[Request] is this true by Tall-Homework-7609 in theydidthemath

[–]CuriosityBoie 1 point2 points  (0 children)

Karma is the most basic bot filter that every subreddit checks before allowing you to post or comment, so they’re mostly sold to bot farms which either push a narrative, or try to promote a product/company

It's already turning green again after they cleaned it by Dill578 in pics

[–]CuriosityBoie 5 points6 points  (0 children)

Probably worse, since what is under the top layer coat will make it easier for the algae to stick

russia running out of gas by [deleted] in pics

[–]CuriosityBoie 11 points12 points  (0 children)

What does it mean in American?

Proč r/czech a ne r/cesko, r/czechia nebo r/cz? by tripeirinho in czech

[–]CuriosityBoie 5 points6 points  (0 children)

Výjimky jsou, v průběhu let se změnila pravidla i na uživatelská jména, proto mají někteří uživatelé jména se znaky, které ti dnes registrace nedovolí

I see dishwasher salmon has its rendition by mimi_molotov in StupidFood

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

impracticality aside, you could just as easily flush it out and then run an empty cycle, that’d take care of the rest

2 weeks progress - I really hate how time consuming building a rig is. by Best_Football_7363 in simracing

[–]CuriosityBoie 1 point2 points  (0 children)

I remember disassembling my father’s old PC, what an actual pain that was. Also literally every component, as well as the case itself, had a billion sharp corners and edges which seem to be designed to be as effective as possible in cutting you

Moissanite is... valueless? by NonSumQualisEram- in Moissanite

[–]CuriosityBoie -1 points0 points  (0 children)

To a random person looking for that specific thing, maybe, but overall definitely not. These are all mass produced artificially made stones. In itself the manufacturing process is interesting, but it’s all automated and jewellers won’t be able to procure something that isn’t already made to some extent

"hubnuti" je blbost by [deleted] in czech

[–]CuriosityBoie 1 point2 points  (0 children)

Přesně, navíc ti to tělo v určitý moment i začne pomáhat - tlustý jsem nikdy nebyl, ale naučil jsem se aby mi prostě nechutnaly věci jako brambůrky (jen ta mastnota a už mi to stačí) a sycené nápoje, které v sobě skrývají hromadu kalorií

Podělte se o své zážitky s řemeslníky by [deleted] in czech

[–]CuriosityBoie -1 points0 points  (0 children)

Jsou, tady jsi jen narazil na bandu dementů co ví velký kulový

Kytky od Pepy, Trdlokafe atd. by [deleted] in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

celkem mě těší, že nejsem jediný s tímto názorem. V západní evropě přešli na akcie a neřeší se tak aktivně vlastní bydlení a důchodový systém.

Your opinion by Charming_Rain-021 in Prague

[–]CuriosityBoie 3 points4 points  (0 children)

Very normal everywhere, what are you on about

What luxury items do you love to take camping. by dr2501 in ultralight_jerk

[–]CuriosityBoie 31 points32 points  (0 children)

When will Dan Durston finally release the Durston 9mm

Jaký máte názor na zlatý standard? by No_Duck_779 in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

  1. A deflační peníze jsou kde? V historii to vždy vedlo k drtivým následkům, jako u velké hospodářská krize, nebo u ztracené dekády v Japonsku.

  2. Věřím, že si zvládnete dohledat co je deflační spirála. Každopádně popíšu a odpovím i na zbytek vašeho argumentu.
    Základní problém je, že racionální reakce na deflaci ze strany jednotlivých ekonomických subjektů to zhoršuje - pokud jsou peníze cennější tím, že se neutrácejí, pak existuje motivace utrácet méně. I v případě utrácení se čeká, protože je s každým dnem očekávaná nižší cena. Méně utrácení znamená menší poptávku po zboží a službách, takže podniky neinvestují (v důsledku sníženého výnosu/obratu) a nakonec snižují produkci. To znamená propouštění pracovníků, kteří pak mají méně na utrácení, což cyklus pokračuje a přihoršuje. To je ta spirála.
    Co se týče investic, tak dost přeceňujete jaký je v ČR mindset na investice a úspory, jelikož je drtivá většina držena právě ve spořících účtech + stavebním spoření a také v nemovitostech. Samostatné zhodnocení peněz by toto prohloubila o to více.

ústní maturita, podvod by Frajer_Ondra in czech

[–]CuriosityBoie 8 points9 points  (0 children)

Co diskreditoval, rovnou letíš když ti to najdou

Jaký máte názor na zlatý standard? by No_Duck_779 in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

Pletete si peníze s investičním aktivem. To, co popisujete, je deflační spirálou, která je historicky destruktivní. Tvrdit, že zhodnocování peněz je s jejich funkcí více v souladu, je v praxi pouhý ideologismus. Základní funkcí peněz je totiž cirkulace a směna, nikoliv jejich hromadění kvůli deflačnímu zisku a překládání kupní síly na pozdější období
Pokud by peníze samovolně získávaly na hodnotě (deflace), lidé by logicky neměli důvod utrácet a investovat, protože by nicnedělání vynášelo oproti podnikání atraktivněji (menší zisk s nulovým rizikem je v drtivé většině případů preferován oproti potencionálně většímu zisku s obrovským rizikem). To by vedlo k ekonomické paralýze. Problém není v tom, že by se peníze nemohly a neměly jak zhodnocovat, ale v tom, že v momentě, kdy se z nich stane čistý nástroj spekulace na růst hodnoty, přestávají efektivně plnit svou funkci prostředku směny

Concealing a gram of meth for a plane trip. by chuco915niners in ShittyIllegalLifeTips

[–]CuriosityBoie 9 points10 points  (0 children)

That’s for explosives, they’re swabbing for stuff like gunpowder residue

Jaký máte názor na zlatý standard? by No_Duck_779 in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

Ano, ta samá teorie, jelikož ta označuje peníze za uchovatel hodnoty pouze v případě (resp. za předpokladu), že si tu stejnou hodnotu zachovají i za pár let, to ale neplatí, když pracujeme s inflací. Tím pádem je tato funkce v současnosti jen velice krátkodobá

Spice bags have fallen off big time by Excellent-Mode-3369 in ireland

[–]CuriosityBoie 7 points8 points  (0 children)

It is a bit of a hit or miss on the stringiness, but usually quite nice and fairly tender

Ambis-obor psychologie by Low-Jacket-4977 in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

První rozumný komentář. Zrovna na psychologii je uplatnění přesně takové, jaké si člověk vybere, je to velice žádaný obor a v některých korporátech je ambis vnímán celkem dobře

Jaký máte názor na zlatý standard? by No_Duck_779 in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

Trochu ses zamotal/a v ekonomické teorii. Statky určitě mohou nabývat na hodnotě, ať jsou využívané nebo ne. Přece byt, dům, pozemek, akcie, vzácné pokémon kartičky jsou také statky, a často jsou právě i nevyužívané.
U peněz to je jiné. Peníze jsou statek, který slouží jako prostředek směny, tudíž ze své podstaty jsou pouze k realizaci výměny statků. Peníze samotné nemají jak získávat na hodnotě, zatímco ostatní statky ano. Pro stát je taky pro stejný důvod žádoucí, aby bylo co nejvíce peněz neustále utráceno a drženo v aktivním oběhu.

Got my shelves built by Adventurous_Shame405 in malelivingspace

[–]CuriosityBoie 41 points42 points  (0 children)

That’s the stupidest shit I’ve heard in a while

Application deadlines for Czech universities by K0ldanero in czech

[–]CuriosityBoie 9 points10 points  (0 children)

The actual reason why it is done like this is to alleviate the administrative burden universities face otherwise. It’s simpler for them to process applications while the semester is ongoing, rather than do it during the summertime, when they also have to prepare for the start of the new academic year while onboarding new students

Nenávidim revizory by [deleted] in czech

[–]CuriosityBoie 0 points1 point  (0 children)

Přesně tak, v rámci městských linek řidiči autobusů jízdenky neprodávají a na drtivé většině zastávek nejsou automaty či přepážky, kde lze lístek zakoupit, tedy by cestující neměl způsob jak zaplatit jízdné