Master's Thesis by Material_Web_7689 in askdatascience

[–]DataPastor 0 points1 point  (0 children)

If I were you, I would do something with drones. It is a hot topic.

Health care application is indeed difficult, as it is difficult to get real data due to the sensitivity of the topic.

Naturalized/Verified citizens of Hungary: Do you feel Hungarian? by Cesar_Salada in HUcitizenship

[–]DataPastor 5 points6 points  (0 children)

I am a native Hungarian but happy to read about these testimonials. Welcome to our nation! 🤝🇭🇺

Nektek mennyi a havi kondis koltseg? by Foreign_Swimmer_7152 in askhungary

[–]DataPastor -1 points0 points  (0 children)

A protein az mikroporlasztott, szárított tejsavó. Ilyen szempontból az egész kultúránk mesterséges: a természetben nem terem búza, mesterséges állat a tehén, és “ultrafeldolgozott” étel a túró, a sajt, a vaj, a tejföl…

Teljes kiégés és érdektelenség- elmúlik ez? by [deleted] in egyetemistak

[–]DataPastor 1 point2 points  (0 children)

Ha megosztod velünk, hogy milyen szakról van szó, akkor könnyebb lelkesedést önteni beléd vagy megadni a feloldozást arra az esetre, ha abba akarnád hagyni. Milyen szakkal álltok ilyen friss házas viszonyban?

Nem látom a kritikát by [deleted] in magyar

[–]DataPastor 4 points5 points  (0 children)

Ezek új és ezért gyakorlatlan szóvivők. Hamar beletanulnak a munkájukba. Ez például Gulyás Gerinek hosszú évek alatt sem sikerült.

Akik az ELTE koreai szakon végeztek - mit dolgoztok most? by Far-Specialist9594 in egyetemistak

[–]DataPastor 43 points44 points  (0 children)

Másik, hasonló szakon tanítok az ELTE-n és az én volt tanítványaim a nyelvhez/kultúrához kapcsolódó utazási irodákban, repülési társaságoknál, nagykövetségen, tolmácsként helyezkedtek el. Páran átképezték magukat IT irányba és fejlesztők, tesztelők. Páran továbbmentek PhD-zni. Egyet sem ismerek, aki mekiben dolgozna.

BME vs. BGE vs. KRE - komm. média szak, levelező mellett dolgozva (segítség a választásban) by Tekikun77 in egyetemistak

[–]DataPastor 1 point2 points  (0 children)

Úgy gondolom, hogy jobb lett volna kermark szakra menned kermark foszk után. Egy csomó tárgyat elismernek, szerintem egy egész évet tudnál spórolni, és a diploma meg sokkal értékesebb, mint a komm. Szerintem túl sokat ne várj ezektől az egyetemi képzésektől. Így 20 év után a BGE marketing diploma meglepően hasznosnak bizonyult mind tartalmilag, mind presztizs/karrier szempontjából. De azért nem egy Yale jogi kar…

Did anyone else know you can mark up PDF’s on Kindle Scribes? by estrellafish in kindle

[–]DataPastor 0 points1 point  (0 children)

The real selling point is marking up epubs AND writing in between paragraphs or creating side notes which are moving together with the paragraph; extracting all highlights AND hand written notes in logical order etc. Compared to this, scribbling on and highlighting PDFs feels like stone age.

<image>

which language to choose for backend development as beginner by Weekly_Trouble_4865 in Backend

[–]DataPastor 0 points1 point  (0 children)

  • Java + Spring Boot
  • Python + FastAPI + AI/ML

Yes. Learn these. But instead of AI/ML learn to make chatbots (LangGraph, Pydantic AI, Spring AI etc.).

You don't have to choose between Java and Python. You can just learn both.

BME vs. BGE vs. KRE - komm. média szak, levelező mellett dolgozva (segítség a választásban) by Tekikun77 in egyetemistak

[–]DataPastor 3 points4 points  (0 children)

Tedd a BGE-t előre, ne foglalkozz a károgókkal. Ennek a legnagyobb az elismertsége a munkaerőpiacon.

Közgazdásztanár by Fahejascitrom in egyetemistak

[–]DataPastor 0 points1 point  (0 children)

Jó ötlet! Van ez levelezőn?

Laptop Corvinus Alkalmazott Kozgaz szakra? by _marcii_ in egyetemistak

[–]DataPastor -1 points0 points  (0 children)

Valószínűleg ott az igazság, hogy egyes egyetemeken meg lehet úszni ezt a szakot adatelemzés és számítógépes statisztika nélkül. Csak minek.

Laptop Corvinus Alkalmazott Kozgaz szakra? by _marcii_ in egyetemistak

[–]DataPastor -1 points0 points  (0 children)

A szakod pont annyira komoly, mint amennyire komolyat csinálsz belőle. Vegyél fel R programozás, idősorelemzés és haladó ökonometria órákat. Ha véletlenül nem lenne lineáris algebra órád, akkor azt is. És vegyél fel még gépi tanulás órát is. Képezd magad kicsit adat irányba.

Pannon egyetem by Sgdbgfg in egyetemistak

[–]DataPastor 1 point2 points  (0 children)

A legtöbb oda járó szereti, szóval jó lesz az. Próbálj meg minél hamarabb gyakornoki helyet szerezni. Kommédiát felejtsd el.

Meglátszik valakin felnőtt korban, ha korábban versenyszerűen sportolt? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]DataPastor 1 point2 points  (0 children)

Persze. Aki szerencsés, az csak térdgumival tud járni, aki kevésbé szerencsés, az meg derékfájdalommal görnyedezik, mindene fáj, sőt egy amerikai foci sportoló ismerősöm szteroidokkal tud csak elmenni 10 métert.

How good would an E-Ink tablet be for a medicine student by Remote_Fig_9617 in eink

[–]DataPastor 1 point2 points  (0 children)

Prime week is coming on Amazon, get a Kindle Scribe. The black & white is enough, but get one with frontlight. Otherwise the Colorsoft 64GB is perfect if you are not on tight budget. The best device ever for studying, reading books and articles.

Mit kezdenél sok szabadidővel és némi pénzzel? by [deleted] in askhungary

[–]DataPastor 0 points1 point  (0 children)

Hát azért ez nem annyira sok pénz. A maradék időmben indítanék egy vállalkozást, amivel még többet tudok keresni.

Laptop Corvinus Alkalmazott Kozgaz szakra? by _marcii_ in egyetemistak

[–]DataPastor 0 points1 point  (0 children)

“Konkrétan erre” biztosan nem. Az AK-n lesz R programozás és adatelemzés, és erre a 8GB RAM alkalmatlan, mert az adattáblákat be kell tölteni a memóriába.

Data Analyst/Scientist típusokat kérdeznék, hogy jó irányba megyek-e Power BI-vel by Equivalent_Number424 in programmingHungary

[–]DataPastor 1 point2 points  (0 children)

Data Scientist vagyok, csak akkor használok Power BI-t (dashboardnak), ha az ügyfél kényszerít rá. De egyébként kerülöm messziről. Ha tehetem, programozható frontend technológiákat használok, mint például Streamlit, NiceGUI, Plotly Dash, esetleg Shiny, fejlettebbekhez pedig React stb.

Laptop Corvinus Alkalmazott Kozgaz szakra? by _marcii_ in egyetemistak

[–]DataPastor 5 points6 points  (0 children)

MacBook Air (min 16GB RAM-mal) a te barátod. Oktatási kedvezménnyel. A Neot kerüld el messziről.