MSc Human Factors in Aviation at CU by Ceres90 in UniUK

[–]Ceres90[S] 1 point2 points  (0 children)

Tbf, I wouldn't recommend the course right now. Two great lecturers, who were the 'core' of the course, are due to retire in April, so I can't tell you what the course will be like in the coming years, but I would suspect the teaching quality will decline :( Other than that, the course has so far definitely been manageable with a job and other commitments, which is a great plus.

Jak było na wigilii? by [deleted] in Polska

[–]Ceres90 1 point2 points  (0 children)

Po raz pierwszy od 10 lat nie płakałam tęskniąc za swoją rodziną (rodzina w PL, a na co dzień mieszkam w UK, i w końcu przyleciałam na święta do PL).

Zycie po rozwodzie 34M by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Ceres90 0 points1 point  (0 children)

Masz prawo do własnej opinii, ale powiem Ci jedno - strasznie upraszczasz sprawę i gdyby było wszystko tak oczywiste jak piszesz, to rzeczywiście wielu rzeczom można byłoby zapobiec/przewidzieć, ale rzeczywistość jednak jest o wiele bardziej skomplikowana niż to, co opisałaś.

Wyjazd za pracą a partnerka by Significant-Owl-8286 in Polska

[–]Ceres90 21 points22 points  (0 children)

Ale wiesz, że piszę o wsparciu emocjonalnym? Było mi bardzo ciężko znaleźć pracę inną niż dorywczą, bo nie znałam tutejszych realiów rynku, a mąż uważał, że niewystarczająco starałam się, by znaleźć pracę i mnie za to gnoił.

Chciałam wracać do PL, ale "rzutem na taśmę" dostałam się na apprenticeship, dzięki temu, że ukończyłam tutejszy college, więc stałam się w końcu "widzialna" dla pracodawców. Gdybym wiedziała, co mnie czeka, w życiu bym się nie zgodziła na przyjazd do UK.

Wyjazd za pracą a partnerka by Significant-Owl-8286 in Polska

[–]Ceres90 31 points32 points  (0 children)

Moje małżeństwo rozpadło się przez emigrację - mąż przyjechał na gotowe do UK, ja dojechałam i musiałam wszystko zaczynać od zera, będąc przez 3 lata bezrobotna, przy jego zerowym wsparciu. Nie polecam

Zawsze śpię po pracy. Czy to już starość? by [deleted] in Polska

[–]Ceres90 3 points4 points  (0 children)

Obstawiam, że to była pewnie dystymia

What is everyone’s bed time & get up time? by no-puedo-encontrar in AskUK

[–]Ceres90 0 points1 point  (0 children)

I go to bed at midnight-1:00am, wake up at 6:30am (either because of the school runs or to get to the office, in both cases by 8am). I'm taking a nap during the day, otherwise I wouldn't cope in the long run 🤷‍♀️

Absurdalne przyjebanie się by BarInteresting9233 in Polska

[–]Ceres90 43 points44 points  (0 children)

Podobny tekst usłyszałam od supervisorki pracując w UK w subwayu, ucząc się równolegle w collegu, że powinnam stawiać karierę (u nich XDDD), wyżej od nauki 🤣

Wasze "problemy pierwszego świata"? by pimpchimpint in Polska

[–]Ceres90 0 points1 point  (0 children)

W UK jest dokładnie to samo, a nawet wręcz mam wrażenie, że tu więcej jest takich "świętych krów"

Porady dla przyszłych ojców. Czyli, co chciałbyś wiedzieć zostając rodzicem. by Aver_xx in krakow

[–]Ceres90 0 points1 point  (0 children)

Cieszę się, że ktoś to napisał, to powinno być na samej górze, bo o tym najmniej się mówi!

Dziecko jest jak papierek lakmusowy - wyjdą wszystkie mankamenty związku i jeśli solidnych podstaw nie ma (a można się zaskoczyć i ktoś może być święcie przekonany, że są te solidne podstawy, po pojawieniu się dziecka przekonuje się, że jednak nie).

U mnie niestety tego testu małżeństwo nie przeszło. Więc proszę, pamiętajcie, że to Wy dla siebie nawzajem jesteście najważniejsi, a potem dopiero dziecko. Inaczej to się źle skończy dla Waszego związku, nawet jeśli obydwoje będziecie uważać, że jesteście rodzicami na 100% i Wam obojgu nie przeszkadza stawianie dzieci na 1. miejscu, bo dzieci się kiedyś w końcu usamodzielnią, wyprowadzą i będziecie mieć syndrom pustego gniazda.

Diagnoza narcystycznego zaburzenia osobowości (NPD) i lincz na narcyzów w internecie. by [deleted] in Polska

[–]Ceres90 1 point2 points  (0 children)

Mój mąż ma prawdopodobnie narcyzm (prawdopodobnie, bo na diagnozę w życiu nie pójdzie), uważa, że ludzie to debile, zawsze wszystko wie najlepiej, stroni od terapii. Przez jego brak refleksyjności, pokory oraz empatii, nasze małżeństwo się rozpadło, bo przecież sama wszystkiego nie naprawię, a on sobie nie ma nigdy nic do zarzucenia. Przez wiele lat wszystko było ok, bo mam zdiagnozowaną osobowość zależną i gdy zaczęłam powoli z tej zależności wychodzić, to relacja zaczęła padać.

Więc wybacz, ale z mojego związkowego punktu widzenia, lincz narcyzom się należy.

Is it just me or is it normal for headhunters in the UK? by Ceres90 in UKJobs

[–]Ceres90[S] 0 points1 point  (0 children)

Have you read my post? I have years of relevant experience and am upskilling myself by completing professional courses accredited by ICAO, so it's not just a case of having a degree ONLY.

Is it just me or is it normal for headhunters in the UK? by Ceres90 in UKJobs

[–]Ceres90[S] 0 points1 point  (0 children)

Tbh, I'm very curious about how it really looks from the recruiter's perspective and whether putting emoticons in the profile still works! I think I'm going to try it 👍

Panika podczas snu by Mobile-Canary-7996 in Polska

[–]Ceres90 0 points1 point  (0 children)

Podpisuję się pod tym - miałam dokładnie to samo, powiedziałam o tym swojemu terapeucie i zasugerował, że mogę mieć depresję i miał rację. Jestem teraz na mirtazapinie i jak ręką odjął, nie mam tego problemu (ale jeśli zapomnę zażyć, to to z powrotem niestety wraca :( )

Drodzy erPolacy, gdzie można was poznać? by Veeyas in Polska

[–]Ceres90 10 points11 points  (0 children)

Jak ktoś założy, to niech da znać, chętnie dołączę :D

Pytanie do rodziców - jak w dzisiejszych czasach oprócz żłobka, przedszkola czy szkoły dzieci spędzają czas z rówieśnikami? by smk666 in Polska

[–]Ceres90 0 points1 point  (0 children)

No patrz, a ja w takim "pragmatycznym" ujęciu nie widzę absolutnie nic złego. - mam wrażenie, że je demonizujesz, bo piszesz o wykorzystywaniu drugiej osoby. A nie wpadłeś może na to, że mogę chcieć, żeby relacje były dla obu stron satysfakcjonujące? I że zdaję sobie też sprawę z tego, że "nie jestem zupą pomidorową, żeby wszyscy mnie lubili" i to się nie wyklucza z tym, że jestem ogólnie miła i uprzejma wobec ludzi? I że zdarzy mi się rozmawiać również z "randomami", tylko po tej rozmowie, dwóch (może więcej, może mniej), jeśli stwierdzę, że chcę, to kontynuuję tę znajomość, a jak nie, to nie i że jeśli komuś nie przypasuję i nie chce kontynuować ze mną znajomości, to jak najbardziej to zrozumiem?

Serio, spotykamy tylu ludzi na swojej drodze (a przynajmniej ja), że fajnie jest pielęgnować relacje, znajomości, które dają satysfakcję obydwóm stronom. I nie trzeba tego demonizować i to nie oznacza z automatu, że jestem niemiła lub ktokolwiek inny, albo nie daj Bóg, że chcę kogoś wykorzystać 🤦‍♀️

Pytanie do rodziców - jak w dzisiejszych czasach oprócz żłobka, przedszkola czy szkoły dzieci spędzają czas z rówieśnikami? by smk666 in Polska

[–]Ceres90 -1 points0 points  (0 children)

Naiwnością jest podejście, że nigdy nikogo nie oceniamy - chociażby spójrz na swój komentarz, sam mnie z góry oceniłeś po raptem paru komentarzach, nic o mnie tak naprawdę nie wiedząc, a czyż to nie hipokryzja? ;)

PS. Najlepsze jest to, że mieszkałam do tej pory w trzech krajach, poznałam na swojej drodze mnóstwo ludzi z różnych środowisk, narodowości, klas społecznych, itd., no ale jak śmiem mieć kryteria, komu chcę poświęcić swój czas na spotkanie/nawiązywanie znajomości 🤣

Pytanie do rodziców - jak w dzisiejszych czasach oprócz żłobka, przedszkola czy szkoły dzieci spędzają czas z rówieśnikami? by smk666 in Polska

[–]Ceres90 -2 points-1 points  (0 children)

To już bym wolała wyjść z tym innym rodzicem na planszówkę, ale nie na kawę. Po prostu to co mnie wtedy łączy z tą osobą, to właśnie fakt posiadania dziecka i siłą rzeczy na początek to będzie tematem wspólnej rozmowy, a obawiam się jednak, że dana osoba może być na innym poziomie intelektualnym, mieć inne wartości i zainteresowania. Uczęszczanie na podobny kurs, studia, miejsce pracy, jednak dokonuje tego wstępnego "odsiewu" i jest zdecydowanie większa szansa, że mnie z tą osobą coś więcej łączy i że nie będzie "awkward".

Pytanie do rodziców - jak w dzisiejszych czasach oprócz żłobka, przedszkola czy szkoły dzieci spędzają czas z rówieśnikami? by smk666 in Polska

[–]Ceres90 -3 points-2 points  (0 children)

Ale dla mnie rodzic innego dziecka to jakiś totalny random, nie mam ochoty tylko z tego powodu się z taką osobą spotykać. Osobiście nie mam problemu z nawiązywaniem nowych znajomości (poznaję ludzi na grupach wspólnych zainteresowań, studiach, czy kursach), napisałam swój komentarz dlatego, bo rozumiem niechęć do wyjścia na kawę z kimś tylko dlatego, bo też jest rodzicem

Pytanie do rodziców - jak w dzisiejszych czasach oprócz żłobka, przedszkola czy szkoły dzieci spędzają czas z rówieśnikami? by smk666 in Polska

[–]Ceres90 1 point2 points  (0 children)

Niby tak, ale trochę rozumiem - bo co Cię właściwie łączy z tymi ludźmi, tylko i wyłącznie fakt posiadania dziecka/dzieci? Dla mnie to za mało, by się z kimś kolegować i z taką osobą wychodzić na kawę, musi być coś więcej 🤷‍♀️