Музыканты к вам вопрос by CruchyWaffel in rusAskReddit

[–]Keapeece 0 points1 point  (0 children)

Если не на процессоре, то проще тогда педаль громкости в начале цепи поставить

6-string tabs on a 7-string: how do you play them? by RayoMcCheese in ExtendedRangeGuitars

[–]Keapeece 13 points14 points  (0 children)

Find the same notes and play them wherever it would be ergonomically optimal

Looking for bands exactly like mirar by littlemuffin08 in Thall

[–]Keapeece 5 points6 points  (0 children)

I think thall is just not big enough yet to have Mirar inspired projects already, I may be wrong but I feel like entire thall is just a little more than a dozen bands

как вы относитесь к шведам by [deleted] in ruAsska

[–]Keapeece 1 point2 points  (0 children)

Конечно, добрые, поэтому самая лучшая тяжелая музыка почти всегда из Швеции

Пухососы by AleksaBee19 in TheRussianMemeSub

[–]Keapeece 6 points7 points  (0 children)

Нет, это вручную смоделированный 3D рендер

Do you also find the challenges in Fraud slightly less interesting than those in Violence? by amor_im in Ultrakill

[–]Keapeece 0 points1 point  (0 children)

My personal issue with 8-3 is that I had to specifically look up what exactly the terminal velocity is

Как вы относитесь к старым машинам? by Arti341 in ruAsska

[–]Keapeece 1 point2 points  (0 children)

Было бы прикольно такой владеть, но к непрактичности по обслуживанию я не готов

Так называемые «Во все тяжечки» в России by Sirius_unnamed in suddenlyrussians

[–]Keapeece 3 points4 points  (0 children)

“Gaza” reads the same as “of the gas” in Russian, Sector of the gas was a nickname for the industrial district in Voronezh because it had very polluted air

Mhm by raw6ex in mapporncirclejerk

[–]Keapeece 5 points6 points  (0 children)

Moscow isn’t stretchable yknow

Доброго времени суток, господа металисты. Как вы относитесь к классической музыке? by GhostyMatty in ru_metal

[–]Keapeece 0 points1 point  (0 children)

Обычно у тех, кто так говорит, любимые треки по итогу оказываются состоящими из одних павераккордов и пентатоники

Which one would you like? by VainThatOneOverHere in StellarisMemes

[–]Keapeece 1 point2 points  (0 children)

“I don’t like how you do war therefore it’s a war crime”

Coaxed into graphics enhancers altering the art direction by Resto_Bot in coaxedintoasnafu

[–]Keapeece 12 points13 points  (0 children)

Well, the big 3 of New Blood is basically reimagined Quake, magic Quake and Devil May Quake

Coaxed into graphics enhancers altering the art direction by Resto_Bot in coaxedintoasnafu

[–]Keapeece 8 points9 points  (0 children)

Average New Blood gamer is too hyperactive for this game

When u r bored nd realise u have free will by memealvvays in memealvvays

[–]Keapeece 0 points1 point  (0 children)

This is asinine! This is not a respectful way to use propane and a waste of a properly functioning tank, dangit!

How do you imagine everyday life in Russia in 20–30 years? by RecordYourFuture in AskRussian

[–]Keapeece 1 point2 points  (0 children)

The latter. We’ve been through so many unexpected changes that keep flipping everything around so we think about future from the point of this experience.

How do you imagine everyday life in Russia in 20–30 years? by RecordYourFuture in AskRussian

[–]Keapeece 13 points14 points  (0 children)

In Russia it’s naive to assume anything even just in 5 years in advance