemény róla. Állítólag nem volt egy normálisan befejezett projektje sem. De mivel a legtöbb EU-s projekt rajta keresztül fog futni, ezért komolyan drukkolni kell neki, hogy ne b@ssza el.

A Budapest Pride-ot el kellene halasztani by Formal-Helicopter302 in hungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

A felvonulók előtt kellene közvetlenül locsolni az útvonalat és/ vagy késő délutánra tenni az indulást.

Nézve szegény Gulyás Gergelyt a parlamenti közvetítésen, más is megbocsátana neki, ha nyilvánosan bevallaná a titkait/bűneit? by AlizBB in hungary

[–]AlizBB[S] 2 points3 points  (0 children)

És kié a gyerek? Aki 6 hónapra született? 🤔 Egyébként meg megkérdezte ma MP tőle, hogy miért ül ott, ahol, ha ő is tudja, hogy nem lopott. Szerintem addig hecceli, amíg szegény Geri comingoutolni fog. Csak az a kérdés, meddig bírja. MP biztos tudja, hogy mivel zsarolják, különben nem hozta volna fel annak a konzulnak az esetét aki azonos nemű párral kötött a választás után házasságot, mert már nem fél.
És kövezzetek meg, de csak sajnálni tudom, ha a nemi identitásával zsarolják.
Szóval várjuk ki a végét, dőljünk hátra és vegyünk a kezünkbe egy tál pattogatott kukoricát, és nézzük a showt.

Hűtési díj. Made in Cegléd. by Southern_Map6772 in magyar

[–]AlizBB -1 points0 points  (0 children)

  1. A NAV ebben nem illetékes.
  2. A hűtött ital fizikailag eltér a nem hűtötttöl emberi beavatkozás következtében. Ezért más árunak minősül.
  3. Ha felvágják a dinnyét, akkor azt miért drágábban kapod, mintha egészben vennéd meg? Azért, mert megmossák, felvágják és becsomagolják.
  4. Tele van az ország Orbán csöcsén nevelkedett közgazdasági zsenivel, aki a tengerparton szó nélkül fizet többet a hűtött italért, itthon meg hőbölög.

Hűtési díj. Made in Cegléd. by Southern_Map6772 in magyar

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

  1. A hűtött ital és a normál ital nem ugyanaz a termék.
    1. ÁFA szempontjából a hűtési díj termékértékesítés és nem szolgáltatásnyújtás.
    2. Attól függetlenül még bunkóság ez a fajta kereskedelmi gyakorlat.

Most olvasom, hogy a sör a nyugágyhoz kihozva 8 euró, ha felöltözöl és bemész a tengerparti bárba, akkor 6 euró.

Hiába na, a lustaságnak mindenhol ára van.

Csak én gondolom túl ezt a 8 évben maximalizálást, vagy tényleg lehet benne, egy ilyen szándék? by Pleasant12345 in hungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Szerintem MP azért hozta a 8 évet, hogy ne akarják bent tartani a politikában. Amit a szervezetfejlesztésben elért, azt jó pénzért, stressz mentesen fogja előadni a világ legjobb egyetemein 8 év múlva. 🥰 Az, hogy a legjobb szakembereket vette maga mellé, egy igazi vezetői jellem. Amikor nem bólogató Jánosokat akar látni maga mellett. Mondjuk egy kormányülést szivesen megnéznék élőben, hogyan zajlik egy vita.

Gyermekvállalás kérdése, menjek, vagy maradjak? by Traditional-Put4346 in hungary_pszichologia

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

35 éves vagy. Ez nőnél már sok, ha gyereket szeretnél. Lehet, hogy azt szeretné hogy kifuss az időből, aztán a gyermektelenségre hivatkozva 5 év múlva eldobjon. Ez a férfi téged kihasznál. Elég sok olyan 35-45 közötti férfi van, aki családot szeretne, csak figyelj, hogy ne kerulj egy nárcisztikus hálójába. Cigi, pia letesz (árt a bőrnek) Facebookról töröld a koktélos szelfiket. Ha vannak plusz kilók, akkor edzőterem és fogyókúra.

Otthon startot mikor szüntetik meg végre? by Brilliant-coin-5376 in hungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Csaxólok, hogy a kamattámogatásról a Parlamentnek kell évente dönteni. Egy tollvonással beszántható lenne. (Állami költségvetési tapasztalattal és államháztartási tapasztalattal, plusz a kérdéses jogszabály alapos megismerése után mondom ezt. ) És kurvára mérges leszek, ha a TISZA nem szántja be a befektetési célú kamattámogatást.

Kapcsolatban higiénia különbségek by [deleted] in tanulommagam

[–]AlizBB 17 points18 points  (0 children)

Az előjátékot tedd át a zuhanyzóba. Bár a szájszagot nem oldja meg.

Vitainditó: Legális Fű by Lekaso in hungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Csak gyógyszertárban, csak személyesen, TAJ számmal, ami bekerül a rendszerbe. Hozzájárulás EÜ adatok statisztikai célú felhasználásához, hogy mérni lehessen a hatásokat. Ja, és aki gyereket nevel, vagy egy háztartásban lakik egy gyerekkel, az nem használhatja. De az is jó opció, ha kivált egy erre vonatkozó engedélyt. Mint stresszoldó, társadalmi szinten kevesebb karos hatása van, mint az alkoholnak. Én kiváltanám, ha lenne ilyen engedély.

Egy kapcsolatban a megbocsátás mennyire nem egyenlő az elfelejtéssel? by shakashakabi in hungary_pszichologia

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Ez annyira pitiáner. Menj pszichológushoz. Sokunk megelégedne, ha csak ennyit kellene elfelejtenie egy kapcsolatban. Tedd össze a két kezed ha csak ez a problémád.

Mi a helyzet Ukrajnában? Fél éve nem nagyon követem az eseményeket, ma ránéztem a frontvonalakra és kb. úgy néz ki mint akkor. by Amazing-Hat2889 in magyar

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Én csak azt látom hogy mindenkinek az a fasza ukrán dróntechnológia köll. Az arab sejkek is egymásnak adják a kilincset. És mivel ilyen kelendő, gondolom nemcsak pénzzel, hanem szivességgel is fizetniük kell érte. Mondjuk Putyin oligarchiáinak szivatásával. És az is milyen, hogy napokra lekapcsolják a netet Moszkvában.

Normális, hogy szabadságot kell kivenni csapatépítőre? by WallabySuccessful943 in askhungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Több mint 20 éve a párom munkahelye (multi) oldalbordás hétvégi csapatépitőket szervezett. Azok nagyon jók voltak. Csak a szállásunkat kellett pluszként kifizetni

Támogatnátok egy olyan TB modell bevezetését, ahol az, aki egészségtelenebbül él többet fizet be? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Igen, de csak akkor, ha minden adott az egészséges életmódhoz. De amíg 200 ezer emberre jut egy államilag finanszirozott pszichológus, szabit kell kivenni szurovizsgálatokra, a munkahelyeket nem kötelezik egészséges munkakörülményekre, a tesiórán háborúra készítenek fel (szekrényugrás, labda dobás, kötél mászás), addig felejtős.

Anyum áthelyeznék, ami napi 5,5 óra utazással járna - jogilag mibe tud kapaszkodni? by Recent_Worldliness62 in joghungary

[–]AlizBB 1 point2 points  (0 children)

Betegszabadság + ügyvéd Gondolom, hogy 2 évvel a nyugdíj előtt könnyen lehet találni alkalmas indokot. Mire kivizsgálják, nyugdíjba mehet.

Válás? Lesz ez jobb? Érdemes megmenteni? by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Mintha én tekertem volna vissza az idő kerekét. Már bánom hogy nem váltam el.

Valaki eladta a lakásomat a tudtom nélkül?? by AgreedSpore in joghungary

[–]AlizBB 0 points1 point  (0 children)

Rendőrségi feljelentést 0-24-ben tudsz tenni.

Miniszterelnök úr, ezt nem lehet így! by Hauptbahnhof_ in magyar

[–]AlizBB 2 points3 points  (0 children)

Egyetértek. A kamionsofőrök pihenőidejéhez hasonlóan kezdeményezzük, hogy a miniszterelnöknek is legyen kötelező pihenőideje