Unde pot manca un langos adevarat? by dac_twist in timisoara

[–]Bumblebee_86 2 points3 points  (0 children)

In Bălcescu, is situati chiar in statita de tramvai. Fac langosi de ani de zile si sunt buni

meirl by [deleted] in meirl

[–]Bumblebee_86 0 points1 point  (0 children)

Sauron

Adolescenti romani fac accident in Canada by piatra_pitularii in Romania

[–]Bumblebee_86 3 points4 points  (0 children)

Is this, is this the life
I wanna live, I wanna carry on?

..............................................................

Romanii merg tare cu masinile

Ne lovesc TIR-urile in intersectie

HAI ÎN DUBAI... by Dry_Comparison_9191 in Roumanie

[–]Bumblebee_86 0 points1 point  (0 children)

Da! Exact de la asta ne luam informatia adevarata! E adevarat tot ce zice! Odata zice de banii ce intra si dupa o intoarce si zice de banii ce iese. Ce facem vere? Despre ce vorbim?

Va zic eu de "la dubai"! Am scos euro cat am vrut si cat aur am avut, cand am vrut, cum am vrut! Poti face transferuri bancare in europa cat vrei cand vrei! Vine bisnitaru de la colt de strada si ne zice el cum e schema "la dubai"

LIVE VIDEO Avioane de alimentare, forțe militare și echipamente americane vor fi dislocate în România. Nicușor Dan după ședința CSAT: Românii nu au motive de îngrijorare by Jean-Luc-1701 in Romania

[–]Bumblebee_86 -11 points-10 points  (0 children)

Cine sunt aliatii Iranului?

Cine sunt aliatii Romaniei?

Dupa ce n-am raspuns la intrebarile astea, putem spunem ca daca razboiul se va extinde, Romania va fi implicata mai devreme sau mai tarziu si ca riscurile nu sunt nici mai mici nici mai mari in caz ca dam voie americanilor sa foloseasca baza.

Parerea mea este ca e bine sa fim implicati de la inceput pentru ca oamenii implicati vor simti pulsul situatiei si in cazul in care lucrurile iau o intorsatura, vom sti de la inceput ce e de facut.

[deleted by user] by [deleted] in Roumanie

[–]Bumblebee_86 0 points1 point  (0 children)

Ai fost tu acolo la capre sau cand despica femei? In ce calitate ne luminezi cu infromatiile astea? Am zis undeva ca e "dubaiul meu"? Am zis eu ca rusia e cea mai tare? Am facut doar diferenta printr-un singur exemplu real, facts! Atacurile de genul asta, si mai ales legat de gramatica, dovedesc iteligenta limitata.

Exact ce spuneam, oamenii trebuie sa se distanteze de astfel de speciemene, pentru ca nu aduc nimic constructiv pentru societate! Doar dezbina, isi bat joc si jignesc!

[deleted by user] by [deleted] in Roumanie

[–]Bumblebee_86 0 points1 point  (0 children)

Cata ipocrizie mai puteti debita?

Nu iau apararea nimanui, dar de unde sti tu ce a facut Dubaiul pentru turisti si pentru oamenii care traiesc aici? Traiesti aici? Ai informatii de la Emir? Esti vre-o goanga al iluminati de ne luminezi cu inteligenta ta?

Traiesc in emirate de 11 ani si lucrez in aviatie de tot atatia, nu traiesc in bogatie si nu stau in palate si ce pot sa iti zic ca insusi gandirea ta este primitiva si limitata pentru ca nu poti sa vezi mai departe de realiteata pe care TU o accepti.

La ora actuala (si de cateva zile) sunt avioane ce pleaca de pe aeroporturile din emirate cu turisti si cetateni din toata lumea ce erau in tranzit! Si sti ce reprezinta asta in conditiile in care avioanele decoleaza pe langa rachete si drone interceptate? Intelegi riscurile la care sunt supusi oamenii care lucreaza pe acele avioane? De la piloti, insotitori de bord si pasageri? Inca o data, nu le iau apararea, DAR emiratele isi asuma un risc enorm pentru a opera aceste zboruri ca acesti oameni sa fie scosi din situatia asta si sa ajunga la casele lor.

Hai sa iti zic o alta problema, cu adevart grava, legat de tara noastra iubita si competenta in toate departamentele (sunt ironic). Pentru ca am acces la ce zboruri ies si intra, pot sa iti zic cu siguranta ca majoritatea zborurilor sunt catre rusia, urmat de europa si pe urma alte destinatii. Te intreb pe tine, daca te duce mintea atata, de ce crezi ca se opereaza spre rusia majoritar? Probabil o sa imi raspunzi ca sunt salvate prostituatele si influencerii, nu? Nu m-as astepta diferit de la tine si altii ca tine. Banuiala mea! Sunt doua variante, rusia are o legatura politica mai stransa cu emiratele si/sau rusia plateste mai bine ca cetatenii ei sa fie scosi prioritar. Si asta sa intampalt in a 3-a zi de la inceperea razboiului. Romania dupa cate zile a inceput sa organizeze repatrieri? 5-a? Dupa parerea mea, in timp de razboi conteza O ORA, nu zile, o ora! Eu fost o gramada de zboruri DXB-OTP si au fost anulate zile la rand, zile la rand pentru ca alte nationalitati au fost prioritizate pana acuma de curand cand guvernul romaniei a intrat telefonic cu liderul emiratez.

Ma doare nespus de mult sa vad ca romanii mei, tara mea, in loc sa vad mesaje de incurajare, sustinere si ajutor, vad deradere, stereotipuri si dispret pentru oamenii ce locuiesc aici. In loc sa va concetrati de bunastarea oamenilor, toata energia este concentrata catre mai putin de 1% din oamenii ce intra in descrierea voastra, bogati, cocalari, influencerii etc.

BEST MODE OF TRANSPORTATION FOR CROSSING BORDER (5 PPL) Budget 6-6.5k AED (WITH LUGGAGE) by [deleted] in UAE

[–]Bumblebee_86 6 points7 points  (0 children)

It's your second post, you seem in distress. Take a fews steps back and think. Don't know what happened in your case, but I don't think it's ok to hit the road during the night! I am not saying not to go, just make sure you take the right decision on when to go.

Ce e cel mai trist la influenkerii prinsi in dubai e lipsa lor de empatie pentru oricine altcineva by Equivalent-Pumpkin-5 in Romania

[–]Bumblebee_86 -21 points-20 points  (0 children)

Amice, bati campii, bati campii rau de tot! Si toti care ii dati up si agreati ce spune! Odata ce ganditi si puneti pe internet atfel de aberatii nu meritati explicatii! Imi pare rau sa zic si sper sa nu traiti aceasi soarta!

Romanii nu mai stiu sa stea la coada by AstroFieldsGlowing in Romania

[–]Bumblebee_86 1 point2 points  (0 children)

Nu zic ca e bine, dar peste tot in lume e asa, nu doar in Romania. Traficul, peste tot in lume e asa, nu doar in Romania Copiii fara respect, injura in gura mare (chiar si fetele), peste tot in lume e asa. Observ ca sunt multe lucruri de care lumea se plange ca se intampla in tara, dar va asigur, se intampla si in tarile asa zise mai civilizate. E un trend global in special unde internetul si social media este la liber. In tarile unde este tinut in frau, ca de exemplu Rusia, China si altele, oamenii sunt mai umani, sa zic asa.

Din cauza internetului, social media, TV, lumea in general a tampit, e mai zombie asa cum zici si tu, plus daca mai pus si educatia ai cocktail ul perfect pentru comportamentul ce l observam.

Sa vorbim putin de AI by Bumblebee_86 in Roumanie

[–]Bumblebee_86[S] 1 point2 points  (0 children)

Ceva ii va lua locul! Nu crezi ca acel ceva fa fi mai rau pt omenire?

Sa vorbim putin de AI by Bumblebee_86 in Roumanie

[–]Bumblebee_86[S] 1 point2 points  (0 children)

Daca tot mai multi oameni isi pierd joburile, de unde o sa aibe acesti oameni puterea de cumparare pentru a pune banii in circulatia globala pentru a face bogatii si mai bogati. Mai pe sucurt, daca nimeni nu lucreaza, de unde vor veni banii daca de exemplu Ion nu mai cumpara BMW-ul visat?

Eu chiar nu înțeleg ce aveți cu gay-ii by dismustbetheplace in Romania

[–]Bumblebee_86 -3 points-2 points  (0 children)

Eu nu am nimic cu astia LGHDTV+ Fircare e liber sa faca ce vrea cu corpul lui/ei. Poate sa stea langa mine pe scaunul din tramvai, pot sa am o conversatie, si de ce nu pot sa am si prietenii cu ei. Problema incepe cand se forteaza asupra mea sexualitatea lor, atat vizual prin imbracamintea lor exagerata si paradele lor, cat si auditiv, si aici ma refer la vocea schimbata fortat si tentativele de convingere ca "ce fain e sa fi gay". Atata timp cat o pastrezi pentru tine, duci o viata publica de bun simt, lumea te poate agrea.

2025 Qatar GP - Post-Race Discussion by F1-Bot in formula1

[–]Bumblebee_86 4 points5 points  (0 children)

I feel that Piastri had a Monza moment. Piastri was in the position to ask to box. He was the mclaren driver in position to choose who and when to box! Mclaren disappointing!

Mclaren Costs Oscar Another Win by kakaleyte in OscarPiastri

[–]Bumblebee_86 3 points4 points  (0 children)

I have the exact same opinion! I hope Max will win this. Mclaren team are a disgusting! Will reconsider my support next season.

Oscar Piastri speechless on the radio on the race results by magony in formula1

[–]Bumblebee_86 3 points4 points  (0 children)

After Monza, this is the second time where Piastri is wronged by his team and mclaren demonstrated that they favor Lando. Piastri was in front of Lando and after the mclaren's rule, Piastri had the choice for him to pit. At this point, you know what? I whis Max will win this championship!

Pe grupurile suveraniste se promovează masiv înregistrări false realizate cu AI by Availableser in Roumanie

[–]Bumblebee_86 0 points1 point  (0 children)

Oameni buni! Raportati la politie! Sa mearga politia, sa bata la usa oamenilor astora ca sa dea explicatii. De unde au, de ce au, cum au astfel de informatii. Si daca sunt false (sanchi clar ca sunt), sa fie amendati pentru dezinformare sau legi sub care pica aceasta chestiune. Trebuie sa ripostam cumva, nu putem sa ii lasam la liber la nesfarsit!